1/25/2022

Książki z pomysłami na zimowe zabawy z dziećmi

Co robić w domu z dziećmi, gdy przytrafi nam się kwarantanna lub infekcja? Jak urozmaicić sobie dni, gdy dużo czasu spędzamy w domu? Ostatnio te pytania są dla nas szczególnie aktualne, bo połowę ferii spędziliśmy w domu z powodu kwarantanny. Nici z planowanego urlopu i szaleństwa na nartach. 


Córki w wieku szkolnym jakoś potrafią zorganizować sobie czas, ale nasz przedszkolak to żywe srebro. Dlatego niejednokrotnie takie książki pełne inspiracji na zabawy z dziećmi są dla nas prawdziwym zbawieniem :)


"Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Zima" Agnieszka Bugajska


Ta książka to coś FENOMENALNEGO! Jest tak napakowana pomysłami na zabawy z dziećmi inspirowane zimą, że trudno nie znaleźć wśród nich czegoś dla siebie. Nie znajdziecie tu ilustracji i zwariowanej grafiki, znajdziecie natomiast aż165 propozycji zabaw i 7 scenariuszy zajęć, a nawet coś tak wspaniałego, jak sensoryczny kalendarz adwentowy <3
Są tu zarówno zabawy na podwórku, z prawdziwym śniegiem, jak i zabawy w domu, kiedy nie możemy wyjść na dwór - w dobie pandemii to niestety dość powszechna sytuacja, z którą zmagamy się na co dzień.
Książka jest formatu A4 i liczy ok. 90 stron. Zabawy opisane są świetnie, przy każdej znajduje się grupa wiekowa, cel zabawy i pomoce oraz przebieg zajęć. Naprawdę warto poświęcić chwilę na lekturę i wybrać pomysły, które wykorzystacie z dzieciakami w domowym zaciszu lub na podwórku.
"Sposoby na nudę" Dorota Kluska


Moja kolejna propozycja to niewielka książeczka wzbogacona o płytę. Pierwsza część to zbiór zimowych wierszyków, zabaw i masażyków, z dokładnym opisem aktywności, jakie mają im towarzyszyć. Druga natomiast to piosenki, które znajdują się na płycie i opis zabawy ruchowej, jaka może im towarzyszyć. Ta nieduża książeczka zawiera aż 100 propozycji zabaw i 12 piosenek na płycie. Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo potrzebują ruchu, a siedząc w domu często mają go niewiele. Takie zabawy to znakomity sposób, żeby zaangażować całą rodzinę i wspólnie się powygłupiać, potańczyć i świetnie razem bawić :) 
W przedszkolu mojego synka panie korzystają z tych materiałów i dzieci uwielbiają się przy nich bawić.

"Koszałki - opałki Pana Miłosza. Zima" 


Na koniec hit absolutny. "Koszałki- Opałki Pana Miłosza" to prawdziwy must have na każdą porę roku, bo ta pozycja występuje w różnych odsłonach. Świetna muzycznie, znakomity lektor i rewelacyjne pomysły na zabawę. Nieduża książeczka w twardej oprawie i dwie płyty. Na pierwszej wersja z lektorem - który niczym najlepszy animator mówi dzieciakom co mają robić. Robi to tak ciekawie i zabawnie, że trudno nie dołączyć do zabawy. Na końcu każdej zabawy zawsze jest powtórzenie sekwencji bez udziału lektora, przy samej muzyce. Jest ona jednak tak charakterystyczna i tak dobrze oddaje scenariusz zabawy, że dzieci nie mają żadnego problemu z tym, jakie ruchy i kiedy mają wykonywać. Druga płyta jest bez lektora, można do niej wymyślać własne scenariusze i ruchy. 
Zabawy znakomicie ćwiczą słuch, rozwijają muzycznie i ruchowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger