9/05/2019

"Super Staś" i "Dziękuję, panie Pando" - dwie bardzo ciekawe książeczki dla przedszkolaków

Amberek, dziecięca seria książek Wydawnictwa Amber nie zwalnia tempa. Co miesiąc raczy nas nowymi tytułami. Ostatnio pojawiły się dwie kolejne książki, które zapewne przypadną do gustu młodszym przedszkolakom. Podobnie, jak wcześniejsze tytuły w tej serii, mamy tu bardzo dobrej jakości wydanie - duży format, twarda oprawa, bogato ilustrowane. Nie zabraknie też elementów humorystycznych, które na pewno spodobają się małym czytelnikom."Super Staś" Matt Robertson


Życie z młodszym rodzeństwem nie zawsze jest proste - zwłaszcza, gdy nasz młodszy brat czy jest ... superbohaterem. Czegokolwiek nie osiągniemy i tak nie jest to na tyle dobre ani spektakularne, jak to, co osiągnął on. I to na każdym polu. Na dłuższą metę może to być naprawdę frustrujące. 
Ale fakt, że super-brat przyćmi nasze własne urodziny jest zdecydowaną przesadą. A tak właśnie dzieje się w przypadku naszego bohatera. Na szczęście w ten feralny dzień wydarzy się też coś, co przypomni mu, że jego super-brat to tylko mały, bezbronny chłopiec, który jak to z maluszkami bywa, nie może żyć bez swojego pluszaczka. I kto może mu pomóc, gdy ukochana zabawka zaginie? Nie kto inny, jak właśnie STARSZY brat! Ta sytuacja pozwoli chłopcom zrozumieć, jak bardzo są sobie bliscy i jak bardzo się nawzajem potrzebują. 
Znakomita książka dla dzieci, które są na etapie sporów i ostrej rywalizacji w gronie rodzeństwa. Pozwoli złapać dystans, przez chwilę zastanowić się nad wzajemnymi relacjami i o nie zadbać. 
"Dziękuję, Panie Panda" Steve Antony


Seria o Panie Pandzie zyskała już pokaźne grono młodych zwolenników. Mnie ta część podoba się dużo bardziej niż pierwsza. Myślę, że głównie ze względu na zabawniejsze dialogi, bo ilustracje są w tym samym stylu. Tym razem tematem przewodnim jest okazywanie wdzięczności za otrzymany prezent. Nawet, gdy nie do końca trafia on w nasz gust - powinniśmy docenić gest i pamięć osoby obdarowującej. Mamy tu całą paradę nietrafionych prezentów i reakcje poszczególnych bohaterów na ich otrzymanie. Dzieci na pewno rozbawią te podarunki. Książkę polecam szczególnie 2-latkom, myślę, że to najlepsza grupa docelowa dla tej książeczki. 
Z przyjemnością patronujemy tym tytułom.
A może zdążyliście już poznać te książeczki? Jakie wrażenia?

2 komentarze:

  1. ładne wydania. Mojemu synkowi się spodobają

    OdpowiedzUsuń
  2. Tu piękne zdjęcia to podstawa. Muszę sięgnąć po te książki

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger