12/09/2018

"Ładne kwiatki" - Teatr Groteska

Jak oswoić dziecko z teatrem? Chciałoby się powiedzieć, że jak z każdą inną nową sytuacją - poprzez doświadczenie. Zanim jednak wybierzemy się z dzieckiem po raz pierwszy do teatru, warto je do tego odpowiednio przygotować. 


W takiej edukacji bardzo pomocne są też odpowiednie lektury. Niestety wciąż nie ma ich zbyt wielu na rynku, fantastyczną serię znalazłam w wydawnictwie Tadam - Kacper w operze i Kacper w muzeum (przydałby się jeszcze teatr do kompletu :)). Bardzo polecam też "Teatrzyki" Brzechwy oraz "Dziób w dziób" Prześlugi. 

Znakomitym przygotowaniem do rodzinnej wyprawy do teatru będą domowe zabawy w teatr, które można organizować już z najmłodszymi szkrabami. Dzieci uwielbiają naśladować, przebierać się, wcielać się w inne postacie, dlatego warto to wykorzystać podczas tej zabawy. Możemy sami być aktorami, możemy wykorzystać maskotki czy lalki albo bawić się przy pomocy Małego Teatru Ilustracji (bardzo polecam).


Niedawno odwiedziliśmy krakowską Groteskę z naszym 1,5-rocznym synkiem, który jest bardzo aktywnym dzieckiem, a przedstawienie "Ładne kwiatki" naprawdę go oczarowało. Jest tam tak wiele piosenek, o tak wdzięcznych melodiach i podkładzie muzycznym, że dzieci słuchają go jak zaczarowane. I choć piosenki nie są grane na żywo, to dzieci nawet tego nie zauważają. To taki musical dla najmłodszych, w dodatku ze świetną grą aktorską. Fabuła nie jest tu najważniejsza, to taka nieco luźna opowieść, więc doskonale sprawdzi się nawet u bardzo małych dzieci. Wcale nie znaczy to jednak, że brakuje tu emocji - jest wróg, potwór, który zagraża kwiatom, są starania o to, żeby go pokonać i mnóstwo pięknych, wpadających w ucho piosenek.


Zdjęcia ze strony www.groteska.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger