4/25/2020

Prasowanki , czyli jak odnowić stare ubrania i dobrze się bawić z dziećmi

Jakiś czas temu prasowanki były bardzo popularnym sposobem na odświeżenie ubrań lub ukrycie ich defektów. To był prawdziwy hit – nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale i dorosłych. Dziś są już nie co zapomniane, ale ostatnie tygodnie zachęcają do kreatywności, dlatego też postanowiłam przywrócić prasowankom nowe życie w naszym domu.Gdy tylko opowiedziałam swoim dziewczynkom, co będziemy robić, były zachwycone pomysłem. Ochoczo zabrały się za odrysowywanie kształtów na różnokolorowych materiałach i wyszukiwaniu koszulek, które chcą spersonalizować. Prasowanki możemy zamówić lub zrobić sami przy użyciu papieru transferowego (termofransferowego) oraz żelazka. Właściwie nie potrzebujemy nic więcej – poza własnym pomysłem.

Samodzielne zaprojektowanie przez dziecko własnej koszulki, to naprawdę ciekawe wyzwanie. To nie to samo co namalowanie obrazka, bo zaprojektowany wzór i układ elementów możemy nosić i pokazywać innym . To znakomite pole do popisu dla dziecięcej kreatywności i niecodzienne zajęcie :)


Jak zrobić samodzielnie prasowankę na koszulce?


Przede wszystkim potrzebny będzie papier transferowy, motyw, jaki chcemy na nim umieścić, drukarka i żelazko. Ja korzystałam zawsze ze zwykłej domowej drukarki, co do papieru, to jest to naprawdę niewielki wydatek – drukując obrazek pamiętajmy o tym, żeby było to odbicie lustrzane.

Gdy nasza grafika jest już gotowa, teraz trzeba ją nanieść na materiał. W tym celu będzie potrzebne żelazko. Rozkładamy więc tkaninę na płaskiej powierzchni, kładziemy na niej papier transferowy wydrukowaną stroną do dołu i prasujemy starannie po jego powierzchni. Ruchy powinny być płynne, nie powinniśmy zbyt długo trzymać żelazka na prasowance. Następnie delikatnie odrywamy papier i nasza grafika jest już na właściwym miejscu. Ja tym razem użyłam gotowego materiały na folii, z którego możemy wyciąć dowolny kształt i następnie go zaprasować.

Kreatywność moich dziewczynek naprawdę nie miała granic :). Sami możecie ocenić efekty. Świetna zabawa i fajny sposób na wspólne spędzenie czasu, szczególnie teraz, gdy mamy go nieco więcej :)

Przy okazji podrzucam wam patent na zmniejszenie ilości codziennego prasowania - jak składać koszulki i bluzki, żeby się nie gniotły?

Chętnie poznam w komentarzach, jak wy radzicie sobie z nudą :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger