12/10/2022

Książki na prezent: muzyczna opowieść o balecie, mrożące krew w żyłach historie o zmarłych i coś dla miłośników Minecrafta

Gwiazdka  tuż tuż, a ty nie masz prezentów? Znacie to? Przedświąteczna gorączka towarzyszy niejednemu z nas. Nie znoszę bieganiny po centrach handlowych w poszukiwaniu idealnego upominku, bo już niejednokrotnie okazało się to tylko stratą czasu. U nas od lat to właśnie książka jest najlepszym prezentem. Do tego dobra planszówka czy słynne duńskie klocki.  Nic więcej nam nie trzeba. Dlaczego książka to najlepszy prezent?


- Książka jest idealnym prezentem dla każdego, w każdym wieku  i od każdego - bez względu na relacje, jakie was łączą.

- Niewiele kosztuje, a ma ogromną wartość – pozwala nam odbyć niezwykłe podróże i zmienić się w co tylko chcemy. Nawet najpiękniej wydane dzieło kosztuje zwykle mniej, niż elektronika, zabawki czy ubrania.

- Książki są bezcenne, uniwersalne i ponadczasowe, możemy wielokrotnie do nich wracać lub przekazać dalej.

- Każdy może zarazić się pasją do czytania. Rozmaitość gatunków, pisarzy i wydawnictw sprawia, że nawet najbardziej wybredny czytelnik znajdzie coś dla siebie.

- Książki możesz kupić przez Internet. Wcześniej warto spojrzeć, jak wyglądają w środku i przeczytać recenzję – na blogu takim, jak nasz J. Możesz kupić prezenty dla wszystkich w jednym miejscu.

- Książki to prezenty, które mogą coś od nas przekazać. Z pomocą konkretnego tytułu możesz przekazać najbliższym wiadomość. Powiedzieć o swoich uczuciach, nawiązać dialog, podziękować czy przeprosić.

- Książki niosą ze sobą moc opowieści, wiedzy i kreatywności i poprawiają nastrój.

- Książka to taki typ prezentu, który łatwo zapakować  lub włożyć do mikołajkowej skarpety.

Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo książkowych inspiracji dla czytelników w różnym wieku. Dziś przybywam do was z 3 nowościami, które rewelacyjnie sprawdzą się w roli prezentów.


Tytuł: Poznajemy balet. Opowieść muzyczna

Autorka: Rebecca Brown
Ilustracje: Ginnie HsuTo wielkoformatowa i pięknie wydana książka Wydawnictwa Harper Kids Polska. Autorką ilustracji jest nowojorska artystka Ginnie Hsu.
Książka wyjaśnia dzieciom, czym w ogóle jest balet oraz przybliża najsłynniejsze sztuki baletowe, które można obejrzeć na całym świecie.

To książka muzyczna i niezwykły przegląd dziesięciu najsłynniejszych oraz najbardziej widowiskowych przedstawień baletowych. Znajdziecie tu takie dzieła, jak: Sen nocy letniej, Dziadek do orzechów, Piotruś i wilk, Jezioro łabędzie, Cztery pory roku: Wiosna, Coppela, Don Kichot, Bajadera, Śpiąca królewna.
Do każdego z nich znajdziemy tu krótką charakterystykę oraz garść ciekawostek. Są tu też informacje dotyczące premiery oraz nazwiska słynnych tancerzy. 

Jak to możliwe, że książka jest muzyczna?


Została wyposażona w specjalne przyciski oznaczone symbolem nutki, po ich wciśnięciu usłyszymy fragmenty najsłynniejszych dzieł Mendelssohna, Czajkowskiego czy Vivaldiego.
Ostatnia rozkładówka poświęcona jest w całości instrumentom w balecie. Każdy przedstawiony na ilustracji otrzymał opis oraz został powiązany z utworem, które można było usłyszeć po wciśnięciu przycisku.

Książka ,,Poznajemy balet. Opowieść muzyczna” może skutecznie zainteresować dzieci zobaczeniem spektaklu baletowego na żywo. Polecam szczególnie dzieciom od lat 5.

Tytuł: Sekrety zmarłych. Odkryj tajemnice, które zabrali do grobu

Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej


Książka pochodzi z serii "Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej", to publikacja z dziedziny literatury popularnonaukowej skierowanej do młodszych czytelników - i nie tylko. Ja i moja trójka nie mogliśmy się od niej oderwać. Ciekawostki na temat śmierci w różnych kulturach, odkrytych mumii i zwyczajów pogrzebowych na przestrzeni wieków. 

Z jednej strony książka zaspokaja ciekawość, a z drugiej oswaja z trudnym tematem przemijania. W książce aż roi się od ciekawostek i ilustracji, od których ciężko oderwać wzrok, niektóre historie i obrazy mogą wywołać gęsią skórkę nawet u czytelników o mocnych nerwach.

Książka to niejako przegląd archeologicznych odkryć ludzkich szczątków, które dotrwały do naszych czasów. Autorzy skupili się na Afryce, Ameryce, Europie i Azji. Zaczynamy w Egipcie, gdzie odkrywamy sekrety mumifikacji, odkryjemy ciało zakonserwowane w pustynnym klimacie, poznamy zwyczaje związane z budową kurhanów oraz najstarsze na świecie mumie Chinchoro. Dzięki odkryciom naukowców dowiemy się, że niektóre cywilizacje szczególnie dbały o utrwalenie szczątek, a inne składały ludzi (również dzieci) w ofierze. 
Dużą zaletą książki jest też to, że rodzic pracujący z dzieckiem wcale nie musi posiadać jakiejś ogromnej wiedzy na ten temat. Autorzy świetnie wszystko wyjaśniają. Na końcu znajdziemy mapę z opisanymi miejscami i słowniczek ważniejszych pojęć.

Sporo miejsca poświęcono załodze sir Franklina, która w I połowie XIX w. utknęła u wybrzeża Arktyki. Poznamy też historię turystów, którzy w 1991 r. we włoskich Alpach znaleźli bardzo dobrze zachowane ciało mężczyzny sprzed 5,5 tys. lat (na tyle dobrze, że turyści myśleli, że to niedawno zmarły alpinista). Odwiedzimy też Pompeje, które 1700 lat temu zniknęły po wybuchu wulkanu, katakumby Kapucynów na Sycylii, oraz historie samo mumifikacji buddyjskich mnichów.

Duża dawka wiedzy i przepiękna szata graficzna, do tego solidna oprawa i szyte strony.

Tytuł: Minecraft - nowa kolekcja kreatywnego budowania


To pomysł na prezent zarówno dla fanów Minecrafta, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą grą. W praktycznym pudełku znajdziecie 3 książki pełne ciekawostek z uniwersum Minecraft.
-  „Podręcznika kreatywności” (32 str.) podpowie, jak wznieść pierwsze budowle i jak je oświetlić.
- „Kompaktowe konstrukcje” (32 str.) podpowie, jak zbudować i modyfikować 9 miniprojektów 
- „Miniblokopedia” (24 str.) to kopalnia wiedzy o ozdobnych blokach.

Dodatkowo w zestawie znajduje się plakat z tabelą bloków i zawieszka na drzwi.
Oczywiście można czerpać przyjemność z minecraftowych rozgrywek bez zaglądania do książek, ale  poradniki to dodatkowa inspiracja dla gracza. Wskazówki tu zawarte bardzo pomagają i pozwalają odkryć nowe możliwości gry.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger