3/09/2018

Z tymi zabawkami niemowlak nie będzie się nudził - informacja prasowa

Małe dziecko poznaje świat przede wszystkim za pomocą zmysłów. Uważnie obserwuje rzeczywistość dookoła siebie, chce wszystkiego dotknąć, zbadać, spróbować. Harmonijny rozwój wzroku, dotyku, słuchu i węchu jest więc niezwykle ważny. Jak mądrze wspomagać swojego maluszka już od pierwszych dni życia? Dostarczając mu bodźców podczas codziennej zabawy. Sprawdź czy masz w domu takie przedmioty, które zaktywizują twojego szkraba! 


Maluchy uwielbiają poznawać świat. Badać nieznane, odkrywać wszystko, co nowe: dźwięki, kształty, uczyć się poprzez dotyk. Gdy dziecko jest jeszcze bardzo małe, to, co najbardziej przyciąga jego uwagę, to różnorodność i kontrasty. Dlatego warto stymulować jego wzrok poprzez przedmioty zawierające czarno–białe elementy, które ułatwią maluszkowi skupić uwagę. Taka jest właśnie Aktywizująca Zebra Fisher-Price®. Dzięki paskom w kontrastujących kolorach, uchwytowi będącemu jednocześnie gryzaczkiem czy obrotowej piłeczce z grzechoczącymi koralikami, uroczy zwierzaczek zapewni maluchowi długie godziny radosnej zabawy! Małe dzieci uwielbiają zrzucać przedmiotami, nie bez znaczenia jest więc również to, że zebra ma przyssawkę, dzięki której możemy przymocować ją do tacki dziecka i obserwować, jak toczy się radosna, rozwijająca zmysły zabawa – bez konieczności podnoszenia zabawki co chwila z dywanu. 


Gdy maluch poznaje świat, każda nowa rzecz jest niezwykła. Nawet własne odbicie w lustrze, które już od pierwszych miesięcy życia fascynuje maluszka. Małe lusterka znajdziemy w rozmaitych zabawkach dla najmłodszych, np. w Aktywizującej książeczce liczymy 1-5. Twoje dziecko pokocha tę miękką zabawkę, gdzie na każdej kolejnej stronie czeka je nowa, ekscytująca niespodzianka! Każda „kartka” ma wyraziste kolory, wizerunki przyjaznych zwierzątek oraz ciekawe w dotyku powierzchnie do odkrywania przez małe rączki. Rozmaite faktury użyte w książeczce stymulują rozwijające się zmysły, a radosne piszczące dźwięki zachęcą do wesołej zabawy. Przyjazna małpka, chowając się w listku może służyć za gryzaczek, zapewniając maluchowi ulgę podczas ząbkowania. 


Małe dzieci cieszą się każdym nowym osiągnięciem, a najlepszymi zabawkami są te, które zachęcają je do dokonywania pierwszych małych – wielkich odkryć. Takim przyjacielem maluszka może być Spacerowa panda, którą można ze sobą zabrać w drodze na plac zabaw, do dziadków czy sklepu. Zabawka posiada rozmaite powierzchnie do odkrywania dotykiem - miękkie uszka i łapki, szeleszczące listki zwisające ze stóp, a także duże lusterko na brzuszku. Wystarczy przymocować ją do wózka lub torby spacerowej i wyruszyć ku przygodzie! 


Doskonałym towarzyszem pierwszych odkrywczych zabaw będzie Aktywizujący słonik. Duży zwierzak na pewno szybko się nie znudzi dzięki zastosowaniu różnorodnych tkanin, z których wykonane są jego poszczególne elementy. Szeleszczący materiał intryguje. Aż chce się go ścisnąć! W ten sposób dziecko doskonali umiejętność chwytania. Zmysł dotyku rozwijają także wstawki ze sztruksu, dzianiny i pluszu – raz materiał jest śliski, raz mięciutki, innym razem cienki bądź gruby. Ta różnorodność dotykowa zachwyci szkraba i jeszcze bardziej rozbudzi jego ciekawość. Słonik pobudzi także wzrok dziecka za pomocą kontrastowych, kolorów i różnorodnych wzorów. Przyczepione do nóg zwierzątka kółeczka zachęcają szkraba do sięgnięcia po nie i rozwijają u niego zręczność. Ponadto jeśli potrząśniemy słonikiem, usłyszymy miły dla ucha dźwięk dzwoneczka lub grzechotki. W ten sposób stymulujemy słuch dziecka. Tacy towarzysze codziennych zabaw to prawdziwe skarby! 

Dbając o rozwój naszych dzieci starajmy się przede wszystkim zaspakajać ich naturalne potrzeby – ciekawość świata, pragnienie poznawania, odkrywania i chłonięcia go wszystkimi zmysłami. Ważne jest, aby zabawa rozwijała sprawność ruchową naszych maluchów, była stymulacją dla zmysłów dziecka, dawała bezpieczeństwo i radość! Pozwalajmy więc malcom na odkrywanie nowego, poznawanie różnorodnych faktur, kolorów i kształtów, starannie wybierając zabawki, dzięki którym dziecko będzie się nie tylko bawić, ale także doskonale rozwijać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger