8/19/2018

Inwałd Park - czy warto odwiedzić to miejsce z dziećmi?

To nasza 3. wizyta w tym miejscu, więc można powiedzieć, że znamy je całkiem dobrze. Obserwujemy też, jak co roku się zmienia, dlatego postanowiłam podzielić się z wami naszymi wrażeniami z ostatniej wizyty. Co nam się podobało, a co wciąż wymaga poprawy? Sami zobaczcie!


Co to jest Inwałd Park?

To miejsce dla całej rodziny, skupiające 4 różne parki tematyczne - Dinolandia, Park Miniatur, Warownia i Ogrody Jana Pawła II. DINOLANDIA

Jeśli zastanawiacie się, do którego parku dinozaurów uderzyć z najmłodszymi maluchami, to ten polecam szczególnie. To pierwszy park tego typu, który odwiedziłam z około 2-letnią Helenką i fantastycznie się tam bawiła. 

Jazda wózkiem nie stanowi tu najmniejszego problemu, doskonale przygotowane alejki, zadbane krzewy, przystrzyżone trawniki, na których wznoszą się imponujące figury prehistorycznych gadów (ponad 50, największa ma 22 metry wysokości) sprawiają, że park zwiedza się z przyjemnością.
Park można zwiedzać także  przy pomocy bezpłatnych wózków/taczek (dość ciężkich i mało zwrotnych) z motywem dinozaura (w tym parku są bezpłatne).
Mali miłośnicy dinozaurów będą tu również mieli okazję wejść do jaskini, a także niczym prawdziwi paleontolodzy odkopać szczątki dinozaura na plaży (z prawdziwymi leżakami!).
Oprócz całych postaci różnych gadów mamy tu szereg ich fragmentów, kości i innych skamielin.
Nieco więksi zwiedzający mogą wspinać się na dużej ściance wspinaczkowej, ale i dla mniejszych atrakcji nie zabraknie (park linowy, kolejka, basen z kulkami, dmuchane zamki, kule wodne, żyroskop, banji, minigolf - to tylko część atrakcji, jakie tu znajdziemy - wszystkie dostępne w ramach jednego biletu wstępu do parku). 
Na terenie parku znajduje się też restauracja plac zabaw dla małych dzieci.
W toaletach znajduje się przewijak.


ŚREDNIOWIECZNA WAROWNIA

Bardzo lubimy to miejsce. Nie wiem czy to zasługa smoków czy całkiem dobrze odtworzonego klimatu średniowiecznej osady. W tym niezwykłym miejscu dzieci mają okazję przenieść się w czasie i przez chwilę poczuć się jak średniowieczni rycerze i damy.

Średniowieczny gród jest naprawdę dobrze przygotowany, nie sposób się tu nudzić. O pełnej godzinie można uczestniczyć w interaktywnym "wejściu smoka" :)
Takiego, co niejednego malucha przerazi swoją straszliwością - ten smok porusza się, zieje ogniem, bucha parą i mówi... a nawet śpiewa! Na szczęście jest jaroszem, więc nic nam nie grozi :)
To nie jeden smok na tym terenie - pozostałe znajdują się z smoczej strefie niedaleko od wejścia.
W średniowiecznych chatach możemy obejrzeć z bliska pracę rzemieślników tamtych czasów. Jest tu warsztat kowala, tkacza, garncarza czy też powroźnika. Można uczestniczyć w nich w ciekawych zajęciach, np. samodzielnie wykonać powróz czy metalową ozdobę. 
Na dziedzińcu Warowni można odpocząć, coś przekąsić (choć nie polecam tutejszych potraw, bo to głównie fast foody, naprawdę szkoda, że w takich miejscach spotyka się tak niezdrowe jedzenie), skorzystać z toalety czy kupić pamiątki albo też kontynuować zwiedzanie - zbrojowni, komnaty damy, sali tortur oraz całej okolicy z tarasów widokowych.
W smoczej strefie jest również dodatkowa atrakcja -  baryłkowa karuzela. Fajna zabawa w klimatycznych siodełkach. Jest tu również niewielki plac zabaw z drewnianymi sprzętami.
Okoliczne smoki ruszają się i wydają dźwięki.
PARK MINIATUR "Świat Marzeń"

To jeden z największych (jeśli nie największy) parków tego typu w naszym kraju. 60 wiernie odwzorowanych cudów architektonicznych cieszy nasze oko na każdym kroku. Są tu zarówno atrakcje Polski, jak i świata. Tabliczki informacyjne pełne szczegółów pomogą nam wzbogacić swoją wiedzę o wszystkich najsłynniejszych budowlach świata w zaledwie jeden dzień.

Większość budowli wykonana jest w skali 1:25, ale są też większe eksponaty - 1:15, a nawet 1:10 (Plac Św. Marka).
Bardzo lubimy to miejsce. Wiele z tych miejsc widzieliśmy w "realu", więc mamy okazję powspominać i opowiedzieć o nich dzieciom.
Po intensywnym zwiedzaniu można skorzystać z atrakcji Lunaparku znajdującego się na terenie parku, zwłaszcza, że prawie wszystkie są bezpłatne.
Większość z nich skierowanych jest do dzieci w wieku szkolnym, ale i maluchy znajdą tu coś dla siebie. Nowością w tym roku był Egipt Horror Show, ale jakoś nie skusiłam się na tę atrakcję ;-)
Niezmiennie ulubioną zabawą dla mojej 6-latki jest Super Ślizg w workach. 
Niestety bardzo słabym pomysłem jest umieszczenie miejsca dla matki dzieckiem, w którym ma możliwość nakarmienia i przewinięcia dziecka, w pokoju zabaw, w którym bawią się inne dzieci i rodzice. Naprawdę prowizoryczny parawan nie zapewnia niezbędnej w tym momencie intymności. OGRODY JANA PAWŁA II

To ostatni z parków, jakie odwiedziliśmy w Inwałdzie i świetne miejsce, żeby złapać oddech po emocjonującym zwiedzaniu wcześniejszych atrakcji.

Kojąca atmosfera tego miejsca sprawia, że możemy się tu naprawdę zrelaksować. Alejki wysypane żwirem, pięknie zaaranżowane ogrody, co pewien czas pojawiają się tabliczki z fragmentami biografii Papieża Polaka i ławeczki, na których możemy odpocząć. Przy pomocy 20 tysięcy różnego rodzaju roślin stworzono tu monumentalny, 3-hektarowy obraz przedstawiający Ojca Świętego, bazylikę watykańską i wadowicką. Wszystko można obejrzeć z wysokiej wieży, na którą można wejść lub wjechać windą.
Na terenie parku znajduje się też kawiarenka z papieskimi kremówkami oraz sklepik z pamiątkami.
Więcej informacji o parkach znajdziecie tu - INWAŁD PARK.

2 komentarze:

  1. Nam się podobało bardzo, co zresztą opisaliśmy u nas na blogu 😄

    OdpowiedzUsuń
  2. Ile zajmuje zwiedzenia parku tak mniej więcej?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger