7/27/2022

"Dziewczynka z wielkimi marzeniami" - patronat Maluszkowych Inspiracji

Cierpliwość i wytrwałość to rzadko spotykane cechy u dzieci. Najczęściej chciałyby, żeby wszystko działo się tu i teraz. Gdy coś nie idzie po ich myśli, od razu rezygnują. Podobnie było z Josephine, bohaterką książki, którą dziś chcę wam przedstawić. 


Gdy Josie zaczęła trenować gimnastykę artystyczną i po kilku tygodniach wzięła udział w zawodach, myślała, że zwycięstwo ma w kieszeni. W końcu była córką słynnej hollywoodzkiej aktorki i bardzo tego pragnęła. Kiedy jednak okazało się, że nie zajęła miejsca na podium, ogarnęła ją złość i przekonanie, że cały świat się na nią uwziął.

Jakby tego było mało, to jeszcze mama wyjechała na ceremonię rozdania Oscarów, a Josie została w domu z nianią. 

Patrząc, jak mama odbiera nagrodę dla najlepszej aktorki, dziewczynka postanowiła porzucić gimnastykę artystyczną i poszukać innej pasji, takiej, w której uda jej się odnieść sukces.


Brzmi znajomo? Dzieci często rezygnują ze swoich planów po pierwszych niepowodzeniach. Warto wtedy porozmawiać z nimi o tym, że kluczem do sukcesu jest wytrwałość i praca. Właśnie tak zrobiła mama Josie dzieląc się z nią historią swojego życia. Dzięki temu dziewczynka zrozumiała, że sukces mamy również nie przyszedł jej łatwo i był okupiony latami starań i ciężkiej pracy. 
Na koniec poznajemy Josephine w dorosłym wieku. Jeśli chcecie wiedzieć, kim się stała i jaką drogę życiową wybrała, sięgnijcie po bajkowo zilustrowaną historię "Dziewczynki z wielkimi marzeniami". "Dziewczynka z wielkimi marzeniami"

Agnieszka Ewa Rybka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger