8/18/2023

Zwariowane przygody Pana Stópki do wspólnego czytania z przedszkolakami

"Pan Stópka" to ujmująca opowieść pełna przygód, która przenosi czytelnika w świat niezwykłych postaci, z Panem Stópką na czele. Jego charakterystyczne wielkie stopy, profesja naprawiacza zabawek, oraz niezawodny nos do przygód czynią go wyjątkowym bohaterem. Pan Stópka jest również wielkim przyjacielem zwierząt, o czym przekonujemy się już od pierwszych stron książki.


Dotychczas ukazały się dwie części serii o Panu Stópce i szczególnie polecam je młodszym przedszkolakom.

Opowieść "Pan Stópka i nie taki zwykły kot" rozpoczyna się od spotkania Pana Stópki i jego wiernego psa Napoleona z nieszczęśliwym, przemoczonym stworzonkiem, którym okazuje się być bielutki kotek o imieniu Duszek. Nadanie mu imienia i własnej miseczki budzi pewne obawy u Napoleona, ale szybko okazuje się, że Duszek to wyjątkowy kot. Potrafi mówić ludzkim głosem i skrywa tajemnicę związaną z jego zaginięciem.

Podczas lektury dzieci będą się świetnie bawić, jak to zwykle bywa w przypadku książek z wątkami detektywistycznymi. Co widziała Pani Pelargonia, kim jest ponury typ kręcący się po okolicy, oraz czy Pan Stópka poradzi sobie w roli detektywa - o tym przekonacie się podczas wspólnego czytania.
 Książka "Pan Stópka i papuga ze Szmaragdowej Wyspy" rozpoczyna się nietypowym zdarzeniem, kiedy to na parapecie Pana Stópki pojawia się niezwykła papuga. Zdolna do trajkotania niczym katarynka, ozdobiona srebrnymi piórkami papuga opowiada o istotach podobnych do niej, zamieszkujących Szmaragdową Wyspę i znajdujących się w niebezpieczeństwie. Poruszony opowieścią, Pan Stópka postanawia wyruszyć na pomoc, chociaż miejsce ich zamieszkania nie istnieje na żadnej mapie.

W trakcie tej misji ratunkowej bohaterów czeka wiele wyzwań. Poznamy wynalazki Pana Nakrętki, tajemniczą Lilianę i spełniacza myśli. Czy misja się powiedzie? Jakie rozwikłają się tajemnice? Odpowiedzi na te pytania czytelnik znajdzie w fascynującej podróży Pana Stópki, która łączy w sobie humor, ciekawe postacie i bardzo dobrze poprowadzoną akcję. A wszystko to w niewielkim i poręcznym formacie - doskonałym dla małego czytelnika.
Humorystyczny ton i nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że lektura jest nie tylko fascynująca, ale także pełna uroku. "Pan Stópka" to doskonała propozycja dla młodszych czytelników, którzy szukają lekkiej i ciekawej przygody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger