3/18/2021

Klasyka dla dzieci - książki Jane Austen i Sherlock Holmes w wersji dla dzieci (8+)

Ależ mam dziś dla was wysyp fantastycznych książek! Klasyczne powieści, bohaterowie i historie w wersji dla dzieci. Fenomenalna seria, która was zachwyci.
Kolekcja Klasyka dla dzieci to książki dla samodzielnie czytających starszaków, którzy znajdą w nich wiele ciekawych historii i przeniosą do niezwykłych światów. W ramach kolekcji zostało wydanych kilka serii: Sherlock Holmes, Superbohater z antyku, książki autorstwa Jane Austen i Legendy Arturiańskie.
W planach są jeszcze przygody Arsène’a Lupin, dzieła Williama Shakespeare’a i Charlesa Dickensa.
 


Klasyka dla dzieci: Sherlock Holmes

Studium w szkarłacie, Znak czterech, Błękitny karbunkuł, Nakrapiana przepaska


Ta seria to prawdziwa gratka dla młodych miłośników zagadek kryminalnych.  Seria „Sherlock Holmes” jest adaptacją oryginalnych dzieł sir Arthura Conana Doyle’a. W sumie w serii ma ukazać się aż 20 tytułów. Opowieści o Sherlocku Holmesie zostały przystosowane do potrzeb i umiejętności młodego czytelnika. Większa czcionka, zabawne ilustracje i ciekawe przygody sprawiają, że lektura jest lekka i przyjemna, a jednocześnie ciekawa. Seria przeznaczona jest dla czytelników 7+. 
Książki o Sherlocku Holmesie to również możliwość poznania Wielkiej Brytanii z końca XIX wieku. Klimatyczne uliczki, dorożki, tajemnicze pracownie z miksturami, telegramy - to ciekawa lekcja z wiedzy o świecie i historii. Książki czyta się naprawdę szybko i z dużym zainteresowaniem. Co jakiś czas pojawia się także kolorowa ilustracja.
Bardzo podoba mi się to, że czytając te książki młodzi czytelnicy mogą poznać smak prawdziwych powieści o Sherlocku Holmesie i przy pomocy dedukcji rozwiązywać zagadki, nawet jeśli to wersja skrócona i uproszczona.
 
Jane Austen - dla młodych dam

Rozważna i romantyczna, Emma, Duma i uprzedzenie, Opactwo Northanger


Kolejna seria, która umożliwia młodym czytelnikom poznanie klasycznych powieści. Tym razem są to książki autorstwa Jane Austen, oczywiście w wersji uproszczonej. Jak wiadomo, klimat tych książek jest dość daleki współczesności i niekiedy dzieciom trudno zrozumieć niektóre zachowania bohaterów, ale dzięki temu mamy możliwość porozmawiania o realiach panujących pod koniec XVIII i na początku XIX w. i wyjaśnienia dzieciom ówczesnej obyczajowości. Moja córka zwróciła uwagę, że w powieści "Emma" ciągle ktoś był "zszokowany" :) 
Książki ozdabiają ilustracje, które pomagają nieco "wczuć się" w ich klimat. Znowu mamy tu dużą czcionkę i uproszczony tekst, ale książki najlepiej sprawdzą się u dzieci w wieku 8+. 
W serii dotychczas pojawiły się 4 tytuły, 3 najsłynniejsze utwory Jane Austen: Rozważna i romantyczna,  Duma i uprzedzenie i Opactwo Northanger oraz Emma z późniejszej fazy jej twórczości.
Poznamy więc kontrastowe charaktery dwóch sióstr, Eleonory i Marianny ("Rozważna i romantyczna"), społeczno-obyczajowy romans ("Duma i uprzedzenie"), parodię gotyckich powieści grozy ("Opactwo Northanger") oraz zapatrzoną w siebie i próżną Emmę Woodhouse ("Emma").


Zdecydowanie polecam zbieranie całej kolekcji - świetny sposób poznania światowej klasyki w młodym wieku :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger