2/28/2023

Nowości i zapowiedzi książkowe pod patronatem Maluszkowych Inspiracji

Za oknem zima, a ja przybywam z garścią książkowych inspiracji dla przedszkolaków, którym mam przyjemność patronować.Z dobrym wychowaniem mi do twarzy

Autorka: Renata Midura


Opis wydawcy:

Dobre wychowanie to postawy, które powinny stawać się nawykami już od najmłodszych lat. Byłoby idealnie, aby dom rodzinny był fundamentem dobrego wychowania, jednak to w przedszkolu zachowania społeczne są ćwiczone i utrwalane.

Publikacja powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie na pozycje, które pomogą ćwiczyć z dziećmi dobre maniery w czasie codziennych aktywności w przedszkolu. Znajdują się w niej krótkie wierszowane formy, które ułatwią poznanie zasad właściwego zachowania, używania „magicznych słów” (czyli zwrotów grzecznościowych), nauczą życzliwości, uprzejmości, tolerancji, empatii.

W książce zostało zamieszczonych blisko 80 wierszyków ilustrowanych ruchami i gestami lub uzupełnionych zabawą oraz zapisy nutowe piosenek, a na płycie CD będącej częścią publikacji Czytelnik znajdzie 10 piosenek tematycznych, wraz z podkładami muzycznymi do nich.

Muzykę do piosenek napisał, a także przygotował do nich aranżacje, znany doskonale dzieciom Pan Miłosz, czyli Miłosz Konarski. Wykonał także gościnnie dwie piosenki. W nagraniach wzięły także udział Dzieci z Krakowskiego Centrum Artystycznego.
Porusz dłonie, porusz ciało

Autorka: Agnieszka Kornacka


Opis wydawcy:


W "Porusz dłonie, porusz ciało" zamieszczone zostały propozycje zabaw opartych o piosenki, mające na celu wspieranie rozwoju motoryki małej i ogólnej sprawności ruchowej u dziecka.

Motoryka mała to sprawność dłoni – ze szczególnym uwzględnieniem sprawności palców, czyli zdolność do ruchu bardziej precyzyjnego (np. pisanie, rysowanie, majsterkowanie, zapinanie guzików). By mogła się ona rozwijać, potrzeba wielu prób i powtórzeń oraz ciągłych okazji do jej ćwiczenia. Warto więc w tym obszarze proponować dzieciom zorganizowane zabawy. Nie wolno jednak zapominać o ogólnym rozwoju ruchowym i o tym, że żeby móc zwiększyć skuteczność ćwiczeń z zakresu motoryki małej, trzeba najpierw rozruszać cały organizm i zadbać o rozwój motoryki dużej. Poziom rozwoju motoryki dużej ma znaczny wpływ na poziom rozwoju motoryki małej.

W niniejszej publikacji zamieszczone zostały propozycje zabaw, mające na celu rozwój dużej i małej motoryki u dzieci w wieku przedszkolnym oraz u dzieci starszych, u których występują problemy motoryczne i grafomotoryczne.

W skład publikacji wchodzą: książeczka zawierająca opisy zabaw; 2 płyty CD z 16 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.

Piosenki te zostały opracowane w ciekawych aranżacjach, zachęcających do podejmowania wynikających z nich aktywności. Dzieci, które nie lubią zajęć wymagających precyzyjnych ruchów organizowanych przy stoliku (malowanie, wyklejanie, lepienie itp.), będą miały szansę usprawnienia dłoni w prawdopodobnie przyjemniejszy dla nich sposób – uczestnicząc w zajęciach o charakterze muzyczno-ruchowym.Opowieści z Krainy Spokoju

Autorka: Aleksandra Sepielak


Opis wydawcy:

Opowieści z Krainy Spokoju to cykl opowiadań będących pomocnym narzędziem zarówno dla nauczycieli, jak i dla samych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Młodzi odbiorcy w czasie słuchania opowiadań relaksacyjnych nie tylko regenerują swoje zasoby, ale także odbywają podróż do świata wyobraźni, co dodatkowo rozwija ich zdolności poznawcze – między innymi tak ważną we współczesnym świecie kreatywność. Nauczyciele natomiast otrzymują pomoc we wsparciu grupy w czasie odczuwania intensywnych emocji czy nadmiernej pobudliwości i rozkojarzenia.

W skład publikacji wchodzą książeczka oraz płyta CD z audiobookiem – jest to 6 opowieści relaksacyjnych, z których każdą czytamy lub odtwarzamy dzieciom podczas osobnych zajęć, niemniej są one połączone postacią wróżki. Wprowadza ona słuchaczy w nastrój każdej historii, a po jej zakończeniu pomaga powrócić do rzeczywistości.

Autorka publikacji jest przedszkolnym i szkolnym psychologiem dziecięcym. Na co dzień prowadzi indywidualną i grupową terapię psychologiczną dzieci oraz otacza wsparciem konsultacyjnym ich rodziców. Dla naszego wydawnictwa stworzyła serię opowieści o Jeżyku Michałku, która przybliża dzieciom złożony świat uczuć i emocji.

W postać wróżki wcieliła się Sylwia Zelek-Golonka (artystka współpracująca z Chórem Polskiego Radia i Teatrem STU w Krakowie), narratorami zaś zostali Iga Krzaczyńska (związana z Filharmonią Krakowską) oraz Przemysław Szopa (debiutujący w roli lektora).

Audiobook posiada oprawę dźwiękową złożoną z muzyki relaksacyjnej, napisanej specjalnie dla dzieci. Jest ona strojona na częstotliwościach, które harmonizują z ludzką naturą, dając poczucie głębokiego rozluźnienia – tego typu bodźce dźwiękowe powodują, że organizm znacznie szybciej się regeneruje. W publikacji użyto utworów o delikatnych i subtelnych dźwiękach, które wpływają kojąco i relaksująco na dzieci. Barwy melodii pobudzają wyobraźnię, jednocześnie przyczyniając się do osiągnięcia stanu wyciszenia emocjonalnego.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger