10/26/2023

LEGO Creator Urocze psiaki - budujemy według instrukcji

Układanie klocków LEGO na podstawie instrukcji rozwija dziecko pod wieloma względami. To znakomity sposób na rozwijanie umiejętności motorycznych. Dziecko musi dokładnie umieszczać klocki LEGO na odpowiednich miejscach zgodnie z instrukcją, co pomaga też w koordynacji ręka-oko.    Warto pamiętać, że taka zabawa, to też rozwijanie umiejętności logicznego myślenia. Dziecko musi analizować instrukcje, rozumieć kroki i kolejność, w jakiej klocki LEGO powinny być ułożone, a przy okazji ćwiczy zdolność rozwiązywania problemów. Układanie klocków na podstawie instrukcji pomaga dzieciom zrozumieć podstawowe koncepcje związane z budową i konstrukcją. Dziecko może dowiedzieć się, jak działają mechanizmy, struktury i inne elementy budowlane.

Nawet podczas układania klocków z instrukcji, dzieci mają okazję wyrazić swoją kreatywność, eksperymentować i dopasowywać różne elementy, co może sprawić, że stworzą unikalnych projektów.
Układanie zestawów LEGO wymaga od dzieci cierpliwości i wytrwałości. Dzieci uczą się pracować w skupieniu i dążyć do osiągnięcia celu.LEGO jest znanym narzędziem edukacyjnym, które integruje zabawę z nauką. Można je wykorzystywać na mnóstwo sposobów, a dzięki ogromnemu wyborowi zestawów, każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

W taką zabawę naprawdę warto inwestować, bo to niezwykle wartościowa aktywność dla dziecka. My staramy się sięgać po lego przy każdej okazji. Nasz najnowszy zestaw LEGO Creator Urocze psiaki 31137 doskonale sprawdził się jako prezent urodzinowy dla naszej 9-latki. 


W zestawie znajduje się blisko 500 elementów, z których można ułożyć różne figurki psów, jednorazowo można ułożyć ich aż 3 - beagle’a, pudla i labradora z ruchomymi częściami ciała. Dodatkowo w zestawie są akcesoria dla nich - miska z karmą, szczotka, zabawkowy królik, piłka i smycz. 

Ale to nie koniec zabawy! Gdy znudzą nam się te 3 psiaki, można zmienić je w sznaucera miniaturkę i buldoga albo husky’ego i jamnika długowłosego. Psiaki są na tyle niewielkie, że dzieci mogą nosić je ze sobą. 

Z tej serii mamy już papugę i jestem przekonana, że seria LEGO Creator zagości u nas jeszcze nie raz. 

Więcej prezentów znajdziecie tu: www.TaniaKsiazka.pl/prezenty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger