2/16/2020

Książkowe nowości i zapowiedzi dla dzieci pod patronatem Maluszkowych Inspiracji

Pora na kolejną porcję cudowności pod naszym patronatem. Znajdziecie tu zarówno książki dla przedszkolaków, jak i dzieci czytających samodzielnie. Będzie zupełnie nowa seria do ćwiczenia czytania sylabami, ale też kontynuacje znanych i lubianych tytułów. I oczywiście kilka świetnych picturebooków dla dzieci 3+, które na pewno przypadną wam do gustu. Gotowi? To zaczynamy :)
"Kto się boi Lisa?" Alison Green, Deborah AllwrightOpis wydawnictwa:
Łup-łup-łup!
Któż by to być mógł?
Kto boi się Lisa w ciemności?
Królik i pan Kaczor, i Myszka, i Owca.
Wszyscy uciekają i chcą się schronić w domu Królika.
Ale czy Lis jest naprawdę taki straszny, jak myślą?
Pięknie ilustrowana i rymowana książka nagradzanych autorek, która pomaga pokonywać lęk przed tym, co nieznane.
I uczy, że często lęk jest tylko tworem wyobraźni.
"Czytamy sylabami. Kupisz mi?" Elisenda RocaOpis wydawnictwa:

Historyjka, która uczy, jak mądrze wydawać pieniądze i jak oszczędzać.
Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii."Czytamy sylabami. Ale smrodek!" Elisenda RocaOpis wydawnictwa:

Historyjka, która uczy, jak zadbać o siebie i przypomina, dlaczego higiena jest ważna.
Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii.

"Czytamy sylabami. On-off", Elisenda RocaOpis wydawnictwa:

Historyjka, która uczy, jak mądrze korzystać z telefonu.
Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii."Dinozaury kontra ludzie", Matt RobertsonOpis wydawnictwa:

Tym razem autor przenosi czytelników do odległej przeszłości, gdzie żyją obok siebie dwa wrogie plemiona – dinozaurów i ludzi. Nikt nie zna przyczyny konfliktu i nie wie dlaczego dinozaury i ludzie nie mogą bawić się razem. Czy dlatego, że są po prostu inni i się nie znają? Dopiero młody dinozaur i jaskiniowa dziewczynka przerywają ten mur niechęci swoją przyjaźnią.
Dinozaury kontra ludzie to pięknie rymowana i zabawnie ilustrowana to przygodowa książka o przyjaźni i akceptacji odmienności.

"Hania i Cyrk Marzeń", Cerrie BurnellOpis wydawnictwa:


Tom 2 nowej magicznej serii popularnej w kilkunastu krajach, rozpoczętej Hanią i Szkarłatną Parasolką. Wspaniały początek czytelniczej przygody dla młodych czytelników, pełen zwrotów akcji i zabawnych ilustracji.
Hania wraz z przyjaciółmi frunie na czarodziejskiej Szkarłatnej Parasolce, gdy nagle dostrzega dziewczynkę, która biegnie po zawieszonej wysoko w powietrzu linie.
Prowadzi ona dzieci do urzekającego Cyrku Marzeń, unoszonego w przestworzach przez balony.
Przyjaciele spotykają na swej drodze cyrkowego piekarza, syrenę i zagadkową wróżbitkę, a jednocześnie zaczynają odkrywać tajemniczą przeszłość Hani…
Piękna opowieść o przyjaźni, rodzinie i o tym, jak ważne są przygody, autorstwa uwielbianej przez dzieci prezenterki telewizyjnej Cerrie Burnell.


"Sherlock Holmes i klątwa Baker Street", Sam HearnOpis wydawnictwa:

Tom 2 nowej wspaniałej serii AKADEMIA PRZY BAKER STREET
już ogromnie popularnej aż w 12 krajach!
Zabawny wstęp do przygód Sherlocka Holmesa dla młodych czytelników.
• Nowatorska forma
• Świetny tekst i na każdej stronie kapitalne ilustracje jednego z najlepszych brytyjskich twórców,
• Notatki detektywa, wpisy z blogów, szkolne zadania i raporty prasowe.
Coś strasznego dzieje się w szkole. Czy Sherlock odkryje tajemnicę ducha z Baker Street i czy oni wszyscy naznaczeni są klątwą?Zdradzę wam też, że szykuje się więcej cudowności pod naszym patronatem, choćby "Wielki Atlas Świata Feliksa" (znacie tego podróżującego po świecie zajączka?) - niesamowita książka w dużym formacie, z ogromną mapą do powieszenia w pokoju dziecka, ale o niej powiem wam więcej za jakiś czas :)


3 komentarze:

  1. OOO coś dla nas. Lisek i czytanki z nauką czytania to super sprawa. Akurat dzieci mama w tym wieku i przydadzą się.

    OdpowiedzUsuń
  2. Już mi się podoba seria Czytamy sylabami :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zamówiliśmy :Kto się boi lisa" mysle że dzieciom się spodoba

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger