9/14/2019

"Prezent Marzeń", czyli jak podziękować komuś w naprawdę wyjątkowy sposób

Nasi rodzice bardzo nas wspierają. Praca i trójka dzieci to spore wyzwanie, ale na szczęście zawsze możemy liczyć na bliskich. Postanowiliśmy się odwdzięczyć zabierając ich na cały dzień w pewne wyjątkowe miejsce, w którym będą mogli odpocząć i trochę się zrelaksować. 
Długo zastanawialiśmy się, co dla nich zorganizować. Zależało nam na czymś, co na długo zapadnie im w pamięć. Zwykle decydowaliśmy się na fotoksiążki czy inne upominki ze zdjęciami w roli głównej, ale tym razem postawiliśmy na coś innego. 

Pomysł na prezent znaleźliśmy na stronie "Prezent Marzeń" - wybraliśmy coś, co przypadnie im do gustu, ale też spodoba się nam i dzieciakom, bo zależało nam na wspólnej, rodzinnej zabawie. 
Wybraliśmy voucher na całodzienny relaks w termach - czyli ofertę dla osób w każdym wieku. Do wizyty w termach Gorący Potok zachęciły nas baseny z naturalną, surową wodą siarkową o leczniczych właściwościach. Podobno do tutejszych wód termalnych nie są dodawane żadne substancje chemiczne, a ich charakterystyczne zielonkawe zabarwienie widoczne jest już na pierwszy rzut oka. 

Termy leżą w Szaflarach, miejscowości oddalonej o ok. 13 km od Zakopanego, tuż przy popularnej Zakopiance. To nie nasza pierwsza wizyta w tym miejscu, więc wiedzieliśmy, czego się spodziewać.


Od razu spodobała nam się infrastruktura tego obiektu. Ładne drewniane zabudowania i elementy doskonale współgrają z tego typu miejscem. Wprawdzie trochę kłócą się z parasolkami i wielkimi reklamami, ale nie można mieć wszystkiego :)
Ogromna przestrzeń, masa basenów i tłumy ludzi pragnących się zrelaksować bądź pobawić w gorącej wodzie o właściwościach leczniczych.
Przy barze stworzono coś w rodzaju sceny, na której odbywają się różne występy urozmaicające gościom pobyt.


Woda w niektórych basenach jest naprawdę gorąca, a w innych nieco chłodniejsza. Większość basenów jest odkryta. 

Zawartość dobroczynnych składników w wodach geotermalnych sprawia, że kąpiele tu są naprawdę relaksujące, doskonale działają na naskórek, nerwobóle, a także szereg innych dolegliwości (np. zapalenia stawów). Wody geotermalne dostarczają naszemu organizmowi minerałów i mikroelementów, które świetnie wpływają na nasze tkanki i komórki.
W tutejszych basenach nie znalazłam zbyt wielu urządzeń do hydromasażu czy wodotrysków, ale dziadkowie upodobali sobie szczególnie kilka miejsc.


GASTRONOMIA

Na terenie obiektu znajduje się restauracja Beef Master, bistro i bary zewnętrzne. Choć nie da się ukryć, że dominują tu fast foody, można też zjeść coś bardziej tradycyjnego. Nie powiem wam jednak nic więcej na temat posiłków, bo ich nie jedliśmy, przekąsiliśmy jedynie frytki.


DLA DZIECI

Byliśmy z dziećmi, więc atrakcjom dla nich przyjrzeliśmy się najlepiej, a jest ich tu naprawdę sporo. Jest płytki basen z kolorowym balonem (o średnicy 12 m i wysokości 2,20 m) do zjeżdżania i 2 małymi zjeżdżalniami w kształcie słonia (dla maluszków). 


Za ogrodzeniem znajduje się spory obszar do zabawy dla dzieci nieco starszych. Tam zjeżdżalni jest kilka i wszystkie są z dodatkowymi "atrakcjami" w postacie deszczyków czy całych strumieni lejących się na głowy. Poza tym, co pewien czas na środek konstrukcji wylewa się drewniana balia z wodą polewając wszystko i wszystkich, których napotka na drodze.


Brakowało mi jednak zjeżdżalni, z której można zjechać z dzieckiem. Nie każde jest na tyle odważne, żeby zrobić to samodzielnie. Ratownik poinformował mnie, że możliwe jest jedynie trzymanie dziecka za rękę podczas zjazdu, ale nie zdecydowaliśmy się spróbować.

Jeśli ktoś nie przepada za zjeżdżalniami, to ma do dyspozycji trampolinę i masę piasku na tutejszej plaży. W strefie basenowej dodatkowo jest drewniana huśtawka.

Dla starszych dzieci (wzrost >130 cm) przygotowano 2 duże zjeżdżalnie: czerwoną i żółtą.


Dodatkowo na terenie obiektu jest park linowy.


Prezent okazał się strzałem w 10 - zarówno dla dziadków, jak i dzieci. Dziadkowie na pewno długo będą go wspominać, a i my świetnie spędziliśmy wspólnie czas. 

Na pewno jeszcze nie raz skuszę się na skorzystanie z oferty "Prezentu Marzeń" - może tym bardziej postawię na coś bardziej ekstremalnego?

Strona internetowa: 

3 komentarze:

  1. Takie prezenty to świetne rozwiązanie. Jeśli nie mamy pomysł co kupić bliskim - takiej rzeczywistej rzeczy, najlepiej kupić im prezent, który zapewni im dobrą zabawę oraz piękne wspomnienia na lata. Myślę, że to zdecydowanie lepsze od rzeczy materialnych. ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger