5/11/2019

NOWOŚCI Książkowe I ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE dla dzieci - POD PATRONATEM MALUSZKOWYCH INSPIRACJI

Ogromnie się cieszę, że w końcu mogę podzielić się z wami najnowszymi książkami, które ukazały się, bądź niebawem ukażą pod patronatem mojego bloga.
Cieszę, się tym bardziej, że większość z nich już dobre znam i są to wyjątkowo piękne pozycje i już nie mogę się doczekać, kiedy pokażę wam je bliżej :) Oto osiem naprawdę wyjątkowych pozycji!
Yeti, w którego nikt nie wierzył

Autor: Asia Olejarczyk
Ilustracje: Aleksandra Gołębiewska

Opis wydawnictwa:
Istnieniu yeti przeczy nauka! Przeczą liczby i fakty! Wszyscy w klasie twierdzą, że yeti nie istnieje. Tylko jeden chłopiec, narażając się na śmiech kolegów, mówi, że on w yeti wierzy. Czy wiara chłopca sprawi, że gdzieś w Himalajach tajemniczy stwór usłyszy jego głos i stanie się bardziej realny? Piękna i wzruszająca opowieść o tym, jak niemożliwe staje się możliwe. Wystarczy wierzyć w siebie!
Wydawnictwo EZOP 

Małe historie o wielkich marzeniach

Autor: Marta H. Milewska
Ilustracje: Katarzyna Bukiert

Opis wydawnictwa:
Trzy opowiadania o sile marzeń, odwadze, przyjaźni i prawie do bycia sobą. Historia liścia, który marzył o lataniu. Historia małej muchy, która odkrywa, że to nie świat na zewnątrz pędzi, ale pociąg, w którym ona mieszka. Historia ślimaka, który nie zważając na ostrzeżenia postanowił wejść na wielką górę. Niepozorni bohaterowie wychodzą poza schemat i nadają swemu życiu nowy sens. Pełne ciepłego, przewrotnego dowcipu, napisane prostym językiem opowiadania przykuwają uwagę i prowokują do refleksji.

Wydawnictwo Bis"Odwagi Zajączku"

Autor: Nicola Kinnear


Opis wydawnictwa:
Czy zajączek, który boi się wyjść z domu, zdoła pokonać swoje obawy przed nieznanym mu światem? I wyruszy na poszukiwanie swojej przyjaciółki? Ciepła, zabawna opowieść o sile PRZYJAŹNI, która daje pewność siebie i odwagę. Zobaczmy, jak dzielny potrafi być Logan – zajączek domator. I jakie wspaniałe przygody przeżyje!
Wydawnictwo Amber


"Ośmiornica na dachu"

Autor: Lucy Branam
Ilustracje: Rogerio Coehlo

Opis wydawnictwa:
Książka nagradzanego ilustratora, wyróżnionego w 2017 Złotym Medalem Independent Publisher Book Award – nagrody niezależnych wydawców.
Kiedy mała Nora słyszy cichutkie stuk, puk w okno, nie spodziewa się, że na dachu domu siedzi wielka ośmiornica. Ośmiornica okazuje się bardzo sympatyczna, pomaga wszystkim mieszkańcom i Nora szybko się z nią zaprzyjaźnia. Ale pewnego ranka ośmiornica znika… Na szczęście zjawia się znowu… I to w jeszcze bardziej niespodziewanym miejscu!
Wydawnictwo Amber


"Mops Klops"

Autor: Aaron Blabey

Opis wydawnictwa:
Tom 1 serii, która podbiła świat.
Klops był zwyczajnym mopsem.
I powiem wam z przykrością:
był wielkim samolubem
owładniętym chciwością.
Prześmieszna opowieść o tym, jak uczyć się dzielić z innymi. Aaron Blabey – laureat prestiżowych nagród – jest kochany przez dzieci i rodziców w 30 krajach.
Wydawnictwo Amber


"Gdzie jest kameleon?"

Autor: Kurt Cyrus
Ilustracje: Andy Atkins

Opis wydawnictwa:
Nagroda dla najlepszej książki dziecięcej magazynu „Creative Child” 2018
Pięknie ilustrowana kolorami tropikalnej dżungli, zabawna i ciepła opowieść o przyjaźni.
Napoleon jest najpiękniej wystrojonym stworzeniem w dżungli. A mimo to nie ma przyjaciół. Dlaczego? Bo nikt go nie widzi! Wiadomo, że kameleony zmieniają kolor i upodabniają się do otoczenia. Napoleon jest właściwie niewidzialny, więc próbuje wszystkiego, żeby zwrócić na siebie uwagę. Czy mu się to uda? A ty czy dostrzeżesz kameleona?
Wydawnictwo Amber


"Kotki, koty, kocury"

Autor: Lorna Scobie

Opis wydawnictwa:
Nowy bestseller w 9 krajach. Niezwykły, przezabawny debiut utalentowanej ilustratorki!
Wesoły przegląd kotów wszystkich kształtów i rozmiarów – rude, czarne, grube, chude... A nawet wielkie i pręgowane! Czy w ogóle można mieć za dużo kotów? Odpowiedź może brzmieć: tak, jeśli to raczej duże koty… i z wielkimi zębami!
Wydawnictwo Amber"Miś Tuliś kocha małe ptaszki"

Autor: David Melling

Opis wydawnictwa:
Tego misia kochają dzieci w 30 krajach. Miś Tuliś liczy swoje wiosenne skarby... Aż tu nagle spada coś z nieba. Dołącz do Misia Tulisia i przeżyj z nim nowe przygody pełne nowych niespodziewanych przytuleń. Czwarty tom kultowej serii o Misiu Tulisiu sprzedanej w 1,5 milionie egzemplarzy.

Prawda, że cuda?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger