12/17/2020

Książki dla roczniaka - Pobaw się ze mną mój koteczku / mój pieseczku

Seria, którą dziś chcę wam pokazać sprawdzi się u najmłodszych maluszków. Bardzo zachęcam was do jak najwcześniejszego czytania dzieciom i przyzwyczajania ich do książek od urodzenia. To naprawdę procentuje, dzieci, które od początku regularnie obcują z książkami na pewno polubią tę formę rozrywki. Oczywiście maluszki poznają książki na swoje sposoby - często się nimi bawią i podgryzają :) Nic nie szkodzi, z czasem zrozumieją, jak trzeba się nimi obchodzić, a póki to nie nastąpiło, wybierajmy książki wytrzymałe, z grubego kartonu, z zaokrąglonymi rogami. U maluszków doskonale sprawdzają się książki, które można poznawać różnymi zmysłami - w końcu one dopiero uczą się świata.


Seria "Pobaw się ze mną" doskonale sprawdzi się jako pierwsza lektura dla najmłodszych. Książeczki są kolorowe, poręcznego formatu dopasowanego do małych rączek, mają zaokrąglone rogi i na okładce elementy sensoryczne (welurowe, przypominające w dotyku sierść zwierzaka). 

W środku oprócz barwnych ilustracji znajduje się wierszyk i zadania dla maluszka, zachęcające do zabawy ze zwierzakiem. Maluszki będą wołać zwierzątko, potrząsać książką, zakrywać elementy i wykonywać różne inne aktywności, przy okazji budując więź z książkowym bohaterem. 

Książeczka przedstawia jeden dzień z życia kotka lub pieska. Podpowiada maluszkom, jak można bawić się z pupilem, uczy wrażliwości i empatii, kształtuje poczucie odpowiedzialności i rozwija wyobraźnię. 

Książeczka będzie odpowiednia dla maluszków, które dopiero zaczynają swoją przygodę z książkami.
Blog "Maluszkowe Inspiracje" patronuje całej serii tych uroczych książeczek.

Wydawnictwo AWM


1 komentarz:

  1. Fajne i ciekawe propozycje :-) moja córka w tym miesiącu kończy roczek i zaczęła wykazywać spore zainteresowanie książeczkami i obrazkami, dlatego chcemy powiększyć ich kolekcję. Podoba mi się przede wszystkim wykorzystanie elementów sensorycznych i zachęcanie dziecka do zabawy. Na pewno weźmiemy pod uwagę te pozycje przy uzupełnianiu dziecięcej biblioteczki :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger