2/26/2023

Edek idzie do zoo - nowa seria autorów bestsellerowego Taty Oli

Seria o Tacie Oli niezmiennie nas bawi - choć ma specyficzne poczucie humoru. Jeśli jeszcze nie zdążyliście jej poznać, to podrzucam moją recenzję - tu.

Ta przezabawna seria zawsze miała charakterystycznego bohatera drugiego planu, jakim jest brat Oli - Edek. Co on tam wyrabia! Mogę śmiało powiedzieć, że na ilustracjach dzieje się równie dużo, co w warstwie tekstowej - jeśli nie jeszcze więcej. 
Niedawno pojawiła się nowa seria autorów Taty Oli - Thomasa Brunstrøma i Thorbjørna Christoffersena - tym razem dla maluszków 2-4 lat. Ponieważ to seria dla najmłodszych, żarty też są bardziej dosłowne i skierowane do tej grupy wiekowej. Sporo miejsca będzie też na rozmowy podczas lektury, omawianie ilustracji i zachowania tytułowego Edka. Ale po kolei - zapraszam was do poznania Edka w najlepszym możliwym wydaniu :)"Edek idzie do zoo"Edek na pewno nie będzie zwiedzał zoo w tradycyjny sposób. Rządza przygód i niezwykły entuzjazm nie powstrzyma go przed niczym. Tuż po przekroczeniu progu ogrodu (nie czekając naturalnie na tatę ani siostrę) nasz bohater ląduje w kałuży. Dalej jest coraz lepiej, Edek kontynuuje indywidualne zwiedzanie mknąc w niecodziennym pojeździe, aby czym prędzej znaleźć się na drabinkach, które pewnie dla większości zwiedzających będą wysoką wieżą - ale nie dla Edka! 

Kolejną atrakcją jest kozia zagroda, którą chłopiec odwiedza w sposób bardzo dosłowny - w towarzystwie kóz buduje szałas, a następnie wcina posiłek swoich nowych czworonożnych przyjaciół. Ba! Odkrywa nawet całkiem smaczny deser - ku niezadowoleniu pewnego goryla :) I kiedy tak bawi się w najlepsze, spotyka tatę, który tłumaczy mu, że ma przestać się gubić. Problem w tym, że Edek nie ma pojęcia co tata ma na myśli - przecież to właśnie on i Ola się zgubili! 

Podczas wizyty w zoo Edek ma okazję nawet spotkać ciekawe zwierzęta - wróbla i masę pluszaków w automacie do wyławiania :) Słowem to niezwykle udany dzień i Edek już planuje kolejny rodzinny wypad - tym razem do wesołego miasteczka. Tam też na pewno będzie świetnie się bawił, na swój "edkowy" sposób. 

Bardzo się cieszę, że ta świetna seria pojawiła się w odsłonie dla najmłodszych czytelników. Dzięki temu może rosnąć z dziećmi i jeszcze dłużej cieszyć się obcowaniem z ulubionymi bohaterami. Dystansu i radości życia można Edkowi pozazdrościć, a lektura jego przygód na pewno dostarczy wam wielu okazji do świetnej zabawy.
 
Nowa seria również jest w twardej oprawie i ma miękkie strony, ale ma mniejszy format niż "Tata Oli".

Mamy zaszczyt patronować serii jako blog :)
1 komentarz:

  1. Nie mieliśmy okazji poznać jeszcze Edka 😉 Ilustracje prezentują się świetnie 🙂

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger