9/21/2019

Ciekawe wydarzenia dla dzieci w Krakowie - październik, listopad i grudzień 2019

Staraliśmy się jak najdłużej zatrzymać przy sobie lato - ale nie można dłużej się oszukiwać - jesień wgramoliła się w naszą codzienność, dni są coraz krótsze i coraz chłodniejsze, zaczął się rok szkolny i codzienne obowiązki. Ale czy to znaczy, że nie możemy się już dobrze bawić? Ani myślimy się nudzić! Już teraz zaplanowaliśmy kilka ciekawych wydarzeń na nadchodzące miesiące, a na pewno coś jeszcze niebawem dołączy do tej listy :)
Zobaczcie, może i wam coś się spodoba :)Przy każdym wydarzeniu znajdziecie opis i zdjęcia ze stron internetowych poszczególnych obiektów.

Nowe przygody Koziołka Matołka 

Teatr Współczesny w Krakowie


Lekka i dowcipna inscenizacja przygód słynnego Koziołka Matołka oparta na motywach kultowych historyjek obrazkowych z fabułą pisaną wierszem, autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza, powraca poszerzona o autorski scenariusz utrzymany w konwencji komedii przygodowej!
Sympatyczny Koziołek wyrusza w niezwykłą podróż do Pacanowa, gdzie jakoby podkuwa się kozy, przeżywając przy tym niezliczoną ilość niebezpiecznych, ale jakże emocjonujących przygód. W zabawnej wyprawie towarzyszyć mu będzie wiele niezwykłych, bajkowych postaci, takich jak: Agent Kruk, Lisek Chytrusek, Czerwony Kapturek i Wilk, Kopciuszek i Książę ze zgubionym pantofelkiem, Królewna Śnieżka czy wreszcie Piękna Kózka, które pomogą naszemu łatwowiernemu bohaterowi wyjść cało z licznych opresji, pokazując mu przy tym wartość prawdziwej przyjaźni.
To niezwykle kolorowe, radosne (a zarazem pouczające!) widowisko z pomysłową scenografią, oryginalnymi maskami i rytmicznymi piosenkami, przeniesie widzów w przyjazny, bajkowy świat ulubieńca polskich dzieci, który nieprzerwanie bawi i wychowuje kolejne pokolenia.

Polskie miasta - baśnie, legendy, opowiadania

Teatr Współczesny w Krakowie


Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego król Popiel tak bardzo nie lubił myszy? Czy wiecie skąd wzięły się słynne toruńskie pierniki i czy Smok Wawelski naprawdę był aż taki zły? Jeśli jesteście głodni wiedzy i chcecie się koniecznie tego dowiedzieć, ta przygoda z pewnością Was zaciekawi!

Polska mieści w sobie wiele miast, lecz tajemnice niewielu z nich udało się poznać szerszej publiczności. Pasjonujące historie naszych przodków to nie tylko źródło ogromnej wiedzy historycznej, ale też pełna kolorowych charakterów galeria pradawnych postaci, za których przykładem niejednokrotnie warto podążać. Baśnie i legendy bowiem, choć często ubarwione, uczą małych obywateli o ważności narodowych wydarzeń i kształtują w nich postawy patriotyczne. Legendarne opowieści o wielkich i niewiarygodnych czynach, oddają wydarzeniom i osobom należną im cześć, aby już nigdy o nich nie zapomniano.
Zwiedzanie miast przez legendy i baśnie polskie to niesamowita podróż w czasie, która jednocześnie uczy i bawi! Spektakl przybliża dzieciom wiedzę na temat historii największych miast w Polsce. Scenografia bezpośrednio odzwierciedla legendarne miejsca, dzięki czemu najmłodsi łatwo powiążą symbol miasta z wydarzeniem historycznym. Aktorzy posługują się językiem stylizowanym, przez co stwarzają atmosferę pradawnych lat. Kostiumy nawiązują do minionych czasów nadając spektaklowi dziejowy charakter. Wszystkie elementy formy scenicznej zachęcają dzieci do zainteresowania się regionalizmem, a kompozycja przedstawienia jako podróż w czasie po wielu miejscach na mapie Polski, uczy korzystania z inwencji twórczej. Zapraszamy na zabawnie „rozśpiewaną wędrówkę w czasie”!
Czas trwania: 65 minut.

Księżniczka na ziarnku grochu (+ spotkanie z Mikołajem)

Teatr Współczesny w KrakowieDawno, dawno temu żył sobie młody Książę, który chciał pojąć za żonę prawdziwą księżniczkę. Ale jak to w baśniach bywa, nigdzie nie mógł znaleźć odpowiedniej kandydatki na żonę. Pewnej nocy, gdy nad królestwem szalała straszliwa burza, do bram pałacu zawitała zabłąkana dziewczyna podająca się za księżniczkę. Aby przekonać się o prawdziwości jej słów, mądra Królowa użyła pewnego fortelu…
Pełna uroku, koloru i wesołych piosenek wersja znanej i lubianej baśni Andersena przeniesie dzieci w fantastyczny świat Króla Grocha, Królowej Grochówki i ich syna, Księcia Groszka. Dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji nie pozwolą na nudę,a zmieniająca się dekoracja, która szybko przeobraża scenerię przygód królewskiej rodziny, przykuje uwagę młodego widza.
A zatem, jak skończy się historia młodego Księcia bezskutecznie poszukującego prawdziwej miłości i jaką rolę odegra w tym maleńkie ziarenko grochu ukryte pod stertami puchowych pierzyn? Zobaczcie sami!

23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie


23. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® zapowiada się następująco: miliony książek, tysiące zaczytanych Zwiedzających, spotkania z ulubionymi Autorami, spotkania i konkursy branżowe, warsztaty dla dzieci i młodzieży i... duży zastrzyk pozytywnej energii!
„Czytać to bardziej żyć”
Właśnie te słowa Carlosa Ruiza Zafóna są hasłem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®. Targi odbędą się w dniach 24-27 października 2019 r.!
Premiery książek dla dzieci
Nic tak nie cieszy, jak widok zaczytanych dzieci i młodzieży. Targi Książki w Krakowie® każdego roku udowadniają, że czytelnictwo wśród najmłodszych ma się dobrze. W tym roku nie zabraknie również licznych premier książek dla dzieci. Wydawnictwo Widnokrąg zapowiedziało, iż właśnie podczas krakowskiego spotkania ukaże się „Chłopiec znikąd” autorstwa Katherine Marsh – najlepsza książka dla dzieci z 2018 roku według „Washington Post” i jedna z dziesięciu najlepszych powieści dla nastolatków „New York Times” w 2018 roku oraz nagradzana „Żona dla taty” estońskiej autorki Reeli Reinaus. Przygody Kici Koci znają i kochają nie tylko dzieci, ale również rodzice, którzy chętnie czytają swoim pociechom. Dlatego z radością informujemy, że podczas targów ukażą się dwie nowe książki z przygodami tej sympatycznej kotki. 

Jeśli zdecydujecie się wybrać na tegoroczne Targi, pamiętajcie, że KDR daje wam 50% niżki na bilety, a dzieci do lat 7 nie płacą.Masza i Niedźwiedź. Historia pełna tajemnic 

Centrum Kongresowe ICE Kraków


Uwielbiani przez dzieci na całym świecie bohaterowie bajki „Masza i Niedźwiedź” po raz pierwszy w ORYGINALNYM WYDANIU na największych scenach Polski! Animaccord – twórca animacyjnego przeboju przedstawia MASZA I NIEDŹWIEDŹ. HISTORIA PEŁNA TAJEMNIC, CZYLI ŚWIĄTECZNE WIDOWISKO TEATRALNE.
Najbardziej oczekiwana premiera tego sezonu! Ukochani bohaterowie, niezwykła scenografia, występy taneczne, sztuczki cyrkowe i jedyna w swoim rodzaju muzyka sprawią, że przeniesiecie się do krainy niesfornej Maszy i wiernego towarzysza jej przygód – Niedźwiedzia.
Fabuła: Masza, Niedźwiedź i ich przyjaciele zaczynają przygotowania do świąt. A ponieważ w tajemniczy sposób ze stołu i lodówki zaczynają znikać smakołyki, Masza postanawia rozwiązać tę zagadkę, występując tym razem w roli…detektywa! Zdradzić możemy tylko, że dzięki odrobinie życzliwości i dobrego serca, uda się złagodzić nawet najczarniejszy charakter.
W programie znajdą się także:

sztuczki na trampolinie z udziałem zawodowych żonglerów i akrobatów, ekscytujące pokazy baniek mydlanych, tajemnice znikających przedmiotów i pokazy iluzjonistów,
zawrotny pęd pociągiem, wielka przemiana bohaterów, wesołe tańce i piosenki w wykonaniu Maszy, interaktywne zabawy z widownią i wiele, wiele innych!
 Ta ciepła, niezwykle ekscytująca opowieść spodoba się dzieciom w każdym wieku!
Czas trwania: 1 godzina 50 minut (w tym przerwa: 20 minut). Po zakończeniu spektaklu, w holu czekać będą na najmłodszych dodatkowe atrakcje: rodzinne rozgrywki, zabawy i ciekawostki związane z bohaterami bajki.
Już dziś na spotkanie zapraszają: Masza, Niedźwiedź, Śnieżuch, Profesor Niedowiarek, Świnka Różyczka, Panda, Wiewiórka, Zając, Pierwszy Wilk, Drugi Wilk i oczywiście …Święty Mikołaj!
Więcej informacji na: https://pankoncert.pl/event/masza-i-niedzwiedz/


A wy jakie macie plany na nadchodzącą jesień i zimę? :) Może nam coś podpowiecie?

3 komentarze:

  1. Gdybym tylko miała blisko do krakowa, to bym często zabierała dzieci na takie przedstawienia

    OdpowiedzUsuń
  2. sama bym chciała to zobaczyć

    OdpowiedzUsuń
  3. Z przyjemnością wybrałabym się na takie przedstawienia :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger