12/18/2020

Powieści dla starszaków i nastolatków, które koniecznie trzeba poznać

 Dziś spieszę do was z przedstawieniem 5 wciągających powieści dla nastolatków, bo jak doskonale wiecie, maluszkowe inspiracje są nie tylko dla maluszków :)


Serie: Spirit Animals oraz Spirit Animals: Upadek Bestii 

Obowiązkowe serie dla miłośników fantastyki. Wrzucam tu dwa tytuły, ale zdecydowanie godne polecenia są całe serie.

"Spirit Animals"- seria książek o czwórce nastolatków, którzy odkrywają w sobie niezwykłe zwierzoduchy, każdy tom napisany jest przez innego autora. Na cykl składa się siedem tomów: "Zwierzoduchy", "Polowanie", "Więzy krwi", "Ogień i lód", "Naprzeciw falom", "Wzlot i upadek" oraz "Wszechdrzewo". 

"Upadek Bestii" to seria uzupełniająca "Spirit Animals"i obejmuje 8 tomów. W tej serii stara i ciemna siła, która przez wieki spała pod powierzchnią świata, odradza się. Może stanowić zagrożenie dla więzi łączących duchy zwierząt. Owa siła chce uprowadzić Zwierzoduchy i ich ludzkich towarzyszy. Bohaterowie z poprzedniej serii muszą toczyć kolejne bitwy i próbować pokonać jej potęgę.

"Spirit Animals: Opowieści zwierzoduchów"  to wydanie specjalne książki - prawdziwa gratka dla fanów serii. Opowieści skupiające się wokół czterech Wielkich Bestii – lamparcicy Urazy, pandy Jhi, wilka Briggana i sokolicy Essix. Zawarto tu fantastyczne opowieści o sile przyjaźni i odwagi.
Seria książek: "Smocza Straż", Brandon Mull


Seria książek niekwestionowanego idola młodzieży, Brandona Mulla i długo oczekiwana kontynuacja jego bestsellerowego cyklu “Baśniobór”. Zdecydowanie polecam zacząć od "Baśnioboru" i tę serię polecam nawet dzieciom 9-, 10-letnich. To serie pełne fantastycznych stworzeń i niezwykłych przygód.
Jednorożce, wróżki, smoki i niezapomniani bohaterowie. Seth i jego siostra Kendra przeżywają kolejne przygody. Zamknięty w więzieniu król smoków Celebrant nadal snuje plany zawładnięcia światemPorywczy i zdeterminowany Seth oraz spostrzegawcza, świetnie odnajdująca się w kryzysowych sytuacjach Kendra znakomicie odnajdują się w tym niebezpiecznym świecie. Charlie Hernandez i liga cieni


Świetna książka dla miłośników fantastyki i mitologii. Spotykamy tu latynoskie mity, niezbyt popularne w literaturze. Książkę czyta się bardzo szybko, akcja jest barwna i dynamiczna. Bohaterowie są dobrze wykreowani i wyraziści. Charlie to pozornie zwyczajny chłopiec. Pewnego dnia w jego domu wybucha pożar i nie może odnaleźć rodziców. W jego życiu wszystko się zmienia i pojawia się coraz więcej pytań bez odpowiedzi. W pewnym momencie wyrastają mu rogi i pióra, więc jego sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Charlie postanawia rozwikłać tajemnicę i odkryć prawdę. Niespodziewanie znajduje pomocnika, dziewczynę, która w dodatku mu się podoba.
 "Zaginione miasta. Strażniczka"


Główna bohaterka Sophie ukrywa przed wszystkimi fakt, że jest telepatką. Słyszy myśli innych ludzi, przez co często ma bóle głowy, jej drugą nietypową zdolnością jest fotograficzną pamięć. Pewnego dnia w jej życiu zjawia się Fitz, który podaje się za elfa i wmawia Sophie, że też nim jest. Wyobraźcie sobie, co się będzie działo. Całą książka jest przepełniona magią - elfami, ogrami i krasnoludkami. Autorka ma świetne poczucie humoru - książkę czyta się błyskawicznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger