9/16/2020

Książkowe nowości dla dzieci z Amberka - Miś Tuliś i dwójka nowych bohaterów

 Latem naprawdę dużo czytamy, w domu, na działce, a w podróży słuchamy audiobooków. Do czytania nie trzeba u nas nikogo namawiać :) Dziś chcę wam pokazać trzy najnowsze pozycje z serii "Amberek" - picture booki, które zyskały popularność na całym świecie. Jeden z bohaterów jest wam dobrze znany, o to kochany przez dzieciaki Miś Tuliś, dwóch pozostałych bohaterów zaraz wam przedstawię :)


"Tajny Agent Słoń" Eoin McLaughlin

Zabawna historyjka o niezdarnym słoniu, który chce być superagentem. Stara się przezwyciężyć swoje słabości, żeby osiągnąć cel. Nie jest to jednak wcale takie proste. Jego jedna słabość co chwilę daje o sobie znać - nie potrafi się oprzeć minipizzom :)
Tekstu jest bardzo mało, całość jest utrzymana w żartobliwym tonie i tak tę książeczkę trzeba odbierać - my lubimy się pośmiać podczas czytania, więc chętnie po nią sięgamy. Najbardziej upodobał ją sobie nasz trzylatek.


"Najpiękniejszy ogródek Borsuka" Marsha Diane Arnold


To jedna z najpiękniej zilustrowanych książek z serii "Amberek". Po prostu trudno oderwać od niej oczy. Zwierzaki są naprawdę puchate i do wyściskania :) To historia o tym, jak radzić sobie z porażką. Tytułowy Borsuk postanawia założyć ogródek - i jak na perfekcjonistę przystało, musi być naprawdę wyjątkowy, najpiękniejszy ze wszystkich. Pracowicie sieje, sadzi, podlewa, pieli i czeka na efekty swojej pracy. Niestety nagła burza pewnej nocy wszystko psuje, po misternie ułożonych grządkach nie ma ani śladu, wszystkie nasiona są rozrzucone w nieładzie. Borsuk jest załamany. Nie wie co począć z tym całym bałaganem. Nieoczekiwanie jednak nasiona zaczynają kiełkować i tworzą piękną łąkę kwietną. Natura sama zaaranżowała wyjątkowy ogród, więc ostatecznie Borsuk miał najpiękniejszy ogródek, inny od wszystkich przez swoją oryginalność.

"Miś Tuliś bawi się w chowanego" David Melling


Każdy kolejny Miś Tuliś to gwarancja dobrej zabawy dla 3-latków. Wyobraźcie sobie jak taki wielki miś może bawić się w chowanego - w każdej kryjówce jest widoczny :) Ale to wcale nie przeszkadza zwierzakom dobrze się bawić. W pewnej chwili znika jednak owieczka. Nikt nie może jej znaleźć, jakby zapadłą się pod ziemię. Oczywiście wszystko dobrze się kończy i zwierzątko się znajduje, ale to dobry materiał, żeby poruszyć z dzieckiem temat zagubienia się i co w takiej sytuacji robić - takie tematy warto przepracować z dzieckiem, oby nigdy z tych rad nie musiało korzystać.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger