11/21/2019

Najciekawsze metody nauczania dzieci języka obcego i metoda, która najbardziej nas zainteresowała

Nauka języków obcych jest dziś niezwykle popularna. Każdy nauczyciel ma do wyboru różne techniki nauczania i dobiera je w zależności od potrzeb, ale czy znacie niekonwencjonalne sposoby nauczania języków obcych, które jednocześnie angażują różne zmysły, aby uczeń szybciej osiągnął zdolność komunikacyjną?


Tych metod jest bardzo wiele i trudno jednoznacznie określić, która jest najbardziej optymalna. Skuteczność danej metody zależy od nauczyciela oraz predyspozycji intelektualnych i charakterologicznych ucznia. Sami oceńcie, która z nich jest według was najbardziej interesująca.

Metoda reagowaniem całym ciałem (Total Physical Response TPR) - uczeń wykonując polecenia używa do tego różnych gestów i ruchów, aby pobudzić obie półkule, i pomóc sobie w przyswajaniu nowych informacji. Dziecko nie czuje się skrępowane na zajęciach, rozumie i szybciej zapamiętuje słowa i wprowadzane zagadnienia. Duża dawka ruchu daje dzieciom swobodę i zapewnia przyjazną atmosferę. Nauka odbywa się tu bez podręczników i polecana jest szczególnie najmłodszym dzieciom.

Metoda „Musical Babies” (i jej kontynuacja „Musical English”) - nauka przez śpiew i taniec. To zajęcia muzyczno-taneczne prowadzone po angielsku, podczas których dzieci poprzez zabawę zapoznają się z językiem obcym. Słuchanie muzyki pomaga wykształcić poczucie rytmu i ułatwia naukę języka. Dzieci uczą się słówek i zwrotów przy pomocy piosenek i rymowanek. Twórcy tych metod przykładają bardzo dużą wagę do wymowy. Rozmowy po polsku są tu dopuszczalne.

Metoda „Talking Kids” - porównywana do metody Callana, którą wykorzystuje się w nauce starszych dzieci i dorosłych. Zajęcia przypominają tu nieco klasyczne lekcje, choć nie brakuje zabawy, która jest tu jednak traktowana bardziej jako pomoc w nauce. Aby utrzymać uwagę i skupienie dzieci, lektor prowadzi zajęcia dynamicznie (pytanie-odpowiedź) i energicznie (gestykulując). Gdy dzieci okazują znudzenie, nauczyciel wprowadza zabawy językowe. Ten sposób nauki przeznaczony jest raczej dla starszych przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Dzieci uczą się pełnych zdań i zwrotów. Lektor wykorzystuje do nauki obrazki i inne pomoce dydaktyczne. Lektor na bieżąco poprawia wymowę dziecka.

Metoda Genki English - słowo 'genki' pochodzi z języka japońskiego i oznacza zabawny, ekscytujący. Twórcą metody Genki English jest Richard Graham, Brytyjczyk, od wielu lat związany z nauką języka angielskiego. Dzięki metodzie Genki dzieci nie tylko mówią w języku obcym, ale naprawdę kochają ten język.
Na zajęciach dzieci uczą się oryginalnych, wpadających w ucho piosenek, które uczą je zadawania pytań i udzielania odpowiedzi na nie, a pojawiające się w nich słownictwo może być używane w rozmowach. Metoda Genki opiera się przede wszystkim na zabawie, zaangażowaniu ucznia i jest uwielbiana przez dzieci. W metodzie tej nie używa się żadnego podręcznika, nauka odbywa się za pomocą wpadających w ucho piosenek, gier, łamigłówek, a także najnowszych mediów. Bardzo ważne są tu piosenki połączone z gestami - angażujące wiele zmysłów na raz. Dzięki temu dzieci szybko zapamiętują nowy materiał. Każda piosenka to jedna struktura gramatyczna do utrwalenia. Dzieci zdobywają pewność siebie i skutecznie pokonują blokadę językową, a przede wszystkim świetnie się bawią.
Genki English to kurs nauki języka angielskiego dedykowany dzieciom w wieku od 3 do ponad 10 lat. Genki zmieniło sposób, w jaki dzieci uczą się podstawowych umiejętności czytania, pisania, mówienia i słuchania w języku angielskim. To prawdziwa nauka przez zabawę.
Kurs Genki English oparty jest na „cyklicznym”, tematycznie ułożonym programie nauczania. Na każdym poziomie wprowadzane jest nowe słownictwo i zagadnienia gramatyczne z języka angielskiego. Metoda ciągłego powtarzanie sprawia, że nauka staje się efektywna a dzieci z łatwością przyswajają język angielski.

  • Łódzka szkoła Baby English Center jest jedyną szkołą na świecie posiadającą status szkoły EXPERT w stosowaniu metody Genki English. Na ich stronie znajdziecie wiele filmików pozwalających na bliższe zapoznanie z metodą, a także ciekawą ofertę półkolonii wakacyjnych.


Kurs angielskiego metodą Genki English dedykowany jest przedszkolakom oraz uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej. Zajęcia odbywają się 1x lub 2x w tygodniu i trwają 45 minut.

Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych: 3/4 latki, 4/5 latki oraz 6/8 latki.

A jaką metodą wy uczycie swoje pociechy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger