5/02/2023

Piana party w Termach Szaflary - nasze wrażenia z imprezy

Baseny termalne to miejsca, gdzie woda geotermalna wypływa na powierzchnię ziemi i jest wykorzystywana do celów rekreacyjnych i zdrowotnych. Woda ta jest naturalnie podgrzana dzięki ciepłemu źródłu w głębi ziemi, a temperatura wody może wynosić od kilku do kilkudziesięciu stopni Celsjusza.

Baseny termalne są popularne ze względu na ich korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Ciepła woda działa relaksująco na mięśnie, poprawia krążenie krwi, łagodzi stres i bóle reumatyczne. Ponadto, woda ta często zawiera minerały i pierwiastki, które mają pozytywny wpływ na skórę i układ oddechowy.  


Korzystanie z basenów termalnych może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. 

Oto kilka powodów, dla których warto z nich skorzystać:

  • Relaks dla mięśni - ciepła woda basenów termalnych może pomóc w rozluźnieniu spiętych mięśni i złagodzeniu bólu. 

  • Poprawa krążenia - kąpiel w ciepłej wodzie może pomóc w rozszerzeniu naczyń krwionośnych, co prowadzi do poprawy krążenia krwi. 

  • Lepsze samopoczucie - kąpiel w basenach termalnych może pomóc w redukcji stresu i poprawie samopoczucia. 

  • Leczenie chorób skórnych - ciepła woda basenów termalnych może pomóc w łagodzeniu objawów chorób skórnych, takich jak łuszczyca czy egzema. 

  • Czas dla siebie - korzystanie z basenów termalnych może być także okazją do relaksu i spędzenia czasu dla siebie. Często takie baseny są położone w malowniczych miejscach, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność jako miejsca do odpoczynku.

Od dawna wiemy, że korzystanie z basenów termalnych może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia i często korzystamy z tej formy relaksu. Jednym z najczęściej odwiedzanych przez nas miejsc są Termy Szaflary. Jest to świetne miejsce do relaksu i regeneracji, a także do zabawy dla całej rodziny - zarówno dzieci jak i dziadkowie zawsze doskonale się tu bawią. 


Oto kilka powodów, które sprawiają, że polecamy Termy Szaflary:


- Wspaniała atmosfera - Termy Szaflary to piękne i dobrze zaprojektowane miejsce, w którym można zrelaksować się i odprężyć. Uwielbiamy tutejszą obsługę, z panią Kasią prowadzącą zabawy z aqua-aerobiku na czele :)


Wody termalne - kompleks termalny korzysta z wód mineralnych o właściwościach leczniczych, które są świetne dla skóry, mięśni i stawów.


Rozrywka dla całej rodziny - Termy Szaflary oferują różnorodne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym baseny, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny i wiele innych. Świetnie spędzamy tu czas zarówno z dziećmi, jak i dziadkami, bo każdy korzysta z rozrywek, które najbardziej mu odpowiadają.


Zdrowie i dobre samopoczucie - woda termalna i sauny są korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia, a także pomagają w redukcji stresu i napięcia


Dobra lokalizacja - Termy Szaflary znajdują się w malowniczej okolicy Tatr, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek i zwiedzanie pięknych miejsc w okolicy.


Termy Szaflary to doskonałe miejsce dla każdego, kto chce się zrelaksować i miło spędzić czas w towarzystwie rodziny lub przyjaciół.


Choć na termach jesteśmy kilka razy w roku, to nigdy nie byliśmy na imprezie typu "piana party". Piana party to impreza, która odbywa się w basenach termalnych i polega na tworzeniu piany za pomocą specjalnego środka chemicznego dodawanego do wody. W czasie imprezy, goście mogą się bawić w basenach, tańcząc i skacząc w pianie. Zabawa jest przy muzyce odtwarzanej z głośników lub na żywo. 

Piana party w Termach Szaflary odbywało się w przepiękną pogodę, pierwszego dnia maja. Początek zabawy w pianie miał miejsce o 14.00 i co jakiś czas (co 20-30 minut) następował wyrzut piany z dozownika, aż do 21.00. Największą frajdę miały oczywiście dzieci, które świetnie się bawiły pianą na wysepce na środku zewnętrznego basenu. Tu moja rada, żeby bardzo uważać na dzieci, bo łatwo o wypadek - piany jest naprawdę mnóstwo i wystarczy chwila nieuwagi, żeby nasza pociecha naraziła się na niebezpieczeństwo. 

Piana party odbywa się w fantastycznej atmosferze i znakomicie pomaga oderwać się od codziennych obowiązków i zrelaksować się w ciepłej wodzie.
Więcej o termach przeczytacie na Termy Szaflary.

1 komentarz:

  1. Nie jestem jakąś wielką fanką całodziennego pluskania się w termach, ale mam do Szaflar dziwny sentyment. Byłam tam ostatnio oj, chyba w 2015 roku. Chętnie się wybiorę, odświeżyć sobie stare dobre czasy :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger