2/14/2018

Memory na 3 sposoby - klasyczna gra w zupełnie nowej wersji

Taka sytuacja sprzed kilku dni - maleństwo śpi, a obie moje córy (3 i 6 lat) bawią się razem na górze. Po odgłosach, jakie stamtąd docierają, wiem, że bawią się przednio :)Powodowana niepohamowaną ciekawością, idę zerknąć, co takiego funduje mi to spokojne popołudnie i co widzę? Na środku rozłożone karty, a one grają sobie w najlepsze w swoje ulubione memory - takie, które ćwiczy nie tylko pamięć, ale też refleks i spostrzegawczość! Jak to możliwe, że tą samą grą bawią się dzieci w różnym wieku? Sami zobaczcie!


Jeśli myślicie, że gra typu memory niczym nie potrafi zaskoczyć, to pewnie nie widzieliście jeszcze zestawów "Memory na 3 sposoby" od Kapitan Nauka. Każdy zestaw to 3 warianty zabawy, o różnym stopniu trudności.


Jak grać w "Memory na 3 sposoby"?


W zależności od wieku i stopnia umiejętności dziecka, można grać albo w najłatwiejszą wersję, czyli tradycyjnie poszukiwać par, odkrywając po dwie zakryte karty i zapamiętując ich położenie. Ten, kto zdobędzie najwięcej par - wygrywa. Nieco trudniejszą wersją, jest dodanie do tego zadania na spostrzegawczość, czyli w znalezionych parach odnaleźć przynajmniej jedną z 3 różnic. Ta wersja doskonale sprawdza się w przypadku mojej 3-letniej córki. Dzięki takim zabawom nauczyła się dostrzegać różnice i je opisywać. Jeśli jednak nasze pociechy domagają się większych emocji, możemy dodać do tego refleks i zasadę, kto najszybciej zauważy wszystkie 3 różnice - ten zdobywa daną parę. Założę się, że podczas zabawy tymi zestawami sami wymyślicie jeszcze nie jedno zastosowanie dla tych kart - my na przykład lubimy bawić się w tworzenie historii obrazkowych. Losujemy 5 kart, rozkładamy je przed sobą i następnie opowiadamy historię, która je wszystkie połączy. Fenomenalna zabawa dla dzieci w wieku 5+. 

Karty są bardzo dobrej jakości, duże i przepiękne graficznie. W sprzedaży jest kilka wersji tej gry, my mamy 4 rodzaje. Najbardziej lubimy zabawy podwórkowe (przy okazji można opowiedzieć dzieciom trochę na ich temat, powspominać własne dzieciństwo :)) i świat baśni, który najlepiej sprawdza się podczas tworzenia własnych historii. 

To naprawdę świetny polski produkt, do którego bardzo często wracamy :)

Te i inne zestawy Kapitan Nauka znajdziecie tu - KLIK.

Polecam wam też loteryjki z tej serii.

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger