3/30/2021

Planszówkowe zapowiedzi i nowości dla dzieci - Rebel

Dziś mam dla was porcję znakomitych planszówkowych propozycji wydawnictwa Rebel. Rebel to klasa sama w sobie, mają niesamowitego "nosa" do dobrych gier. Jeszcze nigdy nie zawiedliśmy się na planszówkach tego wydawnictwa - zarówno dla starszych, jak i dla młodszych graczy.

Dziś kilka fenomenalnych propozycji, na które czekamy z niecierpliwością i dwie gry dla fanów Harrego Pottera, które mamy i gramy w nie niemal codziennie :).
Story cubes: Harry Potter


Opis wydawcy:

9 kości, 54 obrazy, nieskończona ilość opowieści o czarodziejach!
Rzuć zaklęcie, turlnij kostki i przenieś się w magiczny świat czarodziejów, tworząc własne opowieści w oparciu o wylosowane symbole. Jakie przygody tym razem czekają na Harry'ego, Rona, Hermionę i inne popularne postaci? Czego się nauczą, a czemu będą musieli stawić czoła? Czy Sam-Wiesz-Kto znów zaatakuje? A może tym razem... wygra?
Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam wiele radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes: Harry Potter to 9 estetycznie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Zadaniem graczy jest ułożenie historii, która na zasadzie luźnych skojarzeń będzie związana z wylosowanymi grafikami.

Liczba graczy: 1-bez ograniczeń
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 10 min.
Kategoria: narracyjne, rodzinne
Mechanika: skojarzenia, opowiadanie historii


"Harry Potter i Magiczny Quiz"


Opis wydawcy:

Różdżki w dłoń, jesteście w Hogwarcie! Stańcie w szranki, odpowiadajcie na pytania dotyczące świata Harry’ego Pottera i przynieście swoim barwom chwałę oraz Puchar Domów.
Harry Potter i Magiczny Quiz to gra, w której fani opowieści o małym czarodzieju będą mieli okazję zabłysnąć wiedzą na temat znanych bohaterów i wydarzeń. W pudełku znajdziecie mechanizm, który głosem dyrektora Hogwartu poprowadzi Was przez całą rozgrywkę: przedstawi zasady, odczyta pytania oraz przypilnuje przestrzegania reguł. Waszym zadaniem będzie wyłącznie udzielanie odpowiedzi, jednak uważajcie – każda pomyłka będzie Was sporo kosztowała!
Na czym to polega?
Wybierzcie swoje domy i poziom trudności quizu.
Odpowiadajcie na pytania typu prawda czy fałsz.
Jeśli udzielicie poprawnej odpowiedzi, Wasz dom zdobędzie 10 punktów. Jeśli nie – straci 20.
Zwycięża dom z największą liczbą punktów. 

"Pluszowych Snów"


Opis wydawcy:

Koszmary to nic fajnego. Na szczęście masz przy sobie pluszowych obrońców, którzy rozgonią wszystkie złe sny! Przyjrzyj się uważnie i wybierz tego, który da radę zakryć koszmar znajdujący się na środku. A później przejdź do kolejnego!
Pluszowych snów! to gra dla dzieci, polegająca na umiejętnym wybieraniu żetonów o odpowiednim rozmiarze. Doskonale sprawdza się do nauki obserwacji i szacowania wielkości.


Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 15 min.
Kategoria: dla dzieci, rodzinne
Mechanika: dopasowywanie kształtów, obserwacja
"Tajemniczy ogród"Opis wydawcy:

Nowa gra autora Everdell!
Tajemniczy ogród to przepięknie wykonana, urzekająca karcianka, w którą można grać na kilka różnych sposobów. Podczas zabawy uczestnicy będą tworzyć piękne ogrody pełne pachnących kwiatów, wspaniałych drzew, tajemniczych ścieżek i przyciągających wzrok dekoracji. Aby wygrać, należy ostrożnie dobierać karty, obserwując sytuację w swoim ogrodzie oraz to, co dzieje się u przeciwników. Dzięki prostym zasadom gra doskonale nadaje się dla osób początkujących i do rodzinnej zabawy, a dopracowanie graficzne (zarówno ilustracji, jak i elementów przestrzennych) cieszy oko i sprawia, że rozgrywka jest prawdziwą przyjemnością.


Liczba graczy: 1-7
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20 minut
Kategoria: karciane, familijne
Mechanika: zagrywanie kart, wymiana kart

"Stella"Opis wydawcy:
Ruszaj zbierać światło gwiazd!
Poszukiwacze gwiazd toczą zaciekłą rywalizację, przemierzając nieboskłon w poszukiwaniu światła, które mogliby zabrać do swojego świata. Razem z innymi graczami twórz iskry, uważaj jednak, by nie zostać w tyle. Jeśli przeważy w Tobie zachłanność, możesz skończyć samotnie w ciemności.
Stella to gra skojarzeń i interpretacji. Podczas każdej rundy uczestnicy w tajemnicy łączą kilka kart, które kojarzą im się z losowo wybraną kartą hasła. Jeśli uda Ci się wybrać te same karty co pozostali gracze, stworzysz iskrę zapewniającą punkty. Z każdym kolejnym skojarzeniem Twoja szansa na stworzenie większej liczby iskier wzrasta. Pamiętaj jednak, że chciwość nie popłaca – gracz, który będzie miał zbyt wiele skojarzeń, może zdobyć mniej punktów!

UWAGA! Gra należy do Uniwersum Dixit, co oznacza że zawarte w niej karty można wykorzystywać do rozgrywek w Dixit (i odwrotnie)!
"Cortex 3: Wyzwania"Opis wydawcy: 

Zabierz swój mózg na salę gimnastyczną!
Weź udział w wyzwaniu i trenuj swój umysł, dzięki tej ekspresowej grze, rozwijającej rozmaite funkcje mózgu: spostrzegawczość, pamięć, refleks, logiczne myślenie i wiele, wiele innych! Gdy na stole ląduje karta z zadaniem, gracz, który pierwszy je rozwiąże, zakrywa kartę ręką i podaje odpowiedź. Łamigłówki mogą być różne: łączenie kształtów, poszukiwanie niepasujących elementów, liczenie w pamięci itp.
Cortex 3 to 8 zupełnie nowych rodzajów wyzwań, które możemy dołączyć do tych znanych z wcześniejszych odsłon serii. Dodatkowo w tej wersji specjalne wyzwanie stanowią karty nasączone rozmaitymi zapachami, do rozpoznawania z zamkniętymi oczami.

Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 15 minut
Kategoria: familijne, imprezowe
Mechanika: spostrzegawczość, odnajdywanie wzorów, rozpoznawanie symboli
"Gra w zielone"


Opis wydawcy:

Połącz je wszystkie!
Gra w zielone to kooperacyjna, skojarzeniowa zabawa, w której uczestnicy wspólnie starają się odgadnąć jak najwięcej haseł i w ten sposób zdobyć jak najwyższy wynik. Wypisując skojarzenia, łączące pary wylosowanych słów, będziecie tworzyć dla współgraczy podpowiedzi, które pomogą im w odgadnięciu początkowego układu kart.
Dobierzcie karty haseł i w sekrecie wypiszcie ich cechy wspólne na swoich planszach koniczyn – to Wasze wskazówki. Następnie razem postarajcie się odgadnąć hasła każdego z graczy. Na koniec gry obliczcie swój wynik na podstawie liczby haseł, które udało się Wam odgadnąć, i zapiszcie go na specjalnej karcie. W każdej rozgrywce starajcie się uzyskać jeszcze lepszy wynik!


Liczba graczy: 3-6
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 30 minut
Kategoria: imprezowe, kooperacyjne
Mechanika: skojarzenia, wymyślanie wskazówek, odgadywanie haseł

"Dobble: Minionki"


Opis wydawcy:

Bob, Dave, Stuart, Kevin i inne Minionki nadciągają! Te psotliwe, żółte stworki chętnie pomagają swoim właścicielom, a teraz zawitały na karty Dobble, by cieszyć najmłodszych i zachęcać ich do rozwijania refleksu i spostrzegawczości. Na 55 charakterystycznych, okrągłych kartach znajdziemy zarówno same Minionki, jak i najważniejszych bohaterów znanych z filmów z nimi takich jak Gru, Lucy, Margo czy Agnes. Czy uda Ci się wypatrzyć identyczne obrazki zanim zrobią to przeciwnicy?
Zadanie jest proste: spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! Tylko nie zwątp, dwie dowolne karty zawsze łączy jeden wspólny obrazek.
W Dobble można grać na wiele sposobów, a 5 z nich jest opisanych w instrukcji jako mini-gry. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary. Same karty są okrągłe i kolorowe, a każda z nich ma unikalny zestaw symboli związanych ze światem Minionków.


 "Dobble: Kicia Kocia"Opis wydawcy:


Kicia Kocia, bohaterka popularnych książek dla dzieci, wraz z przyjaciółmi zawitała do świata gier! Na co dzień uczą maluchy, jak zachowywać się w codziennych sytuacjach, a teraz będą wspierać je w ćwiczeniu spostrzegawczości i refleksu podczas szukania par identycznych symboli.
Zadanie jest proste: spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! Tylko nie zwątp, dwie dowolne karty zawsze łączy jeden wspólny obrazek.
W Dobble można grać na wiele sposobów, a 5 z nich jest opisanych w instrukcji jako mini-gry. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary. Same karty są okrągłe i kolorowe, a każda z nich ma unikalny zestaw symboli związanych z postaciami z książeczek o Kici Koci.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger