4/02/2023

Metamorfoza pokoju nastolatki - styl boho i korkowa mapa świata na ścianie

Metamorfoza pokoju nastolatka to niełatwa sprawa. Dzieci w tym wieku mają już coraz bardziej ukształtowane oczekiwania, które należy połączyć z funkcjonalnością urządzanego wnętrza. 

6 lat temu pokazywałam na blogu ten pokój w wersji dla przedszkolaka -> Projekt UrządzaMy!. Przez kilka kolejnych lat ulegał niewielkim zmianom, a teraz, kiedy nasza córka skończyła 11 lat zdecydowaliśmy się na nieco większą metamorfozę. Udało się nam osiągnąć naprawdę fajny efekt za pomocą kilku prostych tricków i wcale nie musieliśmy dokonywać radykalnych zmian. Pokój córki ma skosy, które nieco utrudniają aranżację, ale i tę przeszkodę udało nam się pokonać :)Styl boho, którym się kierowaliśmy urządzając pokój Heli to swobodny kierunek w aranżacji wnętrz inspirowany bogactwem natury. Sprawia, że wnętrze jest przytulne i klimatyczne. Zależało nam na tym, aby pokój był funkcjonalny i zgodny z jej zainteresowaniami.
Dzięki zastosowaniu naturalnych barw, jak zielenie, brązy czy beże, można odwzorować klimat lasu czy łąki. Warto też pamiętać o żywej roślinności, która ożywi wnętrze i doda pozytywnej energii. Dobrze też sprawdzają się suszone kwiaty, które nadają wnętrzu klimatycznego charakteru.

Nasza nastolatka lubi naturalne materiały i podróże. Dziś chcę wam pokazać ozdobę, która zapoczątkowała metamorfozę jej pokoju - korkową mapę świata, która na żywo prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach! 
Doskonale wpasowuje się w gust naszej córki - z jednej strony mamy tu motyw podróży, a z drugiej naturalny materiał. Korek to materiał często stosowany w aranżacji wnętrz. Jego zalety to izolacyjność akustyczna i termiczna - jest ciepły w dotyku i chroni ściany przed przenikaniem chłodu, a dodatkowo tłumi dźwięki.

Zamówiona mapa dotarła do nas w kilka dni, była solidnie zapakowana, z odpowiednio zabezpieczonymi elementami i kompletem niezbędnych materiałów do montażu. Sam montaż jest dziecinnie prosty, jedyną trudnością jest odpowiednie ułożenie elementów, ale tu z pomocą przychodzi nam obrazkowa instrukcja na siatce, dzięki której bez problemu odpowiednio ułożymy wszystkie elementy.


Najpierw delikatnie wyjmujemy wszystkie elementy i układamy na podłodze. Następnie układamy je w odpowiedni sposób, aby mapa świata miała właściwy kształt. W kolejnym kroku przyklejamy na odwrotnej stronie mapy dołączone przylepce - ich ilość i miejsce rozmieszczenia podpowiada instrukcja.


I możemy montować mapę na ścianie - element po elemencie, starannie je dociskając. Taśma trzyma bardzo dobrze, a cały montaż - od rozpakowania pudełka do zawieszenia całej mapy zajął nam mniej niż godzinę.


Mapa jest gruba - 7 mm - i pięknie rzuca cień na ścianę dając efekt trójwymiarowości. Można przypinać do niej kartki czy zdjęcia z różnych miejsc, dowolnie ją personalizującKorek ma właściwości antystatyczne, co zapobiega osadzaniu kurzu na dekoracji.


Całość prezentuje się znakomicie i doskonale wpasowuje się w naturalny styl pokoju naszej nastolatki. Młodzież lubi ozdoby, które można personalizować, dlatego ta mapa doskonale sprawdzi się w pokoju młodego podróżnika. To taka niestandardowa tablica korkowa, która nie tylko jest praktyczna i świetnie wygląda, ale i ma walory edukacyjne. 


Doskonale komponuje się z roślinami, suszonymi kwiatami i naturalnymi materiałami - drewno, wiklina, rattan, juta, wełna czy bawełna. Nasza mapa ma wymiary 107 x 200 cm i znajdziecie ją tu - Korkowy.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger