7/31/2021

Gry planszowe dla 8-latka - Konspiracja: Uniwersum Abyss i Cortex 3: Wyzwania

Ostatnio pokazywałam wam sporo gier dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pora więc na nieco starsze "maluszki" :) Tym razem dwie propozycje dla 8-latków, w które gra też nasza 7-letnia córka. Obie gry różnią się od siebie mechaniką, wyglądem, a nawet opakowaniem. Łączy je to, że każdą z nich możecie kupić w cenie poniżej 50 zł :)


"Konspiracja: Uniwersum Abyss" od lat 8


To samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z Abyss. Podczas gry będziemy tworzyć izbę lordów, aby przejąć kontrolę nad Oceanicznym Senatem. Robimy to dobierając karty lordów i układając ich w formie odwróconej piramidy. Karty dają też możliwość przejmowania kontroli nad kluczowymi miejscami, a także pozwalają zgromadzić cenne perły. 
Każdy lord to jakaś zdolność i wartość wpływu. Lordowie należą do gildii i to również musimy brać pod uwagę podczas tworzenia izby - liczy się tylko najcenniejszy lord z danej gildii. Warto też pamiętać o tworzeniu koalicji - jak najdłuższa sekwencja lordów danej gildii ze sobą sąsiadujących. Gdy już utworzymy izbę, następuje podliczanie punktów - na ich ilość mają wpływ różne czynniki. 

Jeśli zastanawiacie się, czy gra o tym samym tytule we fioletowym pudełku czymś się różni, to zapewniam, że nie. Różnią się jedynie kolorem pudełka i grafiką na nim. 

Gra ma wysoką grywalność, bo nie ma tu szans na dwie identyczne partie czy te same układy kart. Za każdym razem przeżywamy nowe emocje i od nowa budujemy swoje izby, możemy sprawdzać nowe strategie i wybrać tę, która najlepiej się sprawdzi. Ciekawa grafika sprawia, że gra wyróżnia się wśród planszówek i zainteresuje młodych graczy.

Czego uczy gra:


- myślenie strategiczne
- planowanie

"Cortex 3: Wyzwania" od lat 8To szybka i dynamiczna gra trenująca różne funkcje mózgu: spostrzegawczość, pamięć, refleks, logiczne myślenie i inne. Przeznaczona jest dla 2-6 graczy od lat 8. Tu również świetnie odnajduje się nasza 7-latka, więc myślę, że można spokojnie celować w wiek 7+.
Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymują części układanki - pierwsza osoba, która zdobędzie wszystkie 4 części i ukończy swój obrazek mózgu wygrywa. W grze pojawia się 8 nowych rodzajów wyzwań, które można dołączyć do tych e wcześniejszych odsłon gry. Bardzo ciekawym wyzwaniem są karty zapachowe, do rozpoznawania z zamkniętymi oczami.

Zasady są bardzo proste. Jeden z graczy odwraca górną kartę ze stosu, kładąc ją tak, by wszyscy mogli ją zobaczyć. Jeśli ktoś zna odpowiedź, zakrywa ją ręką i wykrzykuje rozwiązanie. Za poprawną odpowiedź zdobywa daną kartę (2 karty o tym samym rewersie wymieniamy na jedną z 4 części układanki. Ta gra to fenomenalna gimnastyka dla umysłu.

Czego uczy gra:


- spostrzegawczość, 
- logiczne myślenie
- koordynacja
- arytmetyka
- integracja sensoryczna
- myślenie przestrzenne
1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger