4/20/2018

Najlepsze książeczki dla roczniaka - 100 pierwszych słówek

Dziś pokażę wam serię książeczek, które bardzo upodobał sobie nasz 10 - miesięczny synek i które moim zdaniem są jednymi z najlepszych kartonówek dla roczniaków i dwulatków. Nie dość, że uczą nowych słów i rozwijają, to mają fantastyczne ilustracje, co naprawdę rzadko zdarza się w tego typu publikacjach. Sami zobaczcie!


Uwielbiam Kapitana Naukę za to, że tak bardzo dba o stronę graficzną swoich książek i gier. Merytorycznie były one zawsze na wysokim poziomie, ale jakiś rok temu weszły na zupełnie nowy poziom pod względem ilustracji. Wydawnictwo współpracuje ze zdolnymi, polskimi ilustratorami, który nadają publikacjom świetny look i dbają o poczucie estetyki naszych pociech od najmłodszych lat. I nie mam tu na myśli tych zbyt nowoczesnych grafik, które niekiedy się zdarzają w książkach dla dzieci i być może podobają się spragnionym oryginalności rodzicom, ale zupełnie nie trafiają w dziecięcy gust.
Te ilustracje są naprawdę piękne i bardzo podobają się zarówno dzieciom, jak i najbardziej wymagającym rodzicom.

Książeczki są niewielkiego formatu, dlatego doskonale pasują do dziecięcych rączek. Są wykonane z mocnego kartonu i mają zaokrąglone rogi. W środku jest jeszcze lepiej - książki prezentują się znakomicie. Piękne ilustracje i słowa, które można czytać i opowiadać o nich maluszkom, wskazując jednocześnie, co określają - to taki pierwszy słownik obrazkowy.

Te książeczki to również dobry materiał dla pierwszych prób czytelniczych dziecka, które właśnie uczy się czytać. 

Seria Kapitana Nauki "100 pierwszych słówek" zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia, dlatego z przyjemnością zgodziłam się objąć ją patronatem - tym bardziej, że pod względem cenowym książeczki również są bardzo przystępne.

100 pierwszych słówek. Zwierzęta, il. Katarzyna Urbaniak


Kolejne strony pokazują dziecku zwierzęta zamieszkujące dany kontynent. Widać tu nie tylko podobizny zwierząt, ale też środowisko, jakie zamieszkują. Bardzo ciekawe ujęcie zwierzęcej tematyki w książeczce dla najmłodszych. Warto zwrócić uwagę na to, że znajdziemy tu nie tylko podstawowe, najpopularniejsze gatunki - jest tu też np. pyton, tarantula czy orka.


100 pierwszych słówek. W domu i  w ogrodzie, il. Katarzyna Fus


To moja ulubiona książeczka z tej fantastycznej serii. Ilustracje są rewelacyjne, ale podoba mi się też pomysł na umieszczenie po jednej stronie przedmiotów, które następnie trzeba odnaleźć na następnej w jakimś pomieszczeniu, np. kuchnia czy pokój dziecięcy. Tematycznie również książka jest idealnie dopasowana do najmłodszych  odbiorców - wg. mnie to jedna z najlepszych obecnie książeczek rozwijających słownictwo dla rocznych dzieci.

100 pierwszych słówek. Pojazdy, il. Katarzyna Olbromska


To obowiązkowa pozycja dla małych fanów motoryzacji. Pięknie zilustrowane pojazdy - zarówno te doskonale znane, jak i te rzadziej spotykane. Świetnym pomysłem jest to, że owe pojazdy pokazane są w odpowiednim otoczeniu (pojazdy wodne i woda, tramwaje i tory tramwajowe, itd.), a nie jako oderwane od siebie obrazki na białym tle. 

Link do książek na stronie wydawnictwa -> 100 PIERWSZYCH SŁÓWEK

A już jutro na FB będę miała dla was konkurs, w którym będziecie mogli wygrać dowolną książeczkę dla swojego maluszka :)


1 komentarz:

  1. Świetna seria! Jak widzę na Twoich zdjęciach w ilustracjach jest dużo dbałości o zbliżone do rzeczywistości obrazy obiektów, to ważne! Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger