3/20/2023

3 wciągające serie książek dla 8-latki, od których trudno się oderwać

 Dobrych książek nigdy za wiele, dlatego ciągle podrzucam wam nowe inspiracje. Często pytacie mnie jak udało nam się zachęcić dzieci do samodzielnego czytania. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, książki towarzyszą nam od zawsze i czytaliśmy dzieciom praktycznie od urodzenia, ale nie ma jednej recepty na to, żeby same zechciały czytać. U nas też było z tym różnie, ale na pewno wspólne czytanie i otaczanie się książkami pomogą rozbudzić w dzieciach pasję czytelniczą. 

Dziś chcę wam polecić 3 ciekawe serie dla dzieci, które czytają samodzielnie. Są bardzo wciągające i świetnie nadają się do rodzinnego czytania.Mała Nina - Sophie ScherrerNina to trzecioklasistka z głowę pełną pomysłów, mieszka z mamą, a tatę odwiedza w weekendy. Przygody Niny są zabawne, a niekiedy wzruszające i na długo zapadające w pamięć. Dziewczynka przeżywa rozterki typowe dla 9-latki, a jej przygody sprawiają, że od książki trudno się oderwać. Historia rozpoczyna się od spontanicznej decyzji dziewczynki o zakupie świnki morskiej za własne oszczędności, do której to następnie musi przekonać mamę. I choć 7 euro wystarcza jej na świnkę z nadgryzionym uszkiem, dziewczynka postanawia przygarnąć biedactwo i dać jej nowy dom. Wangog ostatecznie zostaje zaakceptowany przez mamę i dołącza do rodziny. Jeśli myślicie, że na tym koniec przygód z jego udziałem, to bardzo się mylicie, bo Nina z przyjaciółką postanawiają ochrzcić Wangoga przy użyciu szampana - jak to się robi ze statkami. 
Książka jest idealna do samodzielnej lektury dla dzieci 8+ ale także do wspólnego czytania na głos dla całej rodziny.Wojownicy i Czarodzieje - Cressida CowellTo bardzo dynamiczna, pełna magii i przygód opowieść Cressidy Cowell. Wojownicy i Czarodzieje to dwa obozy, które od są skłócone. Wojownicy nie akceptują niczego, co magiczne, a Czarodzieje uważają Wojowników za niszczycieli wszystkiego, co ich otacza. 
Pewnego dnia córka królowej Wojowników Wish wymyka się z domu, a syn władcy Czarodziejów Xar czai się w lesie chcąc zwabić i pojmać Wiedźmę i przejąć jej moc. Zbieg okoliczności sprawia, że do pułapki chłopca trafia córka królowej, a następnie kropla wiedźmiej krwi spada na malutkiego chochlika. Od tej pory wrogowie muszę współpracować, żeby przedostać się do kamienia odbierającego magię i uratować stworzenie. Dzieci nie zdają sobie sprawy, że ich spotkanie nie było przypadkowe, a ich losy są z góry zaplanowane.
Dookoła świata. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn


Yajny Klub Superdziewczyn i jednego superchłopaka znamy od dawna. Dzieci swoje tajne bazy, ustalony szyfr, prowadzą dzienniki w których zapisują tajne informacje i rozwiązują różne zagadki/ Główną bohaterką serii jest Emi, a właściwie Stanisława :) Najnowsza seria "Dookoła świata" opowiada o podróżach Tajnego Klubu. Każdą wyprawę dzieci szczegółowo planują i czytają o miejscu, go którego się wybierają. Na miejscu mają okazję zweryfikować zebrane informacje z rzeczywistością, a czytelnik może poznać masę ciekawostek kulturowych i zabytków z różnych krajów. Podróże klubu są tak ciekawe, że mogą rozbudzić żyłkę podróżnika w każdym czytelniku, a potem to już tylko warto wyruszyć w świat śladami klubu :)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger