11/25/2021

Mikołajki 2021: Książki dla 7-latka, dzięki którym polubi czytanie

 Zaczynam serię wpisów pod kątem Mikołajek, bo teraz dostaję najwięcej zapytań w tym temacie. Niedługo też wpis o naszym kalendarzu adwentowym, co w tym roku się w nim znajdzie, a tymczasem książki. Dziś po lupę bierzemy 7- i 8-latków i to właśnie dla nich podpowiadamy ciekawe, niedawno wydane tytuły. Są to historie z tajemnicą w tle, a takie lubimy najbardziej :)


"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy"  Martin Widmark


Komiksy to coś, co polubi większość dzieci, a jeśli jeszcze mamy taki hit, jak Biuro Detektywistyczne, to już w ogóle :) Książki są przygotowywane w taki sposób, by ułatwić samodzielne czytanie początkującym czytelnikom, podobnie jest z komiksami - wyraźna, drukowana czcionka, niewiele tekstu i historia, od której trudno się oderwać.

Tu mamy w jednej książce aż 4 historyjki:
-  "Sabotaż w punkcie skupu” - opowiada o podejrzanych awariach automatu do skupu puszek i butelek. 
-  "Zmarznięte duszyczki” - akcja rozgrywa się podczas kiermaszu dla bezdomnych kotów
- "Uciekający Puchar”. - historia związana z corocznymi rozgrywkami międzyszkolnymi
- "Awantura o Jasia i Małgosię” - o anonimie z pogróżkami.
"Biuro Detektywistyczne Nr 2. Operacja Rower" Jorn Lier Horst

Świetna historia dla początkujących detektywów. Książki tej serii można czytać niezależnie od siebie.
Opowiadanie angażuje uwagę młodych czytelników, rozwija logiczne myślenie i oferuje sporo zaskakujących przygód. Wiele się dzieje, akcja jest szybka i dynamiczna. Trzeba błyskawicznie kojarzyć dowody, przewidywać zamierzenia przestępców i interpretować podejrzane zbiegi okoliczności. Książka napisana jest większą czcionką, więc będzie świetna dla początkujących czytelników.
"Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz. Tajemnica pereł lady Jerland" Dariusz Rekosz

Wersja słynnej historii typowo w wersji dla młodych czytelników. Na pewnym statku znajduje się Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz, ścigany przez policję. Nikt jednak nie wie, jak on wygląda i pod jakim nazwiskiem się ukrył. Co się wydarzy na statku i czy uda się namierzyć włamywacza?
Duża czcionka, przystępne słownictwo - świetna lektura dla początkujących czytelników.

 
"Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu"


I kolejna detektywistyczna opowieść, która wciąga, zachęca do czytania, a jednocześnie dzięki wplecionym słówkom i zdaniach w języku angielskim, uczy języka obcego.
Sherlock Junior to najmłodszy i najbystrzejszy detektyw w Londynie. Zagadki rozwiązuje z pomocą swojego asystenta, fana kryminałów Waltera, zwanego Watsonem.
Angielską wymowę słów i całych zdań można odsłuchać na stronie oryginalnego wydawcy serii.
.
 "Pet Agents. Na ratunek zwierzakom"


To pierwszy tom serii przygód kochającej zwierzęta i kodowanie Kati-e oraz jej przyjaciół. Dziewczynka jest główną bohaterką książki. Nie tylko potrafi porozumiewać się ze zwierzętami, ale bardzo lubi elektronikę i kodowanie. Samodzielnie zbudowała robota – Ti-bota i od tego momentu wspólnie próbują rozwiązywać problemy zwierząt oraz ich właścicieli, jako agencja Pet Agents.
 "Wielkie nadzieje" Charles Dickens


Kolejna propozycja to klasyka Dickensa w wersji dla dzieci. Pip to chłopak, który nie ma rodziców i mieszka z siostrą oraz jej mężem. Pewnego razu w Wigilię Bożego Narodzenia spotka na bagnach zbiegłego przestępcę. Sytuacja staje się bardzo dziwna, ponieważ nagle jakiś tajemniczy nieznajomy zaczyna wydawać na chłopca mnóstwo pieniędzy. Pipowi podoba się takie życie, ale czy ta sytuacja będzie trwać wiecznie? A może tajemniczy dobroczyńca zarządza czegoś w zamian?
"Oliver Twist" Charles Dickens


Kolejna klasyczna powieść w adaptacji dla dzieci. Oliver Twist urodził się w przytułku i od zawsze był biedny. Marzy o tym, żeby żyć inaczej, nie chce przez całe życie ciężko pracować za nędzny posiłek. Potrzebuje rodziny, a tymczasem obraca się wśród porywaczy, złodziei i zabójców. Jak potoczy się jego historia? Czy uda mu się wyrwać z ubóstwa?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger