11/22/2019

Wyjątkowe książki o stracie i odwadze - "Wróć, mój Wilku, wróć!" i "Najdzielniejsza mała Min"

Dziś chcę wam pokazać dwa naprawdę warte uwagi picturebooki z naszej ulubionej serii Amberek. 
Oba poruszają bardzo ważne tematy, które na pewno nie są najłatwiejsze. Oprócz mądrej treści znajdziecie w nich też przepiękne ilustracje, które na długo zostają w pamięci i sprawiają, że lektura jest jeszcze przyjemniejsza. 


"Najdzielniejsza mała Min" Melissa Castrillon


Książka jest tak czarująca, że choć pojawiła się stosunkowo niedawno, już zyskała miano bestsellera w 10 krajach. To książka, która daje siłę i odwagę. Pomaga czytelnikowi uwierzyć we własne siły i wyjaśnia, że nasza siła wcale nie tkwi w potężnej budowie ciała czy wyjątkowym wzroście. Tytułowa mała Min jest tak niepozorna, że nawet do głowy nikomu by nie przyszło (włącznie  nią samą), jaka ogromna siła wewnętrzna w niej drzemie. 
Czytelnik szybko przekona się, że w tym maciupeńkim ciałku kryje się wielka odwaga - Min potrafi opanować swój lęk i stanąć w obronie innych. 
W tym niewielkim picrurebooku, przy oszczędnej treści zawiera się ogromna moc - kryje się ona w zachwycających ilustracjach, które swoim kolorytem i oryginalnością nie dają się zapomnieć, a doskonale poprowadzona akcja dba o to, żeby młody czytelnik z zainteresowaniem wypatrywał dalszych losów dziewczynki.
Wspaniałe przesłanie, że nikt nie jest zbyt mały, żeby dokonać wielkich rzeczy, powinno poznać i zapamiętać każde dziecko. 

"Wróć, mój Wilku, wróć!" Sandra Dieckmann


To książka, która pomaga zrozumieć i pogodzić się ze stratą. To niezwykle trudny temat, a takie pozycje bardzo pomagają w przepracowywaniu go z dzieckiem. Napisana jest w sposób niezwykle delikatny i z doskonałym wyczuciem. Napisanie dobrej książki o takiej tematyce naprawdę nie jest łatwym zadaniem. Tu subtelną treść, pięknie uzupełniają wyjątkowe ilustracje światowej sławy ilustratorki. Doskonale oddają emocje i sprawiają, że czytelnik jeszcze mocniej je przeżywa. 
Muszę przyznać, że i mnie zakręciła się łezka podczas wspólnej lektury tej książki. 
Autorka pięknie namalowała słowem i obrazem przyjaźń Lisiczki i Wilka, znakomicie oddała ich radość i bliskość. Gdy Wilk odszedł, samotność i rozpacz Lisiczki chwytały za serce. To niesamowite, że w tak niewielkiej objętościowo książce można przekazać aż tyle emocji i piękna otaczającego świata. 
To jedna z najlepszych pozycji książkowych pomagająca dziecku w sposób ciepły i mądry zrozumieć stratę. 

Nad obiema tymi przepięknymi pozycjami objęłam patronat medialny, jak i nad całą serią AMBERKA, którą bardzo wam polecam: AMBEREK

A jeśli szukacie dobrych książek dla dzieci w wieku szkolnym, szczególnie 1-3, to spieszę donieść, że Wydawnictwo Amber stworzyło nową serię - AMBEREK 7+, która już zdążyła nam się bardzo spodobać :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger