11/19/2019

44 pomysły na mikołajkowe upominki za mniej niż 25 zł

Ostatnio nie ma dnia, żebyście nie pisali do mnie z prośbą o pomysły na mikołajkowe upominki. Postanowiłam więc z tej okazji przygotować zestawienie naprawdę godnych polecenia zestawów, które doskonale sprawdzą się w roli mikołajkowego prezentu. Nie wiem, jak wy, ale u nas w mikołajki upominki są zawsze raczej symboliczne, nieco większe prezenty (najczęściej składkowe) dajemy dzieciom pod choinką. Do dzisiejszego zestawienia wybrałam takie przedmioty, które u nas bardzo dobrze się sprawdziły, a ich cena w sklepach internetowych nie przekracza 25 zł (co więcej, wiele z nich to koszt zaledwie 10 zł!).
Zapraszam na nasz mikołajkowy przegląd cudowności - na pewno znajdziecie tu coś ciekawego.Upominki dla maluszków: 0-2 lat


Książeczki kontrastowe Kapitan Nauka


Noworodek sporo śpi, ale ma również momenty aktywności i niełatwo wymyślić mu wówczas takie zajęcie, które go zainteresuje.
Takie książeczki pomogą zorganizować wspólną zabawę i wzmocnić więź z ukochanym maleństwem. Zdaniem specjalistów kontrastowe ilustracje pomagają stymulować rozwój dziecka już od pierwszych chwil życia. Bo chociaż, wzrok nie jest jeszcze do końca rozwinięty, to potrzeba poznawania otaczającego świata jest przecież ogromna!

Pokazując dziecku przedmioty w książeczce, możemy jednocześnie o nich opowiadać. Maleństwo uwielbia słuchać naszego głosu, więc na pewno spodoba mu się ta zabawa. Takie opowieści również korzystnie wpłyną na więź z naszym maleństwem i urozmaicą wspólnie spędzone chwile.
Karty książeczek są kartonowe i lakierowane, rogi są zaokrąglone. Mamy tu jedynie 2 barwy - biel i czerń, więc idealnie sprawdzą się one u najmłodszych szkrabów.
W serii dostępne są 2 książeczki - Zwierzęta i Pokój malucha.

Zestawy Świat Malucha: Zima i Boże Narodzenie


To dobrze pewnie wam znane karty tematyczne, dwuelementowe puzzle i książeczka z zadaniami.
Polecam szczególnie dwa tematy, które znakomicie wpisują się w nadchodzącą porę roku i święta - "Boże Narodzenie" i "Zima".
Dzieci mają okazję poznać słownictwo związane z tą tematyką, ale nie tylko to. Pokazując kolejne karty dzieciom, które potrafią już je nazwać możemy zatrzymać się przy nich nieco dłużej i poprosić o opisanie tego, co przedstawiają, o podzielenie się skojarzeniami i być może historiami związanymi z poszczególnymi przedmiotami. Jeśli nasza pociecha nie potrafi jeszcze płynnie opowiadać, możemy pomóc jej pytaniami pomocniczymi i naprowadzającymi. Tu także mamy 17 kart, a dodatkowo puzzle tematyczne i książeczkę z zadaniami. Jest to więc taki zestaw aktywnościowy, który pozwala na różnorodną zabawę, ale w jednej tematyce.
Te karty także znakomicie sprawdzą się w zabawie w zimowo-świąteczne kalambury, do których można zaprosić całą rodzinę.Układanki Malucha. Kształty / Co pasuje? / Znajdź zwierzę / Angielski. Kolory /  Angielski. Liczby / Angielski. ZwierzętaDLACZEGO WARTO SIĘGNĄĆ PO UKŁADANKI MALUCHA?

- są bardzo dobrze wykonane, z twardej, nie rozwarstwiającej się tektury, lakierowane
- są ciekawie zilustrowane, wyróżniają się na tle innych puzzli dziecięcych
- są zróżnicowane tematycznie - możemy sięgać po ten zestaw, który akurat "przerabiamy" z dzieckiem, np. kolory, liczny, kształty, angielski
- dzięki temu, że dany obrazek ma tło w jednym kolorze, łatwiej jest dziecku połączyć elementy
- nauka koncentracji, skupienia i precyzji
- układanki ćwiczą koordynację ręka-oko
- taka zabawa ćwiczy spostrzegawczość
- są w niewielkich pudełkach, więc nie zajmą dużo miejsca na półce
- opanowywanie nowych umiejętności - znajomość kolorów, kształtów, logiczne myślenie
- ćwiczenie małej motoryki, która jest ogromnie ważna już od najmłodszych lat
- są niedrogie

W tej serii do tej pory ukazały się 6 tytułów:

- "Znajdź zwierzę" - bardzo fajny pomysł - na jednym elemencie mamy zwierzątko, a na drugim otoczenie, w którym się ukryło. Doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości maluchów.
- "Kształty" - bardzo ciekawe ujęcie dobrze znanego tematu kształtów - na jednym elemencie mamy figurę, która następnie pojawia się na bardziej złożonym obrazku drugiego elementu (np. trójkąt jako żagiel).
- "Co pasuje?" - tym razem to układanki trójelementowe, dla nieco starszych maluszków (ok. 2 lat), bo mamy tu już logiczne myślenie, wyciąganie wniosków, kojarzenie faktów i sekwencji zdarzeń.
- "Angielski. Zwierzęta" - układanki trójelementowe, mamy słowo po angielsku i 2 obrazki je przedstawiające
- "Angielski. Liczby" - układanki 2-elementowe, cyfra, jej nazwa po angielsku na jednym, a na drugim odpowiednia ilość zwierząt czy przedmiotów.
- "Angielski. Kolory" - układanki 3-elementowe, słowo (nawa koloru po angielsku) i 2 przedmioty w danym kolorze

Cała seria jest naprawdę świetna - zarówno pod względem merytorycznym, jak i ilustracyjnym.

Niewielkie, kartonowe książeczki z serii "Poznaję świat"


Znakomita seria książeczek dla 2-latków zgodna z pedagogiką Montessori. W książeczce zamiast obrazków są zdjęcia, więc dziecko dużo łatwiej zapamiętuje i odnajduje w rzeczywistości odpowiedniki poznawanych słów. Książki stanowią również świetne wsparcie logopedyczne. Są w całości kartonowe, mają zaokrąglone rogi. 
Są bardzo prosto skonstruowane i to ich ogromny atut - jedna fotografia i jeden podpis na stronie, białe tło, nic nie rozprasza dziecka, możemy się skupić na konkretnym przekazie, zadawać dziecku pytania pomocnicze. 
"Emocje" uczą dzieci rozpoznawania uczuć i nazywania ich. Duma, radość, smutek, gniew, i inne emocje zgromadzono na 24 stronach. Ten tytuł można z powodzeniem przerabiać z przedszkolakami, bo to niezwykle istotny temat. 
"Pierwsze słowa" to książeczka ułatwiająca naukę słów z najbliższego otoczenia maluszka. Dom, kubek, stół - to rzeczy doskonale mu znane. 
Pozostałe tytuły z tej serii to "Dźwięki", "Pojazdy" i "Zwierzęta". 

Seria "Odkrywam Świat" Poradnik + Karty obrazkowe


To jedna z ciekawszych pomocy wspomagających rozwój słownictwa u małych dzieci. Jej ogromnym atutem jest łatwa dostępność - można je kupić w większości księgarni stacjonarnych czy internetowych, a także na stronie KapitanNauka.pl, a do tego są w bardzo dobrej cenie (w internetowych porównywarkach cenowych widzę je nawet za mniej niż 10 zł).
Bardzo ważne jest dla mnie to, że karty są pogrupowane tematycznie. Dzięki temu można sięgać po dowolny zestaw, żeby zaznajamiać dziecko z nowymi słowami - nie musimy wertować setek kart, żeby znaleźć interesującą nas dziedzinę.

Kolejnym udoskonaleniem w nowych zestawach, jest spięcie kart plastikowym klipsem, który w razie potrzeby można odkręcić i zdjąć. Ten mały drobiazg nadał kartom nowy wymiar - dziś możemy zabrać je ze sobą wszędzie, sprawdzą się w podróży, w poczekalni, zajmują niewiele miejsca, a na pewno umilą dziecku oczekiwanie.
Jeśli nie macie pomysłu na to, jak wykorzystać karty, polecam wam lekturę niewielkiego poradnika, jaki znajduje się w tym zestawie. Jest tam sporo inspiracji, po ich lekturze, na pewno przyjdą wam do głowy własne sposoby na wykorzystanie kart.

Słownictwo pokazane na kartach można utrwalać w różnych zabawach - np. w przypadku zestawu "Moje ciało", podnosimy kartę, wypowiadamy głośno, co przedstawia i dziecko musi dotknąć tej części ciała - przy dwójce dzieci możemy zorganizować wyścigi. Możemy też grupować karty na różne sposoby, np. części twarzy, kończyny - w ten sposób wprowadzając słownictwo określające daną grupę wyrazów.
Karty z zestawu "W domu" wykorzystujemy do prostej zabawy w kalambury - dziecko losuje kartę i pokazuje nam co przedstawia, nic przy tym nie mówiąc. Reszta drużyny stara się odgadnąć hasło.


Seria książeczek kartonowych "100 pierwszych słówek"

Książeczki są niewielkiego formatu, dlatego doskonale pasują do dziecięcych rączek. Są wykonane z mocnego kartonu i mają zaokrąglone rogi. W środku jest jeszcze lepiej - książki prezentują się znakomicie. Piękne ilustracje i słowa, które można czytać i opowiadać o nich maluszkom, wskazując jednocześnie, co określają - to taki pierwszy słownik obrazkowy.
Te książeczki to również dobry materiał dla pierwszych prób czytelniczych dziecka, które właśnie uczy się czytać.
Seria Kapitana Nauki "100 pierwszych słówek" zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia, dlatego z przyjemnością zgodziłam się objąć ją patronatem - tym bardziej, że pod względem cenowym książeczki również są bardzo przystępne.

Uwielbiam Kapitana Naukę za to, że tak bardzo dba o stronę graficzną swoich książek i gier. Merytorycznie były one zawsze na wysokim poziomie, ale jakiś rok temu weszły na zupełnie nowy poziom pod względem ilustracji. Wydawnictwo współpracuje ze zdolnymi, polskimi ilustratorami, który nadają publikacjom świetny look i dbają o poczucie estetyki naszych pociech od najmłodszych lat. I nie mam tu na myśli tych zbyt nowoczesnych grafik, które niekiedy się zdarzają w książkach dla dzieci i być może podobają się spragnionym oryginalności rodzicom, ale zupełnie nie trafiają w dziecięcy gust.
Te ilustracje są naprawdę piękne i bardzo podobają się zarówno dzieciom, jak i najbardziej wymagającym rodzicom.


 

Upominki dla przedszkolaków: 3-6 lat


Seria książeczek "Znajdź różnicę"


Jakiś czas temu rodzina Kapitana Nauki powiększyła się o nową serię kartonówek dla dzieci w wieku przedszkolnym. "Znajdź różnicę" to bardzo pomysłowo skonstruowane książeczki, których ilustracje znamy już z "Memory na 3 sposoby". Książeczki są niewielkie, więc łatwo można je ze sobą wszędzie zabrać - sprawdzą się w podróży, poczekalni i są świetnym lekiem na nudę :)

Na każdej stronie znajduje się jeden obrazek, przy czym dwa obrazki widoczne jednocześnie na dwóch przeciwnych stronach są na pierwszy rzut oka takie same. Dopiero, gdy przyjrzymy się bliżej, zauważamy różnice. Jest ich dokładnie 3, jedna najbardziej widoczna, kolejna nieco mniej i ostatnia, którą najtrudniej dostrzec. Szukanie tych różnic to świetna zabawa dla dziecka, która jednocześnie bardzo dobrze wpływa na rozwój jego percepcji wzrokowej.

W serii ukazały się trzy tytuły - Zwierzęta, Baśnie i Na podwórku, wszystkie dla dzieci od lat 3. Najmłodszym polecam Zwierzęta, to książeczka o najprostszym stopniu trudności, dwie kolejne są nieco trudniejsze- tu różnice są lepiej ukryte. Książeczki są całokartonowe i mają zaokrąglone rogi.
Ćwiczą nie tylko spostrzegawczość, ale też cierpliwość i umiejętność skupienia uwagi.
Bardzo przyjemna zabawa dla przedszkolaków!

Puzzle "Układam i Opowiadam": Sąsiedzi i Spadochroniarze


Nie przesadzę, jeśli powiem, że to jedne z najlepszych polskich puzzli pod względem grafiki. O ilustracje zadbali tu dwaj wybitni polscy ilustratorzy - Maciej Szymanowicz (Spadochroniarze) i Robert Romanowicz (Sąsiedzi). Mam ogromną nadzieję, że to dopiero początek i w tej rewelacyjnej serii układanek pojawią się nowe, równie dobre tytuły. Puzzle składają się z 24 elementów.


Dlaczego te puzzle są wyjątkowe?

- przede wszystkim genialna grafika przygotowana przez najlepszych
- nietypowy format obrazka, to długi wąski prostokąt, który nie mieści się nawet na pudełku (załączony jest plakat, który pomaga w układaniu)
- układając je jednocześnie możemy stopniowo opowiadać historię
- tematyka puzzli jest bardzo oryginalna, to nie zwierzątka czy księżniczki (lub o zgrozo! bohaterowie kreskówek)
- dzięki nim dziecko ćwiczy kreatywność - wymyśla własną historię czy rozbudowuje naszą
- wspaniałe ćwiczenie umiejętności opowiadania, wyrażania własnych myśli (bardzo trudna umiejętność u młodszych przedszkolaków)
- choć to puzzle dla dzieci od lat 3, to widać, że wydawca traktuje dziecko serio, podsuwa mu - produkt najwyższej jakości pięknie zilustrowany, wytrzymały i niebanalny
- to bardzo dobry pomysł na oryginalny prezent, takich puzzli nie spotyka się często
- dziecko od najmłodszych lat obcuje z bardzo dobrą grafiką, ilustracjami na najwyższym poziomie artystycznym
- puzzle są naprawdę duże
- można je kupić w bardzo dobrej cenie

Zestawy: Poznaję Liczby / Poznaję Litery


Świetne zestawy edukacyjne dla dzieci w wieku 3+ składające się z 35 kart obrazkowych i książki. Można je wykorzystać do przeróżnych zabaw - pomagają poznać i utrwalić litery i cyfry, a także pierwsze działania. Karty są bardzo ładnie ilustrowane i bardzo dobrze wykonane. Z pewnością posłużą długo, bo do jakości trudno się przyczepić. My karty wykorzystujemy do przeróżnych aktywności - literkowe służą nam do zabaw w wyszukiwanie i wymyślanie słów na wylosowaną literkę, liczbowe - do zabaw w liczenie, przykładowo musimy przynieść i położyć koło karty tyle elementów, ile wskazuje karta.

ZESTAW "POZNAJĘ LICZBY":

- 3 zestawy kart z liczbami 1-10 (na awersach) i ilustracjami w postaci zdjęć (rewers) - w sumie 30 szt.
- 5 kart ze znakami: +/-, +/-, </>, </=, >/=.
- 24-stronicowa książeczka z zadaniami i propozycjami zabaw z użyciem kart

ZESTAW "POZNAJĘ LITERY":

- 35 kart: 23 podstawowe litery alfabetu (bez polskich znaków): a, b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, o, p, r, s, t, u, w, y, z. 12 powtórzonych liter - samogłoski i spółgłoski: b, d, k, m, p, t. Na rewersie znajdują się zdjęcia przedstawiające rzeczy i zwierzęta rozpoczynające się na daną literę (w wyjątkiem Y, tu znajduje się ona na końcu słowa z fotografii), 12 kart z powtórzonymi literami ma inne zdjęcia, również odpowiednio dopasowane do liter.
- 24-stronicowa książeczka z zadaniami i propozycjami zabaw z użyciem kart

Dlaczego polecam akurat te zestawy do nauki liczb i liter?

- są trwałe i estetycznie wykonane
- mają zaokrąglone rogi, więc są bezpieczne i szybko się nie zniszczą
- są nieduże i doskonale pasują do dziecięcej rączki
- są zilustrowane zdjęciami, co pozwala dzieciom lepiej poznać realne przedmioty i wzbogaca słownictwo (np. szparagi, flamingi)
- w zestawie z liczbami są też karty ze znakami umożliwiające przedstawianie prostych działań
- są niedrogie
- są projektowane i produkowane w Polsce
- dołączona książeczka podpowiada, jak można się nimi bawić
- są zapakowane w wygodne pudełko ze sznurkową "rączką", w którym można je przechowywać na półce
- liczby się powtarzają, dzięki czemu można wymyślać wiele zabaw
- litery na kartach nie są duże (co często się zdarza i często dzieci nie potrafią rozpoznawać małych), lecz małe, drukowane
- zadania w książeczce są ciekawe i różnorodne

Gra Loteryjka - Pory roku


Ten zestaw to 6 plansz, do każdej z nich po 6 żetonów (w sumie 36 żetonów w zestawie) i instrukcja z wariantami gry. To bardzo dobry pomysł, bo można samodzielnie stopniować stopień trudności.

Zalety loteryjki "Pory roku":

- plansze i kafelki są dobrze zaprojektowane i przemyślane, to znaczy, że odnajdując dany element na planszy, jest na niej wystarczająco dużo miejsca, żeby umieścić tam odpowiedni żeton i jednocześnie nie zasłonić innych ważnych elementów gry

- są świetnie zilustrowane, jestem zachwycona ilustracjami, jakie pojawiły się w najnowszych produktach z serii Kapitan Nauka. Oryginalne, autorskie ilustracje utalentowanych, polskich grafików wyrabiają u dzieci poczucie estetyki od najmłodszych lat. Zdecydowanie wyróżniają się na tle "marketowych koszmarków"

- dbają o rozwój dzieci, bo są przygotowane z udziałem pedagogów, psychologów i specjalistów z różnych dziedzin. Wspomagają rozwój dziecka zarówno pod względem umysłowym, jak i społecznym i emocjonalnym

- są bardzo dobrze wykonane, tektura się nie rozwarstwia, jest twarda, elementy mają dobrze zakończone, zaokrąglone rogi. Pudełko jest twarde i bardzo wytrzymałe, a jednocześnie niewielkie, więc nie zajmie dużo miejsca na półce. Bardzo dobrym pomysłem jest sznurkowe "nosidło". Przydaje się do wyjmowania gier, gdy ułożymy loteryjki na półce sznurkiem do przodu.

- są łatwo dostępne, można je kupić zarówno w internecie, jak i w sieciowych księgarniach czy sklepach z zabawkami (np. Smyk)

- są zróżnicowane wiekowo - mamy zestawy dla 2-, 3- oraz 4-latków, o różnym stopniu trudności

- są zróżnicowane tematycznie, możemy wybierać więc takie słownictwo i temat, na jakim aktualnie nam zależy - w przypadku loteryjek są to kolory, zwierzęta (2+), świat, ubrania (3+), recycling, rodzina (4+)

- są produkowane w Polsce, a więc szczególnie mi bliskie, a przy tym bezpieczne dla dzieci i bardzo dobrej jakości. Wydawcą serii jest wydawnictwo EDGARD, znane przede wszystkim z publikacji do nauki języków obcych (jako germanistka, miałam przyjemność często z nich korzystać)

- są w przystępnych cenach


Bazgraki w przedszkolu / Bazgraki wśród zwierząt / Bazgraki w kosmosie / Bazgraki w podróży


Nowa seria książeczek na spirali pełnych graficznych łamigłówek dla przedszkolaków w wieku 3-6 lat. Zadania są bardzo różnorodne. Znakomicie przygotowują do nauki pisania, korzystnie wpływają na koncentrację, spostrzegawczość, rozwijają percepcję wzrokową i orientację przestrzenną. Karty są wielokrotnego użytku, a do zestawu dołączony jest suchościeralny flamaster. 

W serii ukazały się 4 tytuły:
"Bazgraki w podróży" to możliwość poznania środków transportu, spróbowania wyjścia z labiryntu czy budowania bałwana. "Bazgraki wśród zwierząt" pomagają poznać faunę, dzieci będą łączyć w pary żółwie, rysować kropki biedronkom i prowadzić hipopotama do wodopoju. "Bazgraki w przedszkolu" pomogą oswoić dzieci z tym miejscem, a "Bazgraki w kosmocie" zabiorą nas w międzyplanetarną podróż.
Zestawy zostały fantastycznie zilustrowane przez Polę Augustynowicz.

Zeszyty "Kapitalne zagadki". Dla spryciarzy i bystrzaków. 4+ oraz 6+


Jeśli wasze pociechy lubią łamigłówki i chętnie szukają różnic, to koniecznie sprawcie mu te zagadki. Cudowne ilustracje, niewielki format (A5) i całą masa zadań do rozwiązania. 
W każdym zeszycie znajduje się ponad 90 fascynujących zagadek, które pomagają ćwiczyć skupienie uwagi, umiejętności matematyczne, spostrzegawczość i grafomotorykę. 
Każda strona w książkach to jedno ilustrowane zadanie. Znakomite ilustracje Anny Kleszczewskiej, Magdaleny Popovics i Kamili Kozłowskiej na pewno skupią uwagę dziecka.

Przykładowe pytania:

- Które obrazki stanowią parę?
- Który fragment pasuje w puste miejsce na obrazku?
- Czy potrafisz znaleźć takie same zwierzątka?
- Które postacie powtarzają się na ilustracji?
- Czy znajdziesz lustrzane odbicie obrazka?
- Czego brakuje na obrazku?
Puzzle obserwacyjne. W domu / Zwierzęta leśne (4+), Rycerze / Pojazdy (6+)


Co za puzzle, kochani, co za grafika! Uwielbiam trafiać na takie cuda. Nie dość, że rozwijają wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość i koncentrację, jak to puzzle mają w zwyczaju, to te dodatkowo rozwijają wrażliwość estetyczną i uczą wypowiadania się na temat oglądanych ilustracji. A dzieje się tu tyle, że można o nich mówić i mówić! Dodatkowym zadaniem na spostrzegawczość jest wyszukiwanie na dużym obrazku małych elementów umieszczonych na białej ramce. Taka aktywność bardzo podoba się dzieciom i daje jeszcze więcej radość z zabawy puzzlami. 
Seria Puzzli Kapitana Nauki otrzymała wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku 2018 w kategorii "Puzzle i układanki".
Puzzle obserwacyjne wykonano w całości w Polsce. Do współpracy zaproszono najlepszych polskich ilustratorów. Materiały, z jakich są wykonane, są bezpieczne i trwałe.

Pełna szczegółów ilustracja zachęca do rozmowy na różne tematy - w zależności od wybranego zestawu - środki transportu, życie w mieście, ruch uliczny, gatunki leśnych zwierząt i ich zwyczaje, pomieszczenia w domu i ich funkcje, mieszkańcy i ich historie, baśnie, legendy czy średniowieczne obyczaje.
Do zestawów dołączony jest plakat, który może służyć jako wzór do układania.

Zestawy 100 zabaw: Z kangurem Arturem lub Piłką nożną


Zestawy "Kapitan Nauka - 100 zabaw" składają się z książeczki, suchościeralnych kart wielokrotnego użytku i flamastra. W każdym zestawie jest aż 30 dwustronnych kart pełnych ciekawych i zróżnicowanych zadań i łamigłówek.
Każdy zestaw zapakowany jest w pudełko ze sznurkiem przypominające walizeczkę. Wszystkie elementy dobrze się w nim mieszczą, jest bardzo dobrze dopasowane do zawartości.

Dlaczego te łamigłówki są lepsze od innych?

- bo ich poziom trudności jest doskonale dostosowany do wieku dziecka,
- bo każdy zestaw obejmuje 3 lata (np. 4-6 lat), dzięki czemu znajdziemy tu zarówno łatwiejsze, jak i trudniejsze zadania dla naszego dziecka
- bo z jednej strony dają poczucie satysfakcji z wykonanego zadania, a z drugiej - możliwość podjęcia nowych wyzwań,
- bo są bardzo dobrej jakości i wielokrotnego użytku,
- bo każdemu zestawowi towarzyszy jeden zwierzęcy (bądź inny) bohater, jako motyw przewodni
- bo zadania są ciekawe i zróżnicowane,
- bo grafika na kartach zachęca do zabawy i cieszy oko,
- bo dla każdej grupy wiekowej mamy różne rodzaje zestawów do wyboru
- bo są atrakcyjne cenowo, łatwo dostępne i produkowane w Polsce
Upominki dla dzieci w wieku szkolnym: 7+


SuperQuiz. Kosmos (7+)


Starsze dzieci na pewno zainteresuje zestaw SuperQuiz Kosmos - mogą tu poznać mnóstwo kosmicznych ciekawostek i się sprawdzić. Zadania rozwijają pamięć, , skupienie i koncentrację. Nawet dorośli znajdą tu mnóstwo faktów, o których nie mieli pojęcia. 

W skład pakietu "wydanie specjalne" poza książeczką z pytaniami quizowymi wchodzą:

- plakat edukacyjny z Układem Słonecznym
- gra planszowa
- 24 żetony z kolorowymi zdjęciami!
3 komentarze:

  1. Świetny wpis, właśnie jestem na etapie poszukiwania prezentów pod choinkę dla bratanków i myślę, że zainspiruję się :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak najbardziej jestem za puzzlami i innymi układankami

    OdpowiedzUsuń
  3. A zamiast tradycyjnej czekolady do prezentu, warto postawić na zdrowe słodycze bez cukru! Tak niewiele trzeba, żeby zadbać o zdrowie najmłodszych i przyzwyczaić do alternatyw, które smakują nawet dorosłym!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger