8/13/2021

Planszowki dla 4 i 5 latka - Pluszowych snów i Opowiadanki

Coraz częściej pytacie mnie o polecenie ciekawych planszówek dla młodszych graczy - 3 - lub 4 - letnich, dlatego dziś pokażę wam dwa bardzo ciekawe tytuły dla tej właśnie grupy wiekowej. Przypominam też, że w panelu głównym bloga możecie wybrać kategorię produktu i wiek, jaki was interesuje, wtedy najszybciej dotrzecie do odpowiedniej recenzji.Muszę przyznać, że ogromnie cieszy mnie wzrastające zainteresowanie grami planszowymi, już u takich maluchów. Warto zacząć jak najszybciej planszówkową przygodę. To wspaniale spędzony wspólny czas i nauka wielu nowych umiejętności. Nam podczas rodzinnych rozgrywek przy wielu tytułach towarzyszy cała trójka pociech (od 4-9 lat) i staramy się wybierać takie tytuły, które zainteresują każde z nich, a i dorośli miło spędzą czas. 


"Pluszowych snów" gra od lat 3

Fenomenalnie wydany tytuł dla najmłodszych, którzy uczą się szacowania wielkości. Zasady są niezwykle proste, a gra dopieszczona pod każdym względem - grube, kartonowe elementy, piękne ilustracje, worecek w formie poduszki, z której wyjmujemy żetony i umieszczamy na równie ładnie wykonanych planszetkach. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zapełni żetonami swoją planszetkę. Żetony zdobywamy, jeśli uda nam się właściwie oszacować wielkość potworka na karcie i wybierzemy odpowiedniego pluszaka, żeby go zasłonić. Najłatwiej oczywiście zawsze sięgać po największego pluszaka, ale ten z kolei jest najsłabiej punktowany, warto więc czasami zaryzykować.

Na koniec każdy z graczy opowiada swój wymyślony sen na podstawie elementów na zdobytych żetonach. Mamy więc poza szacowaniem wielkości naukę samodzielnego opowiadania, ćwiczenie koncentracji i skupienia. Gra wspaniale wycisza i świetnie sprawdza się jako gra "na dobranoc". 


Czego uczy gra?


- szacowania wielkości
- pomaga się pozbyć nocnych lęków
- ułatwia wyciszenie przed snem


"Opowiadanki" i "Opowiadanki: Nowe przygody" - gra od lat 4


To gra, w którą mogą bawić się zarówno przedszkolaki, dzieci szkolne, jak i dorośli. W każdej rozgrywce wyznaczamy Mistrza Gry, który czyta historię i prowadzi narrację, więc umiejętność samodzielnego czytania nie jest konieczna. U nas grają w nią wszystkie dzieci (3-8 lat) i dorośli.
To gra i książka w jednym. Pudełko zawiera książkę-album z przezroczystymi kieszonkami, 38 dwustronnych kart opowieści, aż 86 kart postaci, planszę do śledzenia postępów gry i liczenia punktów, 36 żetonów do głosowania dla maksymalnie 6 graczy, znaczniki oraz jasną instrukcję.

Planszówka polega na obsadzaniu ról w załączonej do niej fabule. Do dyspozycji mamy aż 10 różnych scenariuszy. Rozgrywka wciąga do tego stopnia, że zaraz po skończeniu jednej opowieści, dzieciaki od razu upominają się o kolejną. Warto pobawić się nieco głosem i naprawdę wczuć w czytaną historię, wtedy nawet maluchy będą zachwycone.

Kilka dni temu ukazał się dodatek z nowymi opowieściami: Opowiadanki - nowe przygody. Dodatek zawiera 30 unikatowych postaci oraz 6 zupełnie nowych opowieści, 2 z nich są wyjątkowo ekscytujące! Co więcej, w pudełku znajdziemy też 7 dwustronnych kart, na których możemy sami zapisać własną bajkę, a następnie dołączyć ją do gry.

Czego uczy gra?


- samodzielnego opowiadania
- skupienia i koncentracji podczas czytanej historii 
- kreatywności w dobieraniu bohaterów
- rozwija wyobraźnię


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger