8/26/2022

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej - czy warto tu przyjechać z dziećmi?

A może by tak wszystko rzucić i pojechać na termy? Takie myśli nachodzą mnie przynajmniej kilka razy w roku xD. Czemu? To najlepsze miejsce na totalny relaks. Dzieciaki szaleją w ciepłej wodzie i dziecięcych atrakcjach, a ja pozwalam mojemu organizmowi odzyskać siły.


TERMA BANIA


Kompleks Terma Bania jest naprawdę wielki. Są tu baseny wewnętrzne i zewnętrzne wypełnione wodą termalną o temperaturze 34-38 stopni C. Zgodnie z informacją w obiekcie, woda pochodzi z głębokości 2500 m i jej początkowa temperatura to aż 72°C! Woda jest tu odpowiednio schładzana (do wspomnianych 34-38 stopni) i zachowuje swoje cenne mikroelementy.
W prawdziwych basenach termalnych woda jest zawsze pozyskiwana z głębi ziemi i schładzana, a nie podgrzewana.

Obiekt podzielony jest na strefy:

- zabawy i letnią
- relaksu
- saunarium & spa

Przemieszczamy się pomiędzy nimi przy użyciu "zegarka" otrzymanego przy wejściu. Otwieramy nim też szafki i "płacimy" w restauracji (płatności dokonuje się przy wyjściu). W Polsce wszystkie termy, jakie odwiedziliśmy tak funkcjonują, ale nie jest to przykładowo standard na Węgrzech, gdzie za zwykłe kluczyki, a za zakupy płacimy gotówką.

Woda w basenach Termy Bania zawiera siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Na nas działają naprawdę odstresowywująco i relaksują. Podobno również poprawiają ciśnienie, przemianę materii, eliminują bóle głowy, bezsenność i niedoskonałości skórne.Atrakcje dla dzieci:


Ponieważ mamy trójkę dzieci i podróżujemy rodzinnie, skupię się na atrakcjach dla dzieci w tym właśnie obiekcie. My wybieramy zawsze bilety do strefy zabawy i relaksu. W tej pierwszej można się wyszaleć, a w drugiej - zrelaksować. 

Strefa zabawy to bardzo duża przestrzeń, w której dzieci (i nie tylko) odnajdują się znakomicie. Jest tu kilka mniejszych stref, dla różnych grup wiekowych. 

Najmłodsze maluszki mają do dyspozycji brodzik z grzybkami i fontannami w kształcie żab, a na antresoli - wodny plac zabaw z mini zjeżdżalnią, armatkami i kaskadami. Głębokość nie przekracza tu 35 cm, a woda jest bardzo ciepła.


STREFA ZABAWY to:

- różne wewnętrzne i zewnętrzne baseny (34-38 stopni C),
- całoroczne zjeżdżalnie (uwielbiana przez najmłodszych zjeżdżalnia rodzinna, kręta Anakonda, zjeżdżalnia pontonowa, superszybka zjeżdżalnięa Turbo - wszystkie o łącznej długości ponad 300 metrów)
- karuzele, armatki wodne, kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad
- 2 wanny z jacuzzi z siarkową wodą geotermalną (37 stopni)
- wewnętrzny wodny plac zabaw,
- termusiowy brodzik
- restauracja z daniami na wagę - spory wybór, płacimy w zależności od wagi zawartości talerza
- oraz fenomenalna strefa letnia - (w tym roku wykorzystaliśmy ją na maksa - ale o niej za chwilę :))


STREFA LETNIA - ZEWNĘTRZNY AQUAPARK


Nowości i najciekawsze atrakcje naszym zdaniem to

- Mokry Plac Zabaw - wodna przestrzeń, pięć zakręconych zjeżdżalni, armatki wodne, zraszacze i wiaderka napełnione wodą po brzegi ucieszą młodsze dzieci i te nieco starsze.
 
- Dmuchany Plac Zabaw - baseny, zjeżdżalnie, rynny i ślizgi wodne Na powierzchni niemal 400 m2
 
- 3-torowy Ślizg Wodny o wspólnej długości ponad 150 m, 

- Ogród zabaw na bani - mini park rozrywki, z piaskownicą, oponkową karuzelą, wiszącymi konstrukcjami, domkami na drzewie, tyrolką i nie tylko

- suchy plac zabaw - wielka piaskownica z akcesoriami do zabawy, drabinki do wspinania, koniki do bujania, karuzela, stoliki i krzesełka dla najmłodszych. W tym miejscu spotkać można też animatorów Bania Kids,
 
- strefa kąpieli słonecznych, na której rozmieszczono ponad 500 wygodnych leżaków oraz bary letnie - żeby rodzice też mogli odpocząć :).


Latem prowadzone są tu zajęcia aqua aerobiku oraz zumby.

Jest tu też mini park rozrywki, z piaskownicą, karuzelą, wiszącymi konstrukcjami, drabinkami, domkami na drzewie czy tyrolką. Latem zabawę urozmaicają animatorzy.


STREFA RELAKSU


W tej strefie naprawdę wypoczywam. Są tu wspaniałe baseny, dysze masujące, ale przede wszystkim-  cisza :) 
Na zewnątrz znajdują się dwa baseny z widokiem na Tatry - zajmują ponad 200 m². W jednym z nich znajduje się drink bar w wodzie.

W zewnętrznym ogrodzie Strefy Relaksu znajdują się dwie sauny tekstylne - sauna fińska i widokowa sauna ziołowa oraz niecki do schładzania - możemy schładzać się wodą (10 °C) oraz śniegiem.

Po wizycie na termach możemy też skorzystać z oferty kulturalnej i na przykład być na koncercie, tak, jak my ostatnim razem ;)

Szczegółowy cennik znajdziecie tu - TERMA BANIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger