4/04/2022

LogiQuest - znakomita seria jednoosobowych gier-łamigłówek

 Majówka za pasem, ale pogoda nie zapowiada się najlepiej. Warto więc mieć w pogotowiu różne "czasoumilacze". U nas w takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się gry. Dziś mam dla was propozycję jednoosobowych gier logicznych wydawnictwa Rebel. Seria "LogiQuest" pojawiłą się na rynku niedawno, do tej pory ukazało się 3 tytuły skierowane do graczy od lat 8. Przyznam szczerze, że i mnie zdarza się sięgnąć po te tytuły, żeby zresetować się po męczącym dniu w pracy. Gimnastyka szarych komórek zawsze pomaga się zrelaksować, a rozwiązanie łamigłówki daje przyjemną satysfakcję.


LogiQuest: Zip City, od 8 lat


Te gry są fantastyczne i naprawdę uzależniają. Bo kto nie lubi stawiać sobie wyzwań i starać sięim sprostać? Trochę pokombinować i samodzielnie wpaść na rozwiązanie? Kojarzycie to uczucie? Trudno odmówić sobie choć jednej partyjki w tego typu grę.
Tu w centrum wydarzeń jest Zip City - niezwykłe ruchliwe miejsce, w którym trzeba wspomóc organizację ruchu. Naszym zadaniem jest doprowadzenie kulek w odpowiednie miejsce dzięki odpowiedniemu ułożeniu tuneli. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. 
Zadania mają różny stopień trudności, ale zawsze chodzi o takie ułożenie kafelków na planszy, żeby kulki z pozycji startowych przemieściły się do mety - zgodnie z kartą.
Zanim przystąpimy do działania, musimy ustawić planszę na płaskiej powierzchni. Następnie wybieramy zadanie i ... do dzieła.  
Gdy ułożymy swoje kafle, możemy zwolnić blokadę (jak w totolotku :)) - jeśli kulki wylądują na właściwych miejscach - to znaczy że udało nam się rozwiązać łamigłówkę.

Zip City przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi zagadek i łamigłówek. Sprawdzi się również jako gra dla całej rodziny, kiedy wszyscy domownicy wspólnie będą wymyślali rozwiązanie. 
Różne poziomy zagadek sprawiają, że dobrze będą się bawić zarówno dorośli jak i dzieci.

LogiQuest: Wsiąść do pociągu - zmiana toru


Kolejny tytuł tych genialnych łamigłówek jest osadzony w tematyce pociągów. Podobnie jak poprzednio mamy do czynienia z 40 kartami zadań i główną częścią - stacją rozrządową, przy której trzeba będzie trochę pokombinować, żeby owe zadania rozwiązać. 
Zasady rozgrywki są proste – na karcie zagadki otrzymujemy rozstawienie początkowe i końcowe oraz liczbę ruchów – im mniej, tym więcej punktów otrzymamy. Zasady poruszania się zostały dokładnie wyjaśnione w instrukcji. Naszym zadaniem jest przemieszczenie wagonów po optymalnej trasie.

Na każdej karcie znajduje się odpowiedź pokazująca kolejną sekwencje ruchów, która prowadzi do zwycięstwa.
Bardzo podoba mi się to, że choć gry są zapakowane w kartonowe pudła, to wszystkie elementy mieszczą się we wnętrzu elementu głównego - tu stacji.
Dla ambitnych dzieciaków lubiących gimnastykę logiczną gra będzie strzałem w dziesiątkę.
 


LogiQuest: Shadow Glyphs


Celem gry jest układanie bloków/klocków, których cienie będą pasowały do wzoru znajdującego się na karcie zadań.
Zanim przystąpimy do zabawy, musimy ułożyć planszę tak, aby mur stał pionowo, a lampka była zwrócona w jego stronę. Następnie w szczelinę w murze wsuwamy kartę zadania tak, aby wzór na karcie był widoczny. To właśnie ten wzór mamy odwzorować. Jeśli cień rzucony przez bloki zgadza się z kształtem na karcie - to znaczy, że udało nam się poprawnie rozwiązać zadanie.
W grze mamy dwa tryby - łamigłówki i przygodowy. Ten pierwszy polega na rozwiązywaniu zadań z kart. Drugi natomiast wymaga zdobycia jak największego wyniku w jeden dzień (jedno zaświecenie lampki).
Ta gra zachwyci każdego fana łamigłówek i choć przeznaczona jest dla jednego gracza, to u nas jest to często praca grupowa. Zapewniam was, że nie są to łatwe zadania, bo musimy wybrać właściwe kształty, miejsca i odległości.
 
To co, macie ochotę podjąć wyzwanie LogiQuest? :)

1 komentarz:

  1. Świetne łamigłówki na jednoosobową zabawę lub też wspólną. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger