11/27/2018

W Krainie Króla Lwa - spektakl, na którym żadne dziecko nie będzie się nudzić

Jakiś czas temu wybraliśmy się wspólnie do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl "W Krainie Króla Lwa" inspirowanego słynną Disneyowską produkcją o królu Lwie. Nie do końca wiedzieliśmy, czego dokładnie się spodziewać po tym przedstawieniu, ale po ostatniej bardzo udanej wizycie w tym teatrze, szliśmy bardzo pozytywnie nastawieni.
Podobnie, jak poprzedni nasz spektakl w tym miejscu (fenomenalna "Karolcia. Historia o niebieskim koraliku"), ten również był bardzo dynamiczny. Dzieci ani przez chwilę nie mogły się nudzić.

To przedstawienie bardzo atrakcyjne wizualnie - egzotyczne kostiumy, maski, światła. Szczegółowo dopracowana scenografia robi ogromne wrażenie na widzach. Prawdziwie kolorowy świat afrykańskiej sawanny.

Niezwykła oprawa muzyczna - pulsujące rytmy, muzyka porywająca do tańca długo jeszcze brzmiała nam w uszach po opuszczeniu sali. Piosenek jest naprawdę dużo, nawet bardzo małe dzieci nie będą się nudzić.

Znana i lubiana historia opowiedziana na nowo - mało kto nie zna historii o małym lwiątku, które musi opuścić lwią krainę, żeby potem wrócić i stawić czoła swojemu stryjowi. Tak, jak wspomniałam, była to jedynie inspiracja do powstania fabuły tego spektaklu. Tu historia jest zupełnie inna - owszem jest młody lew, jest jego ojciec, król i zły, żądny władzy stryj, ale na tym podobieństwa się kończą. Ta historia pozwoli wam na nowo spojrzeć na znanych dobrze bohaterów.

Przedstawienie jest bardzo zabawne - w oryginalnej wersji opowieść jest wzruszająca i dość smutna tu natomiast przedstawienie ma wiele wątków humorystycznych. Świetnie przygotowana choreografia dostarcza najmłodszym widzom niezapomnianych wrażeń.


A czemu warto chodzić z dzieckiem do teatru i co jest w tego rodzaju rozrywce wyjątkowego?


Oto kilka moich spostrzeżeń :)


1. AKCJA NA ŻYWO


To nie jest kino, gdzie wszystko jest nagrane dużo wcześniej i w nieskończoność można powtarzać sceny, żebyśmy w końcu były takie, jak trzeba - w teatrze jest zupełnie inaczej. Tu nie ma dubli ani komputerowej korekty - wszystko jest NA ŻYWO! To znaczy, że mogą zdarzyć się tu nawet drobne błędy czy potknięcia. Taki spektakl to więc prawdziwa dawka adrenaliny, która udziela się też widzom J


2. RELACJA AKTORA Z PUBLICZNOŚCIĄ


To, że aktorzy nawiązują kontakt z widzami możliwe jest tylko w teatrze. Aktorzy przekazują nam również swoje emocje. Teatr to również ogromne pole do popisu dla naszej wyobraźni. Postacie grane przez aktorów nigdy nie będą identyczne z bajkowymi bohaterami. Od początku wiadomo, że są to aktorzy, którzy w odpowiednich kostiumach lub przy pomocy lalek odgrywają pewne role. To nie jest animowana kreskówka tylko prawdziwa sztuka.


3. MAGICZNY WYJĄTKOWY KLIMAT


Teatr to absolutnie wyjątkowe miejsce. Przyzna to każdy, kto choć raz go odwiedził. Unosi się tu jakaś aura wyjątkowości i tajemnicy. Teatr to skarbnica kultury - widzowie ubierają się elegancko, zachowują kulturalnie, nie jedzą i nie rozmawiają głośno - dzięki temu możemy w pełni przeżywać emocje, jakich teatr nam dostarcza.


4. RÓŻNE MOŻLIWOŚCI INTERPRETACJI


Często dobrze nam znana historia czy dzieło literackie może być pokazane w zupełnie inny sposób i za każdym razem może nas zaskoczyć. Widzowie również mogą postrzegać ją na różne sposoby i różnie interpretować.


5. WSPANIAŁA ROZRYWKA BEZ WZGLĘDU NA WIEK


Teatr to doskonała rozrywka w trybie 3D. Wszystko przeżywa się tu dużo intensywniej niż w kinie. Wspólne wizyty w teatrze to piękny sposób na rodzinne spędzanie wolnego czasu.

Teatr Współczesny w Krakowie

2 komentarze:

  1. Dla dzieciaków w jakim wieku polecasz to przedstawienie? Prawie 9 latka jeszcze będzie zainteresowana czy już raczej nie?

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój 4latek zaczał plakac ze strachu na tym przedstawieniu :(

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger