7/14/2022

Pomysły na zabawy z dziećmi inspirowane latem

Dzieci w domu na wakacjach bywają prawdziwym wyzwaniem. Tym bardziej, jeśli są to przedszkolaki, a my pracujemy zdalnie :) Dziś przychodzę do was z dwiema propozycjami, jak zorganizować dzieciom ciekawe zajęcia muzyczno - sensoryczne. To książki, które świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i w przedszkolu."Koszałki - opałki Pana Miłosza - Lato"

Miłosz Konarski, Gabriela Gąsienica


"Koszałki- Opałki Pana Miłosza" to książeczka z płytą, którą od dawna już polecam na blogu. W sprzedaży są wydania inspirowane różnymi porami roku. Seria jest świetna pod względem muzycznym, lektor jest również bardzo dobry, a pomysły na zabawę - rewelacyjne. Zestaw zawiera niewielką książeczkę w twardej oprawie i dwie płyty. Na pierwszej wersja z lektorem - który mówi dzieciakom co mają robić, druga płyta jest bez lektora, można do niej wymyślać własne scenariusze i ruchy. Zabawy znakomicie ćwiczą słuch, rozwijają muzycznie i ruchowo.

"Zabawy sensoryczne na każdy dzień - Lato"

Agnieszka Bugajska, Anna Wiktor - Stępień


Integracja sensoryczna to niezwykle istotny temat. Bodźce z naszego otoczenia trafiają do naszego mózgu przez zmysły. To właśnie integracja sensoryczna składa tę informację w całość i sprawia, że mózg może na nią prawidłowo odpowiedzieć. Dlatego tak istotne jest, żeby stymulować integrację sensoryczną od urodzenia. W tej książce znajdziecie zbiór aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną.

W skład publikacji wchodzą:

- książka zawierająca ponad 160 propozycji zabaw,
- 7 scenariuszy zajęć inspirowanych latem,
- dodatek – sensoryczne aktywności, które można zaproponować podczas wakacyjnych dyżurów
- wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych oraz dźwięków pojawiających się w publikacji.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger