11/29/2021

Mikołajki 2021 - prezenty dla dzieci do 30 zł

 Dziś wpis, o który co roku prosicie - pomysły na prezenty w danej grupie cenowej. Dziś gry, które umilą niejeden wspólny wieczór. Łączy je to, że są niewielkich rozmiarów, więc doskonale sprawdzą się w podróży i można je kupić w cenie niższej niż 30 zł (kilka z gier przekracza ten budżet o 2-3 zł ;-)).


"Criss Cross - kostka i krzyżyk" - od 7 lat


Gra, która składa się praktycznie z 3 elementów - 2 kostek i notesu, ale jest fenomenalna!
Każdy gracz otrzymuje arkusz gry oraz ołówek, ma za zadanie narysować symbole pojawiający się na kościach na arkuszu. Sęk w tym, żeby tak zaplanować ich rozmieszczenie, aby było najwięcej tych samych w linii. Po 14 rundach podliczamy punkty z kolumn i szeregów. Wygrywa gracz, który zdobędzie ich najwięcej.
"Ubongo Trigo - trójkątne szaleństwo" - od 7 lat


Gra logiczna, która wkręci dzieci i dorosłych. Każdy gracz otrzymuje kafelki o różnych kształtach, które musi jak najszybciej ułożyć na karcie zadań. Trzeba budować, obracać i tak kombinować z kafelkami, żeby zapełnić dwa pola na karcie.
Kto najszybciej to robi, dostaje punkty w danej rundzie. "Bits - travel" od lat 8


Gra planszowa, która kojarzy się ze słynnym tetris. Każdy gracz otrzymuje planszę i zestaw kafelków, które ma układać na podobnych zasadach, jak w tetrisie – od góry do dołu. Co rundę określa się kafelek, który trzeba umieścić na swojej planszy. Wygrywa gracz, który ułoży najlepiej punktowane wzory.
W grę można grać równie z młodszymi graczami, u nas świetnie radziła sobie w nią 6-latka.
 

"Kaczki - plaża w kartach" - od 8 lat


Karcianka w letnim stylu. Gracze otrzymują po 7 kart kaczek, a następnie wykładają je na stół według zasad - albo te same numery albo ciągi numerów. Zwycięża gracz, który najszybciej pozbędzie się swoich kart lub ryzykant, który właściwie założy, że ma najmniejszą wartość kart na ręce. Najlepsi gracze zdobywają punkty – kto będzie miał ich najwięcej, wygrywa grę."BASIA W ZOO" - OD LAT 3


To gra również ćwiczy pamięć. To bardzo ciekawa forma tradycyjnej gry typu memory. Tym razem jednak mamy kilka dodatkowych urozmaiceń - sami decydujemy, kiedy kończymy turę, możemy grać aż do "skucia". Koniec tury następuje, gdy wylosujemy 2x to samo zwierzątko lub 3x ten sam kolor tła, poza tym sami decydujemy, kiedy kończymy losowanie i chcemy zabrać zgromadzone kafelki. Oczywiście wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów."Bandida" - od 6 lat


Bandida to gra kooperacyjna, w której musimy powstrzymać przestępczynię przed ucieczką z więzienia - albo jej w tym pomóc - od Ciebie tym razem zależy, po której opowiesz się stronie. 
W swojej turze zagrywamy jedną z trzech posiadanych na ręce kart tuneli tak, by połączyć ją z jedną bądź kilkoma wyłożonymi wcześniej kartami, tworzymy naprawdę potężny labirynt. Gramy tak długo, aż zablokujemy wszystkie otwarte tunele albo aż skończy się stos kart.
Uwaga na karty specjalne, potrafią namieszać :) Polecam też grę "Bandido" z tej samej serii - można połączyć zestawy i grać dłużej. Polujcie na okazje, bo grę można znaleźć za mniej niż 30 zł. My nasz egzemplarz kupiliśmy na targach książki za 20 zł :)
My gramy w tę grę z naszym 4-latkiem, który świetnie sobie radzi.


"Gotown"- od 6 lat


Gotown to prosta, dynamiczna gra karciana z masą negatywnej interakcji. Przebieg gry jest konstrukcyjno-destrukcyjny - tego się nie da opisać :) Gdy już myślisz, że już prawie wzniosłeś 5-piętrowy wieżowiec, bo masz 4 piętra i w następnej kolejce dodasz ostatnie, zwycięskie piętro, to uważaj, bo zanim ponownie będzie twoja kolej, możesz nie mieć niczego.  Gra uczy podstaw strategicznego planowania, jest świetna i nawet dorośli grają w nią  przyjemnością.


"Gold - nie wszystko złoto, co się świeci" - od 6 lat


To chyba najmniejsza gra jaką spotkałam. Niewielka puszka, a całą masa zabawy. To szybka i dynamiczna gra, w którą gramy bardzo często i zabieramy na wszystkie wyjazdy. Gold opiera się na prostym mechanizmie typu memo - staramy się zapamiętać ułożenie kart na stole. Jednak są w niej bardzo różne efekty związane z odkryciem poszczególnych kart oraz dodatkowa trudność - musimy dobierać je do siebie również pod względem wartości (więcej punktów na koniec gry), co dodaje do zabawy element taktyczny.
"Gra pozorów" - od 8 lat

Wszyscy gracze grają równocześnie. Starają się jak najszybciej wyłożyć na stół wszystkie swoje karty. Aby wygrać, trzeba wykazać się spostrzegawczością i refleksem. Różne czcionki, kolory i słowa sprawiają, że trzeba się zastanowić czy na pewno nasz mózg podpowiada nam właściwe rozwiązanie. W czasie rozgrywki zawsze mamy masę zabawy i śmiechu. W pudełku znajdują się dwa rodzaje kart - wariant podstawowy lub zaawansowany.
"Gra słów"


Rodzinna gra kooperacyjna. Wspólnie walczymy o jak najlepszy wynik. Gra podzielona jest na 3 części, podczas których wykorzystuje się umiejętność opowiadania, kojarzenia oraz dobrą pamięć. Bardzo podobają się nam ilustracje w tej grze :)

"Gra na emocjach"W grze znajduje się ponad 100 kart z ikonkami, za pomocą których trzeba  przedstawiać różne emocje. Każda z nich może skojarzyć się różnymi rzeczami, co zapewnia świetną zabawę!
Zadajemy pytanie zaczynające się JAK SIĘ CZUJĘ, GDY…, a pozostali gracze wykładają po jednej karcie, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na pytanie. Następnie wybierasz kartę, która twoim zdaniem najlepiej oddaje twoje emocje. Gracz, który ją położył, zdobywa punkt.


Która gra z dzisiejszego zestawienia podoba wam się najbardziej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger