3/22/2021

Klasyka dla dzieci - Superbohater Antyku i Legendy Arturiańskie (8+)

 Kilka dni temu opublikowałam wpis o kolekcji "Klasyka dla dzieci", który bardzo was zainteresował. Zgodnie z zapowiedzią, dziś kolejna porcja książek z tej kolekcji. Tym razem seria "Legendy Arturiańskie" i "Superbohater z antyku".


Superbohater z antyku

Oto Herkules! / Sprytna pułapka Hery! / Złote rękawice Arachne! / Problemy z Pitagorasem!


Głównym bohaterem książek jest chłopiec o imieniu Tim, który mieszka samotnie z mamą. Jak większość 10-latków chodzi do szkoły, w której bywa różnie :). Pewnego dnia chłopiec przypadkowo tłucze antyczną swojej mamy i to zdarzenie staje się początkiem niezwykłych przygód. Z wazy wydostaje się antyczny Heros i Tim wraz z nim poznaje dawne czasy. Chłopiec nabiera odwagi i staje się coraz sprytniejszy.
Ponieważ to książki dla początkujących czytelników, czcionka jest nieco większa. Akcja przygód Tima jest tak dynamiczna, że na nudę dzieci narzekać na pewno nie będą. Przy okazji dobrej zabawy i ciekawych przygód, autorce udaje się przemycić sporo mądrej treści na temat właściwych postaw i zachowań. Całość zdobią zabawne ilustracje Nicka Robertsa. Stella Tarakson przenosi młodych czytelników w antyczny świat, pozwala poznać heroiczne wyczyny, wady i zalety mitologicznych postaci. Wszystko okraszone zostało dobrym humorem, co dodatkowo umila lekturę i pomaga zapamiętać różne ciekawostki. Autorka umiejętnie przeplata elementy starożytności i współczesności. Książki można czytać niezależnie od siebie, ja jednak polecam zapoznanie się ze wszystkimi 4 tomami.


Legendy Arturiańskie

Niezwykły chłopiec, Mroczna czarodziejka


Merlin to młody chłopiec z magicznymi zdolnościami. Na co dzień zajmuje się przygotowywaniem magicznych mikstur i uzdrawianiem mieszkańców wioski, ma również niezwykłe sny, w których widzi przyszłość. Pewnego dnia Merlin zostaje porwany przez tajemniczego, zakapturzonego mężczyznę i trafia do zamku okrutnego króla Uthera.

Morgana mieszka wraz z rodzicami w zamku, ma szczęśliwe dzieciństwo. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia. Jej ojciec Gorlois i król Uther popadają w konflikt. Dziewczynka trafia do klasztoru, w którym spędza osiem lat. Odkrywa tam, że ma magiczne moce i uczy się je kontrolować. W końcu może wrócić do domu i planuje zemstę. Okazuje się jednak, że jej ojciec nie żyje, a na zamku, wraz z jej matką rządzi król Uther...Bardzo wam polecam obie te serie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger