7/05/2023

Jaki materac wybrać? Wybieramy materac dla nastolatki - PlantPur Composite

Dobry materac jest ważny dla zdrowia, jakości snu i ogólnego samopoczucia. To często niemały koszt, ale z drugiej strony inwestycja, która może przynieść długoterminowe korzyści dla Twojego ciała i umysłu. Remontując pokój córki przeszukałam "pół internetu" w poszukiwaniu materaca idealnego. Dlaczego warto wybrać dobry materac?


 • Dobry materac zapewnia odpowiednie wsparcie dla ciała i równomierne rozłożenie ciężaru. To pomaga zapobiegać dyskomfortowi i bólowi pleców, szyi oraz stawów. Odpowiednie podparcie ciała podczas snu może przyczynić się do lepszego snu.

 • Jakość materaca jest bardzo ważna dla zdrowia kręgosłupa. Dobra podpora kręgosłupa podczas snu pomaga w utrzymaniu jego naturalnej krzywizny, co jest istotne dla zachowania zdrowej postawy i uniknięcia problemów z plecami w przyszłości.

 • Wysokiej jakości materace są wykonane z materiałów hipoalergicznych, które odpychają roztocza i inne alergeny. To szczególnie ważne dla osób z alergiami lub astmą.

 • Materac wykonany z wysokiej jakości materiałów może przetrwać przez wiele lat, więc to dobra inwestycja.

 • Gdy śpisz na wygodnym  materacu, możesz się lepiej wypocząć, mieć więcej energii i być bardziej skoncentrowany w ciągu dnia.
Jak wybrać dobry materac?


 • Określ swoje preferencje. Zadaj sobie pytanie, czy wolisz twardszy czy bardziej miękki materac? Czy potrzebujesz czegoś szczególnego?

 • Wybierz odpowiedni typ. Wolisz piankowe, lateksowe, sprężynowe, hybrydowe? Każdy z nich ma swoje zalety i wady. 
 • Sprawdź recenzje. Przeczytaj opinie i rankingi na temat różnych materacy. 
 • Wypróbuj materac osobiście. Jeśli to możliwe, udaj się do sklepu i wypróbuj różne modele materacy. Połóż się na nich i sprawdź, czy zapewniają odpowiednie podparcie i wygodę dla Twojego ciała. 
 • Zwróć uwagę na gwarancję i politykę zwrotów. Dobra firma powinna oferować odpowiednią gwarancję na swoje produkty oraz elastyczną politykę zwrotów, która pozwoli Ci zwrócić materac, jeśli okaże się nieodpowiedni.

Poszukiwanie idealnego materaca może wymagać czasu i wysiłku, ale warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego modelu, który zapewni zdrowy i komfortowy sen. U nas nie obyło się bez rozczarowań, ale w końcu trafiliśmy w 10 - idealny materac znalazłam w polskiej firmie! :)

Materace z pianki termoelastycznej, tzw. memory foam mają wiele zalet. 


 • Pianka reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając tym samym indywidualne podparcie. To może przynieść ulgę osobom cierpiącym na bóle pleców lub stawów, ale nie tylko - każdy użytkownik takiego materacu doceni wygodę.


 • Pianka ma zdolność tłumienia ruchu. Gdy śpisz z kimś, materac z pianki minimalizuje przenoszenie ruchu z jednej strony na drugą, zapewniając większą niezależność spania.


 • Materace z pianki termoelastycznej są bardzo wytrzymałe.


Oczywiście preferencje dotyczące materacy mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb.
Coś, co jest dla jednej osoby wygodne, może niekoniecznie odpowiadać drugiej. Dlatego ważne jest, aby osobiście wypróbować materac i znaleźć taki, który zapewnia odpowiednie wsparcie i komfort dla Twojego ciała. 

Marka PlantPur, daje możliwość przetestowania materacu przez 101 dni i jeśli nie spełni naszych oczekiwać można bezpłatnie go zwrócić.
Dlaczego wybrałam materac Composite PlantPur?- Materac dopasowuje się do naszego ciała.


- Substancje ropopochodne do 50% zostały zastąpione naturalnymi olejami roślinnymi. 


- Jest antyalergiczny - wykończony tkaniną Antybakterial, pokryty mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza.


- 15-letnia gwarancja na bazę materaca - nic dziwnego, bo wkład materaca rehabilitacyjnego został poddany badaniu wytrzymałościowemu, w którym rolowano go 60 000 razy!


- Materac nawierzchniowy  z zamkiem pełni funkcję warstwy komfortowej oraz ochronnej i powala na łatwe pranie.


Cały materac składa się z dwóch warstw o łącznej grubości 27 cm - materac nawierzchniowy przyszyty zamkiem błyskawicznym i baza:

 • Termoelastyczna pianka Visco o gęstości 50kg/m3 i grubości 3 cm oraz wysoko elastyczna pianka High Resilent o gęstości 35kg/m3 i grubości 4 cm - obie zawierają do 50% olejów roślinnych.
 • Baza materaca - pianka wysokoelastyczna z dodatkiem oleju o grubości 16cm + warstwa moletkowa
Firma PlantPur produkuje materace ekologiczne z produktów roślinnych, które zapewnią zdrowy, wygodny i spokojny sen. Są zdrowe dla nas i środowiska :)

Materac Composite używamy już od 3 miesięcy, dlatego właśnie teraz dzielę się opinią na jego temat. To nie wygląd jest tu najistotniejszy (choć wygląda świetnie :)) tylko komfort użytkowania i wpływ na nasze zdrowie. Ten materac jest idealny, w pierwszych dniach nasza 11-latka nie mogła się przyzwyczaić (po starej sprężynówce), ale po tygodniu nie chciała spać nigdzie indziej. Gdy gdziekolwiek wyjeżdżamy, zawsze dostrzega różnicę i chętnie wraca do własnego łóżka. Muszę przyznać, że i ja od czasu do czasu chętnie ucinam sobie na nim drzemkę :)

Bardzo was zachęcam do zapoznania się z ofertą PlantPur, jeśli szukacie materaca dla dziecka lub siebie - teraz wszystkie materace są z 16% zniżką :) 

PlantPur

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger