2/05/2019

Ulubieni bohaterowie kreskówek w wersji książkowej - takiej lekturze nie oprze się żaden maluszek

Dziś u nas prawdziwa gratka - książkowe inspiracje z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Sprawdzą się szczególnie u dzieci, które nie przepadają za wspólnym czytaniem i wolą oglądać kreskówki - widząc znajome postacie na pewno chętniej sięgną po książkę.


"Jeremi Przybora. Małoletnim i stuletnim"


Szczerze mówiąc do książek licencyjnych i tych z kreskówkowymi bohaterami podchodzę dość ostrożnie. Nie rezygnujemy z nich zupełnie, ale nie sięgamy po nie przypadkowo.
Tym razem jednak trafiłam na prawdziwą perełkę, za sprawą tejże książki wydawnictwa Egmont. To właściwie księga, bo nie dość, że dużego formatu, to także sporej objętości.
Jeremi Przybora, współtwórca Kabaretu Starszych Panów, aktor, pisarz i poeta dokonał adaptacji kilkunastu najbardziej znanych bajek, które ukazały się pod tytułem: „Jeremi Przybora. Małoletnim i stuletnim”.
W książce czeka na nas aż 16 niezwykłych opowiadań. Ja czytam je obu moim dziewczynkom - 4-latce i prawie 7-latce i obu bardzo się podobają. Jest tu: Zakochany kundel, Piotruś Pan, Herkules, Piękna i Bestia, Alladyn, Alicja w Krainie Czarów, Robin Hood czy Królewna Śnieżka - znane utwory w zupełnie nowej interpretacji.
Język Jeremiego Przybory zachwyca, jest zabawny, pełen fantazji i neologizmów. Czyta się to fenomenalnie. Na przykład w „Zakochanym kundlu” właścicielami Lady są Jim Serdeńko i jego żona Słonko, a Piotruś Pan zabiera Wendy do Niebywalencji.
Książka zachwyca dzieci i dorosłych. To jedne z najzabawniejszych baśni, jakie kiedykolwiek ci!

Wszystkie książki z dzisiejszego wpisu znajdziecie na Egmont.pl i w księgarniach internetowych w bardzo dobrych cenach.

Kupisz tu - KLIK


Nowa kolekcja bajek

Jakiś czas temu w jednym z moich ulubionych wydawnictw - wydawnictwie Egmont pojawiło się kilka nowych serii książek licencyjnych. Postanowiłam przyjrzeć im się bliżej i pokazać na blogu, żebyście mogli zobaczyć czym się różnią. 
Pierwsza seria to "Nowa kolekcja bajek". Mamy z niej następujące tytuły: "DC Super Friends", "Auta", "Elenę z Avaloru", "Star Wars" i "Miki i przyjaciele". Książki są w twardej, nieco gąbczastej oprawie, liczą około 130 stron.
Są bardzo bogato zilustrowane, miłośnicy tych kreskówek będą na pewno zadowoleni ze stosunku obrazków do tekstu. W każdej książce jest 5 - 6 opowiadań, tekst, na który zwracam szczególną uwagę jest na bardzo dobrym poziomie, książkę czyta się przyjemnie, nie łamie się języka przez słabe tłumaczenie, "na siłę". Słowem, naprawdę warto sięgnąć, jeśli poszukujecie książek z tymi bohaterami. 

Kupisz tu: KLIK
Biblioteka Bajek


Kolejna seria, w której dzieci mogą spotkać ulubionych bohaterów to "Biblioteka Bajek". Mamy z niej bohaterów Disneya, Kubusia i Przyjaciół oraz Avengers. W porównaniu  poprzednią serią mamy tu o wiele więcej opowiadań  nieco większą ilością tekstu, nadal bogato ilustrowane, ale nie aż tak, jak poprzednia seria. W części z bohaterami Disneya jest aż 18 opowiadań. Są to nowe opowiadania z udziałem znanych bohaterów. Córom bardzo się podobały. Kubuś i Przyjaciele to z kolei 15 opowiadań, a Avengers - 19. Podobnie, jak w poprzedniej serii, tłumaczka zadbała o to, żeby teksty czytało się płynnie i przyjemnie. Książki liczą około 300 stron.

Kupisz tu: KLIK
Bajki 5 minut przed snem


I ostatnia seria, a w niej Masza, Spiderman i Bob Budowniczy, których chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Każda książka to 7-12 opowiadań. Co do tekstu, to najsłabiej czytało nam się Maszę, natomiast Boba i Spidermana dużo przyjemniej. Pewnie to kwestia tłumacza - dwie ostatnie książki tłumaczyła Adrianna Zabrzewska, ta sama, co poprzednie serie. Książki liczą około 170 stron. Stosunek ilustracji do tekstu, oceniłabym na 50:50. Podobny format i wydanie. Dzieci najbardziej polubiły Boba :)

Kupisz tu: KLIK
A moze wy polecicie nam jakieś ciekawe książki licencyjne?

3 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger