3/16/2023

Książki dla dzieci o szpiegach i słynnych kradzieżach

Dyskrecja, inteligencja, sprawność fizyczna, to tylko niektóre cechy, które powinien posiadać szpieg, aby mógł odnaleźć się w misji i wyjść z niej cało. Podobne cechy charakteryzowały najsłynniejszych w historii złodziei. Chcecie poznać jedne z najbardziej niebezpiecznych profesji i niezwykle ciekawe historie, które zrobią na was wrażenie? Dziś mam dla was 3 arcyciekawe książki, których nie da się zapomnieć :)


Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta

Akademia Mądrego DzieckaUwielbiamy książki z tej serii. Poruszają niezwykle ciekawe tematy i opisują je tak ciekawie, że nie tylko dziecko, ale i rodzic z przyjemnością zanurzy się w tę fantastyczną lekturę. Poza mnóstwem ciekawostek, czytanie umilą świetne ilustracje, które znakomicie uzupełniają treść. 
Jakie cechy powinien posiadać szpieg i czym tak naprawdę się zajmuje? Dzięki tej książce poznaliśmy kilka sekretów tajnych agentów i najciekawsze misje szpiegowskie. Niektóre fakty mogą zaskoczyć również dorosłego. To nie tylko książka o kulisach zawodu szpiega, ale też zachęta do nauki i zdobywania wiedzy w różnych dziedzinach, bo umiejętności zbierania informacji i interpretowania danych są niezwykle ważne. Dzieci poznają liczne fakty i pojęcia, jak Enigma, dyski Jeffersona czy szyfr masoński, a także filmy i książki o tematyce szpiegowskiej. Poznamy też historię i kulisy zawodu szpiega. Książka jest świetnie wydana, jest szyta, ma twardą oprawę i duży format. U nas wzbudziła zainteresowanie prawie 6-latka oraz 9- i 11- latek.
 

Legendarne kradzieże. Na tropie największych złodziei w historii świata


Kolejna rewelacyjna książka o niecodziennej tematyce, bo tu w centrum uwagi czytelnika są kradzieże i słynni złodzieje.  Książka opowiada o najciekawszych włamaniach w historii świata. Oprócz ciekawostek na temat czasu i miejsca zdarzenia poznajemy też przebieg następującego po nim śledztwa. Dowiemy się także, czy sprawca został ujęty i jaką dostał karę. Książka jest również świetnie dopracowana pod względem graficznym. Czytając informacje z wycinków gazet mamy wrażenie, że czytamy prawdziwe artykuły na temat kradzieży. Bardzo wam polecam tę pozycję, zarówno ja i dzieciaki byliśmy zachwyceni.
 
Krystyna Skarbek szpieg w spódnicy


Krystynę Skarbek uważa się za jedną z inspiracji do stworzenia agenta 007, a jednak niewiele osób o niej słyszało. Dzięki tej książce dzieci poznają prawdziwą bohaterkę i niezwykłą kobietę, która w czasie II wojny światowej służyła w wywiadzie brytyjskim i walczyła przeciwko Niemcom. Książka jest przepięknie wydana, historia odważnej Polki napisana jest lekkim i zrozumiałym językiem. Poza ciekawostkami z życia Krystyny Skarbek młody czytelnik zrozumie też znaczenie takich pojęć, jak zielona granica, czarna brygada, demobilizacja czy operacja Barbarossa. Polecam wam zresztą całą serię o słynnych Polakach "Oni zmienili świat".
Znacie jakieś inne ciekawe lektury o tej tematyce?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger