10/18/2021

Gry i zabawy dla przedszkolaków - gotowe scenariusze zabaw jesiennych, teatralnych i po angielsku

Dziś przychodzę do was z ogromną porcją inspiracji - tym razem w temacie zabaw z dziećmi w wieku przedszkolnym. Te trzy publikacje to nieoceniona pomoc dla nauczycieli w przedszkolu, ale też dla rodziców i opiekunów. Każda z książek jest z dołączoną płytą, pełną wpadających w ucho piosenek i rymowanek - coś fantastycznego!


"Wielkie poruszenie na małej scenie" 

Zbiór scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje
Anna Bomba


Zacznę od teatralnego hitu - to zbiór 12 gotowych scenariuszy do zabawy w teatr w postaci książki i 2 płyty z 24 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich. Dzięki temu zestawowi zorganizujecie w domowym lub przedszkolnym zaciszu fantastyczne przedstawienia na różne okazje.
Większość z nich była publikowana w miesięczniku „Bliżej Przedszkola” w latach 2017–2020, ale są tu i całkiem nowe propozycje. 
Propozycje są tak zaplanowane, żeby wesprzeć nauczyciela w organizacji najważniejszych wydarzeń w przedszkolu - takich, jak pasowanie na przedszkolaka, powitanie nowej pory roku, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Rodziny, pożegnanie starszaków itd. Oprócz scenariusza znajdziecie tu także propozycje strojów oraz dekoracji, co bardzo ułatwi organizację całego wydarzenia.
Bardzo podoba mi się uniwersalność tych treści i to, że można wykorzystać je z różnymi grupami przedszkolnymi.

Dołączone płyty zawierają wszystkie piosenki i podkłady muzyczne. Są one na tyle uniwersalne, że mogą również być wykorzystywane podczas różnorodnych zajęć tematycznych czy zabaw ruchowych.


"Koszałki - opałki Pana Miłosza. Jesień"

Utwory do gimnastyki, zabaw i wygłupów
Miłosz Konarski, Gabriela Gąsienica


Kolejna wyjątkowa pozycja, którą dziś wam chcę polecić i której z przyjemnością patronujemy to zbiór jesiennych zabaw przygotowany przez nauczyciela wychowania przedszkolnego i nauczyciela rytmiki.
Jeśli nie znacie jeszcze Pana Miłosza, to chętnie przybliżę wam tego autora. Miłosz Konarski jest nauczycielem rytmiki w przedszkolach i kompozytorem, jest twórcą wielu autorskich zabaw ruchowych publikowanych w miesięczniku "Bliżej Przedszkola". Pan Miłosz organizuje również warsztaty w całej Polsce zachęcając do ćwiczeń i zabaw z dziećmi. Prywatnie jest tatą czwórki dzieci i prowadzi własne studio nagraniowe.

Publikacja składa się z książeczki zawierającej aż 35 propozycji zabaw i miejscem na własne zapiski i pomysły nauczyciela oraz z 2 płyt z 10 utworami instrumentalnymi skomponowanymi przez Pana Miłosza do zabaw z książki.

Zabawy są inspirowane jesienią i znakomicie łączą ze sobą dwa obszary - muzyki i ruchu. Świetny sposób na umuzykalnianie dzieci, a dzięki temu do rozwijania ich wyobraźni, twórczości i wrażliwości.
"Tuptaj po angielsku"

Zajęcia muzyczne w języku angielskim dla przedszkolaków (w formie gotowych nagrań).
Katarzyna Niemiec


I na koniec publikacja z zabawami po angielsku, która jest u nas w użyciu zdecydowanie najczęściej. Znajdziecie tu zestaw najlepszych zabaw z publikacji: Tuptaj, maluszku, Tuptaj, średniaczku oraz Tuptaj, starszaku przetłumaczonych na język angielski. Tak więc mamy tu ulubione zabawy autorstwa Pana Miłosza przetłumaczone przez Katarzynę Niemiec (znaną również nauczycielom przedszkolnym, choćby z publikacji "Sing Along All Year Long").
Na dołączonej płycie znajdują się gotowe nagrania całych zabaw, opis krok po kroku po angielsku wszystkich aktywności i piosenki do zabaw ruchowych. W książeczce znajdziemy opisy w języku polskim.

Zabawy są podzielone na trzy poziomy trudności w zależności od wieku dzieci, podobnie z poziomem języka. 

Na pierwszej płycie znajdziemy całe zabawy wraz z opisami, na drugiej same zabawy (bez instrukcji).
Zabawy są świetne, dzieci je uwielbiają - i to nie tylko przedszkolaki, ale także dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Podczas zabawy i wspólnego śpiewania błyskawicznie zapamiętują całe zwroty w języku angielskim.
 Już niebawem pokażę wam kolejne publikacje z masą zabaw dla przedszkolaków. Naprawdę warto sięgać po takie pozycje, żeby urozmaicać codzienne, wspólne zabawy :)

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger