7/31/2023

Rozwijające zabawy: LEGO City 60388 Ciężarówka na turniej gier

Zabawa klockami LEGO sprawia przyjemność i znakomicie rozwija. Ogromna ilość zestawów i ich różne rodzaje sprawiają, że klocki mogą być prezentem na każdą okazję - od drobnych, symbolicznych upominków po większe urodzinowe zestawy. Często dodaję figurki lego do torebek w corocznym kalendarzu adwentowym. Zabawy LEGO mogą się różnić w zależności od dziecka. Niektóre dzieci mogą być bardziej zaangażowane w kreatywne tworzenie, podczas gdy inne mogą bardziej czerpać przyjemność z konstruowania według instrukcji.


Rozwój dziecka przez zabawę klockami LEGO


  • KreatywnośćDzieci mogą tworzyć własne konstrukcje, realizować swoje pomysły i historie, co sprzyja rozwijaniu ich kreatywności i wyobraźni.

  • Umiejętności motoryczne: Składanie LEGO wymaga precyzyjnych ruchów rąk, co pomaga w rozwijaniu zdolności manualnych, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz umiejętności manipulacyjnych.

  • Umiejętności logiczno-matematyczne: Zabawa rozwija myślenie przestrzenne, symetryczne i logiczne, a rozwiązywanie problemów związanych z trwałością konstrukcji angażuje umiejętności matematyczne.

  • Komunikacja i współpraca: Współpraca przy budowaniu czegoś wspólnie rozwija umiejętności komunikacji, negocjacji i pracy zespołowej.

  • Cierpliwość i wytrwałość: Dzieci uczą się cierpliwości oraz podejścia do trudności jako do wyzwania, które można pokonać.

  • Wyobraźnia narracyjna: Dzieci często tworzą historie wokół swoich LEGO-owych konstrukcji, ćwiczą przez to umiejętność opowiadania i konstruowania fabuły.

  • Rozwój zainteresowań naukowych i technicznych: Składanie zestawów związanych z nauką i technologią może pobudzać zainteresowanie dziedzinami STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka).

  • Samodyscyplina: Zabawa LEGO może pomóc dzieciom w rozwijaniu umiejętności koncentracji i skupienia się na zadaniu, co z kolei wpływa na ich samodyscyplinę.


Dziś chcę wam pokazać świetny zestaw LEGO City, który znalazłam na TaniaKsiazka.pl. To wielka ciężarówka, która przewozi sprzęt do gier komputerowych. Zestaw składa się z 333 elementów i zawiera mini figurki, w tym kierowcę ciężarówki oraz dwóch graczy turniejowych.
Ciężarówka ma otwierane drzwi z reklamą gry komputerowej oraz rampę do ładowania sprzętu. W środku znajdziecie miejsce na konsolę, telewizor, fotele i stoliki. Są tu też dodatkowe akcesoria, takie jak pudełka z grami, kubki, kawałki pizzy i klawiatury.

Zestaw LEGO City Ciężarówka na turniej gier 60388 jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 7 lat i jest prawdziwą gratką dla fanów gier komputerowych i miłośników klocków LEGO.Bardzo polecam wam również zabawę LEGO z dziećmi - mnie nie trzeba długo namawiać, żebyśmy wspólnie coś poskładali :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger