11/27/2021

"Pierwsze listy od Feliksa" - fenomenalna książka z okienkami dla roczniaka i nie tylko

 Kiedy po raz pierwszy pokazywałam wam tę książeczkę, wzbudziła spore zainteresowanie. Dziś chcę wam ją pokazać bliżej, bo to świetny pomysł na mądry i wartościowy prezent dla dziecka. Moim zdaniem sprawdzi się najlepiej u 1,5 - 2 - letnich maluszków, ale wielką frajdę podczas czytania miał też nasz 4-latek, bo książka jest naprawdę świetna, a otwierane okienka zawsze się sprawdzają.


Seria o Feliksie jest nam wyjątkowo bliska, a ostatnio, kiedy podróżujemy znacznie mniej z powodu pandemii - tym bliższa. Sympatyczny zajączek podróżuje po świecie, a swoje wrażenia opisuje w listach do ukochanej Zosi. Wyjątkowe w tej serii jest to, że są to prawdziwe listy - w kopertach, które nadają lekturze wyjątkowego klimatu. Tym razem, dzięki kartonowej książeczce "Pierwsze listy od Feliksa" najmłodsi czytelnicy mają okazję poznać uroczego zajączka i wraz z nim odwiedzić ciekawe miejsca.

To niezwykle mądra, wciągająca i rozwijająca seria książeczek. Dzieci uczą się mnóstwa ciekawostek o różnych krajach, poznają rzeczywistość i zwyczaje swoich rówieśników z różnych zakątków świata.
Książki spodobają się ciekawym świata przedszkolakom, ale też uczniom klas początkowych. Bo któż nie lubi dostawać listów? Dzieci uwielbiają niespodzianki, więc nie mogą doczekać się otwarcia koperty, lub uniesienia klapki - w przypadku wersji dla najmłodszych.


Dlaczego warto sięgnąć po "Pierwsze listy do Feliksa"?


- wykonanie -  kartonowa książeczka o zaokrąglonych rogach - trwała i bezpieczna nawet dla roczniaka, listy ukryte są pod kartonowymi klapkami, dzięki czemu są trwalsze i bardziej wytrzymałe w porównaniu z tradycyjnymi listami w kopertach

- niespodzianka - element zaskoczenia to coś, co dzieci uwielbiają, tu nie mogą się doczekać, kiedy będzie można unieść klapkę i usłyszeć o przygodach zajączka 

- zdobywanie wiedzy o świecie - każdy list to nowa informacja na temat otaczającego świata, wraz Feliksem dowiedzą się, co czeka nas nad morzem, w Afryce czy na tajemniczej wyspie

- rozwój słownictwa - książeczka skierowana jest do maluszków i uczy je wypowiadania pierwszych słów i dźwięków, na każdej stronie znajduje się coś innego, co nasz maluszek może powtarzać po nas - wąż robi "sssss", słonie "tu tu", wiatr wieje "szu szu", a foli robią "uo uo".

- spostrzegawczośćnauka kolorów - każda rozkładówka wykonana jest analogicznie - po lewej stronie jest obrazek i tekst, ilustracja jest ciekawa i zawiera sporo szczegółów, dzieci mogą wyszukiwać na niej różne drobne elementy i przy okazji dowiadywać się, jak brzmi ich nazwa, po prawej stronie znajduje się tło w jednym kolorze i na nim przyklejony kartonik w formie listu. Każda karta z listem jest w innym kolorze, które dzieci uczą się rozpoznawać i nazywać.

- rozwój manualny - maluszki mogą same oglądać książki i odwracać strony. Książeczka jest niewielka, więc można ją zabrać ze sobą wszędzie. Listy wykonane są z kartonu o innej fakturze niż reszta stron, stanowią więc inne doznania sensoryczne.

- zachęca do podróży i poznawania świata - książka i cała seria pomaga odnaleźć w sobie miłość do podróżowania, chęć do odkrywania ciekawych zakątków świata.
Książka doskonale sprawdzi się w roli mikołajkowego lub gwiazdkowego prezentu.

Bardzo wam polecam całą serię o Feliksie. Mamy przyjemność patronować tej niezwykłej książeczce :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger