12/08/2020

Starszaki czytają: 3 świetne serie książek dla 10-latków, które koniecznie trzeba poznać

 Nasze dzieci rosną błyskawicznie. Zakładałam blog 7 lat temu, dziś moja najstarsza córka ma 8.5 roku, więc coraz więcej u nas inspiracji dla starszaków. Dziś chcę wam pokazać 3 serie książek, które spodobają się 10-latkom. Czemu serie? Bo jak już trafi się na ciekawą powieść, to z przyjemnością pochłania się kolejne części ze znajomymi bohaterami.


Seria: "Kepler62"


Fantastyczna seria dla młodzieży, ekscytujące przygody i niezwykli bohaterowie. Akcja rozgrywa się w sytuacji, gdy ziemia jest przeludniona, pogrążona w suszy, dzieci są pozostawione same sobie. Ludzie poszukują wolnych planet, żeby przenieść na nie życie. Wszystko zmierza w niepokojącym kierunku.
W tej surrealistycznej rzeczywistości poznajemy tajemniczą grę komputerową zmierzającą do tajemniczego zaproszenia. Piękna relacja rodzeństwa, które się szanuje i wzajemnie wspiera. 8- i 13-latek wplątują się niezwykłe historie i odkrywają niesamowite rzeczy.
  

Seria: "Lukrecja"Bardzo spodobała nam się ta seria i zdecydowanie ją polecam. Lukrecja została napisana przez córkę autora słynnego "Mikołajka". To dwunastoletnia dziewczynka, która mieszka z mamą, ojczymem i młodszym bratem Wiktorem. Ma też cudowną babcię i trzy przyjaciółki. Lukrecja jest sympatyczną, pomysłową i bardzo pozytywną bohaterką. Uwielbiam jej błyskotliwe komentarze i inteligentne riposty. Jej przygody czyta się lekko i przyjemnie, czytelnik szybko wciąga się w wartką akcję i zabawne perypetie tej współczesnej rodziny.
 

Seria: "Supercepcja"Supercepcja to bardzo dobrze napisana młodzieżowa przygodówka z bandą nastoletnich dzieciaków o supermocach. Seria liczy aż 4 części, więc jeśli już nasz nastolatek polubi Klarę, Julię i Tymka, nie będzie musiał po jednej książce kończyć literackiej przygody z nimi w roli głównej. Nasi bohaterowie poznali się przez przypadek. Każde z nich jest szczególne na swój sposób, ale szybko się zaprzyjaźniają. Klara ciągle nosi nauszniki, bo nie znosi hałasu. Julka zawsze nosi długie rękawiczki, nie bierze udziału w grach zespołowych, nie podaje ręki i przyjaźni się z wężem. Tymek to niejadek, który jednocześnie potrafi wytropić dowolną osobę na podstawie jej drugiego śniadania. Ich niezwykłę właściwości - niesamowicie czuły dotyk, słuch i smak pomogą im w wielu sytuacjach, w jakich się znajdą. Fabuła jest bardzo dynamiczna, do tego mamy tu pewien tajemniczy wątek sugerujący, jak mogło dojść do powstania tych przedziwnych właściwości naszych bohaterów.

Miłej lektury ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger