2/20/2021

Mali Wielcy - najlepsza seria książek dla dzieci o słynnych ludziach

Gdy tylko usłyszałam o serii "Mali Wielcy" od razu wzbudziła moje zainteresowanie. Czemu? Bo to pierwsze książki, w których poznajemy sylwetki sławnych ludzi i wybitnych osobistości, skierowane do najmłodszego czytelnika. Forma tych książek jest tak przystępna, że z powodzeniem można ją czytać nawet trzylatkom. 


Bardzo lubię książki dla dzieci o słynnych osobach, które dokonały wielkich rzeczy. Ten trend jest widoczny na rynku książki dziecięcej już od kilku lat i bardzo mnie to cieszy. Dzięki temu dzieci mają okazję poznać wiele ważnych osób i ich dokonania i tym samym zwiększyć swoją wiedzę ogólną. Takie opowieści są niezwykle inspirujące. Uświadamiają dzieciom, że za odkryciami stoją ludzie i każdy, również one, mogą w życiu czegoś ważnego dokonać. 
Gdy ja miałam 7 czy 8 lat (czyli jakieś 30 lat temu) nikt nie zadawał sobie trudu, żeby prezentować mi znane osoby z Polski czy ze świata i wtajemniczać mnie w ich dokonania. Dziś jest zupełnie inaczej. Dzieci mają do dyspozycji wiele tytułów o tej tematyce, gdzie w przystępny sposób pokazane są znane i zasłużone dla świata osobistości (zerknijcie do tego wpisu: KLIK).

Ta seria wnosi jednak coś zupełnie innego. Potrafi opowiadać o znanych osobach i ich zasługach tak, że rozumie to i zapamiętuje przedszkolak, nawet ten najmłodszy. 
Opowieści są niezwykle bogato zilustrowane i opowiadają o poszczególnych osobach od ich wczesnego dzieciństwa. Historie są napisane bardzo przystępnie i zrozumiale. Jeśli po drodze pojawi się jakieś nieznane dziecku zagadnienie, to czytający może to z łatwością wyjaśnić. Tekst jest odzwierciedlony na ilustracjach, które bardzo pomagają w jego rozumieniu i zapamiętaniu czytanych historii. Każda książka została zilustrowana przez innego autora, to również bardzo ciekawy zabieg, bo podczas lektury możemy porozmawiać z naszą pociechą o różnych stylach w grafice i ilustracji. My zawsze podczas lektury zaglądaliśmy do internetu, żeby zobaczyć realne zdjęcia poznawanych osób. Na ostatniej stronie każdej z książek jest notka biograficzna i miniaturki realnych zdjęć, to bardzo ciekawy pomysł, żeby jeszcze lepiej uzmysłowić kilkulatkowi, że bohater książki to postać realna.
Do tej pory w serii "Mali Wielcy" ukazało się 8 tytułów - wszystkie znajdziecie poniżej
Bardzo polecam całą serię i mam ogromną nadzieję, że wydawnictwo "Smart Books" będzie wydawać w Polsce kolejne książki Marii Isabel Sanchez Vegara z serii "Little People Bid Dreams".

Sami zobaczcie, jak te niezwykłe książki wyglądają w środku.

"Martin Luther King" 


 il. Mai Ly Degnan
"Coco Chanel"


 il. Ana Albero

"Steve Jobs"


 il.Aura Lewis"Astrid Lindgren"


 il. Linzie Hunter
"Maria Skłodowska - Curie"


 il. Frau Isa
"Audrey Hepburn"


 il. Amaia Arruda
"Stephen Hawking"


 il. Matt Hunt
"Frida Kahlo"


 il. Gee Fan Eng

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger