3/22/2018

Niedrogie upominki "na zajączka" (do 30 zł)

Nie u każdego jest taka tradycja, ale w niektórych rodzinach przygotowuje się drobne upominki "na zajączka". Tak czy inaczej, myślę, że zestawienie w tej grupie cenowej przyda się na wiele okazji :) 


Memory na 3 sposoby


W zależności od wieku i stopnia umiejętności dziecka, można grać albo w najłatwiejszą wersję, czyli tradycyjnie poszukiwać par, odkrywając po dwie zakryte karty i zapamiętując ich położenie. Ten, kto zdobędzie najwięcej par - wygrywa. Nieco trudniejszą wersją, jest dodanie do tego zadania na spostrzegawczość, czyli w znalezionych parach odnaleźć przynajmniej jedną z 3 różnic.
Karty są bardzo dobrej jakości, duże i przepiękne graficznie. W sprzedaży jest kilka wersji tej gry, my mamy 4 rodzaje. Najbardziej lubimy zabawy podwórkowe (przy okazji można opowiedzieć dzieciom trochę na ich temat, powspominać własne dzieciństwo :)) i świat baśni, który najlepiej sprawdza się podczas tworzenia własnych historii.
Memory do kupienia tu - KLIKKarty obrazkowe "Odkrywam Świat"


To jedna z ciekawszych pomocy wspomagających rozwój słownictwa u małych dzieci. Jej ogromnym atutem jest łatwa dostępność - można je kupić w większości księgarni stacjonarnych czy internetowych, a także na stronie KapitanNauka.pl, a do tego są w bardzo dobrej cenie (w internetowych porównywarkach cenowych widzę je nawet za mniej niż 10 zł).
Bardzo ważne jest dla mnie to, że karty są pogrupowane tematycznie. Dzięki temu można sięgać po dowolny zestaw, żeby zaznajamiać dziecko z nowymi słowami - nie musimy wertować setek kart, żeby znaleźć interesującą nas dziedzinę.
Do kupienia m.in. tu - KLIKZestawy edukacyjne Poznaję Litery / Poznaję Liczby


Świetne zestawy edukacyjne dla dzieci w wieku 3+ składające się z 35 kart obrazkowych i książki. Można je wykorzystać do przeróżnych zabaw - pomagają poznać i utrwalić litery i cyfry, a także pierwsze działania. Karty są bardzo ładnie ilustrowane i bardzo dobrze wykonane. Z pewnością posłużą długo, bo do jakości trudno się przyczepić. My karty wykorzystujemy do przeróżnych aktywności - literkowe służą nam do zabaw w wyszukiwanie i wymyślanie słów na wylosowaną literkę, liczbowe - do zabaw w liczenie, przykładowo musimy przynieść i położyć koło karty tyle elementów, ile wskazuje karta.
Karty można kupić m. in. tu - KLIK

Pierwsze książeczki kontrastowe


Pięknie wydane, doskonałej jakości książeczki, które będą uroczym "zajączkowym" prezentem dla maluszków. Ilustracje nie są "wydziwione" tylko pokazują realistyczne kształty i sylwetki zwierząt. Dzięki nim, możemy oswajać z książkami dzieci od urodzenia. Możemy opowiadać historie związane z obrazkami, pokazywać - a nasza pociecha słuchając tonu ukochanego głosu z radością będzie odkrywać świat.
Książeczki (i karty) znajdziecie tu - KLIK

Książeczki 100 pierwszych słówek


Moim zdaniem to najlepsze pierwsze książeczki dla dzieci - zaraz po kontrastowych :) Są naprawdę genialnie przemyślane, zarówno pod względem merytorycznym, jak i wizualnym. Znakomicie zilustrowane (co jest niestety rzadkie przy tego typu publikacjach) nie tylko uczą ale i rozwijają zmysł estetyczny od najmłodszych lat. To, że Kapitan Nauka przy swoich publikacjach współpracuje z tak dobrymi i zdolnymi ilustratorami naprawdę zasługuje na pochwałę. Niestety warstwa graficzna wielu pomocy dla dzieci jest tak koszmarna, że wręcz straszy zamiast edukować. Te książeczki są naprawdę mistrzowskie :) Zdecydowałam się objąć je medialnym patronatem, dlatego też niebawem pokażę wam je bliżej.
Do kupienia tu - KLIK
Imionki


"Imionki" Granna To karcianka, za którą przepadają obie moje córki. Niby skierowana jest do pięciolatków, ale moim zdaniem można w nią grać i z młodszymi dziećmi - moja 3-latka jest tego najlepszym przykładem.
Ta gra to właściwie tylko i aż talia dużych kart. Układamy je w stos, następnie gracz odkrywa stworka na niej przedstawionego i go nazywa. Kiedy ten sam stworek pojawia się po raz kolejny - gracze starają się przypomnieć sobie jego imię i ten, kto wypowie je jako pierwszy zdobywa cały odkryty stos. Gra się błyskawicznie, reguły są bardzo proste, a gra przy okazji świetnej zabawy ćwiczy pamięć, refleks i spostrzegawczość. A - i jeszcze kreatywność, bo niektóre imiona są genialne :) Grę można kupić za mniej niż 20 zł -> Imionki.Cukierki


"Cukierki" to kolejna świetna gra dla dzieci. Tym razem mamy bardzo słodką tematykę i kafelki. Na początek rozkładamy 26 kafelków tworząc pole gry i wręczamy każdemu z graczy po 3. Tura wygląda tak, że bierzemy jeden ze swoich kafelków i kładziemy go tak, żeby stykał się przynajmniej jednym bokiem z leżącymi na polu gry tak i stworzył cały cukierek. Zabieramy jako punkt zwycięstwa kafelek sąsiadujący (czasami więcej, w zależności od tego, ile pełnych słodyczy stworzyliśmy). Następnie dociągamy nowy kafelek, aby nadal mieć ich 3. Mamy tu ciastka dające dodatkowy ruch albo lizaki, dające dodatkowe punkty. Gra kończy się, gdy gracze pozbędą się kafelków. 
Gra uczy podejmowania samodzielnych decyzji i zarządzania swoimi kartami, kosztuje ok. 23 zł -> CukierkiEksperymentuj z dzieckiem


Pakiet "Eksperymentuj z dzieckiem", a wraz z nim 30 bardzo fajnych pomysłów na odkrywcze zabawy z naszymi pociechami. Jeden z naszych ulubionych zastawów do zabawy. 
Wielokrotnie pisałam wam o tym, że lubimy eksperymentować z naszymi pociechami, ale używaliśmy zwykle gotowych zestawów do eksperymentów. Tu wystarczą nam produkty, które każdy z nas zapewne ma w domu i przy ich użyciu można wyczarować prawdziwe cuda.
Dobra zabawa gwarantowana - i to nie tylko dla dzieci :)
Wydawnictwo poleca zestaw dzieciom od 4-9 lat.
Zestaw na długie godziny zabawy znajdziecie za mniej niż 20 zł - KLIK :)Gotuj z dzieckiem


Z tej samej serii jest też "Gotuj z dzieckiem" dla młodych fanów sztuki kulinarnej. W dobie Masterchef Junior nikogo nie dziwi już zainteresowanie maluchów wspólnym pichceniem. Tu macie do wyboru 30 smakowitych przepisów, wiele z nich kilkulatek może zrobić samodzielnie, niektóre z pomocą rodzica. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej pozycji, karty są bardzo dobrze wykonane i nie powinny szybko się zniszczyć.
Podobnie jak eksperymenty, zestaw kupicie za mniej niż 20 zł - KLIK.Karty - dzikie zwierzęta / ptaki / grzyby


Kolejna moja propozycja to tradycyjne karty do gry w nowym, przyrodniczym wydaniu. Podczas ulubionych rozgrywek, możemy zgłębiać tajniki polskiej przyrody - dzikich zwierząt, ptaków i grzybów. Mnie bardzo się podobają te nowe talie, bo często łapię się na tym, że brakuje mi materiałów, żeby pokazać córkom, jak wyglądają na przykład popularne grzyby czy ptaki.
Co więcej, myślę, że zaciekawią niejednego dorosłego.
Karty są w świetnej cenie - poniżej 10 zł - KLIK/ KLIK/ KLIK.
Świat wokół nas. Drzewa / Kwiaty polne 


To kolejne bardzo fajne edukacyjne gry o tematyce przyrodniczej. Mamy z tej serii "Owady" i często do nich wracamy. Tu każde pudełko skrywa mnóstwo niezwykle ciekawych tajemnic. Dzięki nim, letnie spacery po lesie czy łące już nigdy nie będą zwyczajne - dzieci i dorośli z zapałem wyszukują roślin, jakie poznali na kartach memo i czują ogromną satysfakcję, gdy im się to już uda :)
Moim zdaniem to najskuteczniejsza lekcja biologii, jaką można sobie wyobrazić. Do świetnego pomysłu należy dodać pierwszorzędne wykonanie i bardzo dobrą grafikę.
Zestawy można kupić za mniej niż 30 zł - KLIK/ KLIK.Mistrzowskie karty. Zwierzęta pod ochroną


Moja kolejna propozycja to "Mistrzowskie karty. Zwierzęta pod ochroną". Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiałam się tak bawić w dzieciństwie. Rywalizowanie ze sobą na wiedzę, chęć zgłębienia jak największej ilości tematów, żeby okazać się lepszym w danej rozgrywce - dzięki tym kartom dzieci mogą się fantastycznie bawić, a jednocześnie rozwijać swoją wiedzę. 
Są tu 3 różne poziomy trudności, więc można dopasować je do wieku dziecka.
Mistrzowskie karty można znaleźć za mniej niż 20 zł - KLIK.Grajki


Te zestawy łamigłówek już nie raz uratowały nas przed nudą w długiej podróży czy oczekiwaniu w kolejce. "Grajki" to zadania dla dzieci w różnym wieku: 2-3 lata, 3-4 lata, 4-5 lat i 5-6 lat. Są na spirali więc łatwo można przerzucać kolejne strony. Zadania są ciekawe i podobają się dzieciakom. Rozwijają różne umiejętności a przy okazji dostarczają dzieciakom rozrywki :)
"Grajki" kupicie za mniej niż 10 zł - KLIK.ZigZak. Skoki narciarskie


Kolejna propozycja to karcianka w niewielkim pudełeczku, które zmieści się w kieszeni. "ZigZak . Skoki narciarskie" to gra dla 3-6 graczy od lat 7. Rozgrywka jest króciutka, trwa zaledwie 15 min, ale sprawia dzieciakom frajdę i jest dynamiczna - w sam raz na partyjkę po wielkanocnym śniadanku, a gdyby tak jeszcze namówić dziadków?
Losujemy karty i przy ich pomocy staramy się zbudować jak najdłuższy skok - mamy startowe "hop" i finiszowe "bęc", a po drodze musimy popracować nad torem naszego skoku :)
Tematyka w sam raz na zimową zabawę przy kominku. 
Grę kupicie już za ok. 12 zł - KLIK.Car Cards


Czy waszym pociechom zdarza się nudzić podczas jazdy samochodem czy autobusem? Polecam wam wypróbowanie "Car Cards" banalnie prostej karcianki opartej na mechanice, którą sami z powodzeniem stosujemy od dawna. Losujemy karty z obrazkami i naszym zadaniem jest jak najszybsze dostrzeżenie za oknem przedstawionych na nich motywów. 
Gotowi?
"Car Cards" kosztują ok. 13 zł - KLIKCo dorzucilibyście jeszcze do tego zestawienia? Macie jakieś ciekawe gry/zabawki w tej grupie cenowej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger