9/25/2023

Zestaw LEGO Harry Potter Skrzat domowy Zgredek - pomysł na prezent dla potteromaniaka

J.K. Rowling stworzyła niezwykły świat magii, pełen zaklęć, stworzeń i miejsc, które zachwycają czytelników w każdym wieku. Seria Harry'ego Pottera dotyka wartości uniwersalnych, takich jak przyjaźń, miłość, odwaga czy walka ze złem, nic więc dziwnego, że stała się tak popularna na całym świecie. Mamy w domu aż 3 młodych fanów tej niezwykłej serii, więc temat jest nam bardzo bliski - książki, filmy,  zabawki i tematyczne wycieczki - tym roku odwiedziliśmy wspólnie Harry Potter WB studio pod Londynem. Kiedy więc zobaczyłam wśród zestawów LEGO tego sympatycznego bohatera uniwersum HP, nie mogłam nie zaprosić go do naszej kolekcji :)


Czemu polecam LEGO?


  • Układanie zestawów LEGO wymaga pewnych umiejętności technicznych, takich jak dokładne dopasowywanie klocków, budowanie stabilnych struktur i rozwiązywanie problemów konstrukcyjnych.

  • Konstruowanie wymaga myślenia w sposób logiczny i przestrzennego rozumowania. Trzeba planować kolejność kroków i rozważać, jak różne elementy łączą się ze sobą.


  • Układanie zestawów LEGO rozwija zdolności manualne i precyzję ruchów rąk. To może być szczególnie korzystne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.


  • Z LEGO można też świetnie bawić się w grupie. Budowanie wspólnego projektu z innymi osobami uczy współpracy, komunikacji i rozwiązywania konfliktów.


  • Układanie zestawów LEGO działa relaksująco i pomaga w redukcji stresu. Skupienie się na tworzeniu czegoś może pomóc zapomnieć o codziennych problemach i zrelaksować się.


  • Ukończenie całego zestawu daje satysfakcję i jest bardzo motywujące.


  • Dzięki ogromnemu wyborowi zestawów można je dopasować do wieku i zainteresowań dziecka.


  • LEGO można wykorzystywać w celach edukacyjnych, na przykład do nauki matematyki, nauki o budowaniu, historii, czy nauki o technologii. Istnieje wiele specjalnych zestawów LEGO stworzonych z myślą o edukacji.


Zestaw LEGO Harry Potter Skrzat domowy Zgredek™ 76421 składa się z 403 elementów i jest skierowany do dzieci od lat 8. Oczywiście ta granica wiekowa jest względna, sami najlepiej będziecie wiedzieć w jakim wieku wasza pociecha poradzi sobie z danym zestawem. 

Zgredek jest przeuroczy,  ma ruchomą głowę, którą można przechylić tak, aby te duże oczy patrzyły w naszym kierunku :). Ruchome są też ręce i palce, w których można umieścić Toma Riddle'a ze słynną skarpetą Harry'ego Pottera w środku. Fani serii docenią na pewno też  „lewitujące” ciasto budyniowe cioci Petunii.

Figurkę Zgredka po ułożeniu można z dumą ustawić na półce, dołączając tabliczkę z jego imieniem.Ten zestaw i wiele innych z serii Harry Potter znajdziecie w bardzo dobrej cenie na stronie księgarni TaniaKsiazka.pl.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger