11/26/2021

Prezenty dla fana Harry'ego Pottera

Mamy w domu młodą fankę przygód tego młodego czarodzieja, więc temat u nas bardzo aktualny. Poznajcie naszą listę ulubionych gier z motywem Harry'ego Pottera :)


"Time's Up! Harry Potter"


to gra drużynowa, przy czym wystarczy 2 drużyny po 2 osoby (oczywiście może być ich więcej). Zasady są bardzo łatwe, bo tak naprawdę to, jak potoczy się gra zależy tylko od nas i naszych drużyn. W pudełku znajdziemy woreczek, klepsydrę, notesik i 220 kart (na każdej z nich 2 różne słowa związane ze światem Harry'ego Pottera). Taka pula wystarczy na naprawdę wiele rozgrywek.Zabawa z Time's Up! jest bardzo dynamiczna - każdy z nas musi obserwować poczynania przeciwników, bo w następnej rundzie możemy trafić na te same karty."HARRY POTTER I MAGICZNY QUIZ"


Zestaw, który okazał się hitem z okazji 9. urodzin mojej córki. Interaktywna zabawka, z którą możecie sprawdzić swoją znajomość serii o słynnym młodym czarodzieju. Świetne nagranie quizu, ciekawe i wcale nie łatwe pytania i głos dyrektora Hogwartu sprawiają, że dzieciaki słuchają jak zaczarowane! A gdy tylko ochłoną po pierwszym zaskoczeniu, chętnie biorą udział w zawodach. Zadaniem graczy jest poprawne odpowiadanie na pytania i refleks. Ale uwaga, błędne odpowiedzi sporo kosztują :) Niezwykle prosta obsługa, emocjonująca rozgrywka i masa frajdy :) Świetna zabawa podczas spotkań z rówieśnikami, urodzin i innych imprez rodzinnych. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów HP. Szczerze mówiąc, całość jest tak fenomenalna, że sama chętnie biorę udział w tym quizie :)
"STORY CUBES - HARRY POTTER"


Uwielbiamy kostki Story Cubes, mamy je w różnych wydaniach i bardzo chętnie po nie sięgamy. To jedna z niewielu zabawek, które zabieramy ze sobą na prawie każdą wycieczkę. Zajmują niewiele miejsca, a dają setki możliwości zabawy.
Gry Story Cubes potrafią umilić każdy wieczór - bo uwielbiamy snucie wspólnych opowieści przed snem. Jeśli ktoś z was nie wie na czym polega ta zabawa, to spieszę z wyjaśnieniem - rzucamy kośćmi, taką ilością, jakiej akurat potrzebujemy, przyglądamy się im i na podstawie przedstawionych na niej obrazków zaczynamy tworzyć opowieść. Musimy w niej zawrzeć wszystkie elementy pokazane na kostkach. Kości możemy dowolnie łączyć, możemy używać dowolnej ich ilości - to od nas zależy, jak długa i jak skomplikowana będzie nasza historia.
Można też bawić się tak, jak my to często robimy - rzucamy kośćmi i na zmianę każdy z nas tworzy na podstawie jednej z kostek nowy fragment jednej, wspólnej historii.
Ten zestaw stanowi wspaniałe urozmaicenie naszych dotychczasowych kostkowych opowieści. Fani Harry'ego Pottera na pewno wyczarują na ich podstawie wiele fascynujących historii.
Kostki nie są drogie, możecie je kupić za mniej niż 40 zł.
"DOBBLE - Harry potter"


W tym niewielkim, niepozornym metalowym pudełku mieści się prawdziwa bomba energetyczna :-)
Zestaw liczy 55 okrągłych kart oraz instrukcja. Na każdej z kart znajduje się 8 obrazków. Ale najciekawsze jest to, że na dowolnych dwóch kartach zawsze jeden (i tylko jeden) element jest wspólny. Może być on w nieco innym rozmiarze, ale jest taki sam. I to jest właśnie klucz do zwycięstwa - umieć jak najszybciej znaleźć ten wspólny element dla dwóch kart.
Ale to nie wszystko, gdy już go dostrzeżemy, musimy jeszcze go nazwać :-)
Gra Dobble to seria mini-gier. Wszystkie są szczegółowo opisane w dołączonej instrukcji.
Gier jest w sumie 5.


"BrainBox - Harry Potter"


Fenomenalne gry edukacyjne, mamy kilka zestawów z tej serii. W kwadratowym pudełku znajdziemy 71 kart, 1 klepsydrę oraz 1 kostkę. Można grać samodzielnie lub w kilka osób. W swoim ruchu wyjmujemy jedną kartę i ustawiamy klepsydrę. Przez 10 sekund przyglądamy się obrazkowi. Po upływie czasu, kartę przekazujemy innemu graczowi i rzucamy kostką. Kostka wskaże numer pytania, które odczyta nam przeciwnik. Jeżeli odpowiemy prawidłowo, zdobywamy kartę. Jeżeli nie - karta wraca do pudełka. Kolej na następną osobę. Gracz, który zgromadzi najwięcej kart – wygrywa. Takie gry to świetny pomysł na urozmaicenie rodzinnego spotkania i dowiedzenia się ciekawych rzeczy. Gra jest na tyle poręczna, że można zabrać ją ze sobą w podróż. Gra jest bardzo dobrze wykonana. Karty są twarde i wytrzymałe. Zadania są dobrze dobrane i różnorodne. W części matematycznej są zadania dotyczące figur geometrycznych, kątów, działań, wykresów czy obliczania pola powierzchni, w przyrodniczej przybliżające dzieciom świat roślin i zwierząt.
Zasady gry można dowolnie modyfikować. My czasami po prostu odpowiadaliśmy na każde pytanie z karty. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Harry’ego Pottera, którzy chcą wrócić do ulubionej serii, przypomnieć sobie najważniejsze sceny z filmów i cytaty. Gry z serii BrainBox stanowią doskonałe ćwiczenie pamięci!

Ilustrowane wydanie książek z serii Harry Potter - Jim Kay


Prawdziwa gratka dla Pottermaniaków i tych, którzy dopiero chcą poznać tę fantastyczną historię.
Zilustrowanie tak znanej i lubianej książki to spore ryzyko - każdy ma przecież przed oczami ekranizację i własne wyobrażenia o bohaterach. Mimo to Jim Kay zrobił to naprawdę fantastycznie, bo jego ilustracje doskonale oddają magiczny klimat książki. A jest na co popatrzeć, bo słynny Brytyjczyk zilustrował tu każdą stronę.
Przyznam szczerze, że czytanie takiej książki to prawdziwa uczta dla oka, co więcej, na szczególną uwagę zasługuje całe wydanie - duży format, twarda oprawa z obwolutą, zakładka - wstążeczka i kapitałka.
Niezwykłe przygody chłopca sprawiają, że od książki trudno się oderwać, a styl autorki znalazł rzesze miłośników na całym świecie.
To piękna historia o sile przyjaźni i miłości, a także o ludzkich słabościach i ich przezwyciężaniu.
Magiczna sceneria, w jakiej rozgrywa się akcja skutecznie potrafi oderwać czytelnika od rzeczywistości i zanurzyć się w zupełnie innym świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger