11/30/2023

Najpiękniejsze książki o tematyce świątecznej 2023

Już jutro grudzień więc przybywam z książkową polecajką - jeszcze zdążycie zamówić i przeczytać wspólnie do świąt :) Dzisiejsze książki to tegoroczne nowości - więc raczej nie mieliście okazji jeszcze ich poznać. Będą też znakomitym pomysłem na mikołajkowy prezent, bo to 3 fenomenalne pozycje dla różnych grup wiekowych.Święta w Wielkim Lesie (3+)

Ulf Stark, Eva ErikssonTo opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia. Jeśli tak, jak my kochacie adwentówki z Zakamarków, to ta książka was nie zawiedzie! Wyjątkowa opowieść autorstwa Ulfa Starka oraz cudowne ilustracje Evy Eriksson, piękne wydanie z płóciennym grzbietem i duży format - ta książka ma wszystko, czego można oczekiwać od klimatycznej adwentówki.

Bohaterem książki jest domowy skrzat, Gburek. Jak pewnie domyślacie się nie jest zbyt przyjazny i preferuje własne towarzystwo. Dużo marudzi i narzeka, nawet wtedy kiedy odwiedza go anioł i oznajmia, że niebawem odwiedzi go dwójka dzieciaków. 
Tymczasem w lesie dzikie zwierzęta przypadkiem znajdują porzuconą tabliczkę i czapeczkę. Z kilku liter rozszyfrowują wiadomość, iż do ich lasu wkrótce przybędzie niespodziewany gość. Zwierzęta zaczynają przygotowania… 

Co z tego wyniknie, dowiecie się z książki, ale zapewniam was, że będzie się działoOpowieść Wigilijna, czyli kolęda prozą (8+)

Charles DickensTo przepiękne wydanie klasyka Karola Dickensa w nowym przekładzie Jacka Dehnela, z nieziemskimi ilustracjami Lisy Aisato ("Śnieżna siostra") Zapewniam, że piękniejszego wydania nie znajdziecie.
Głównym bohaterem książki jest Ebenezer Scrooge nie znosi ludzi, świąt Bożego Narodzenia i dba jedynie o siebie i własny interes. Żyje samolubnie i samotnie aż do wigilijnego wieczoru, kiedy odwiedzają go kolejno Duch Marleya - byłego wspólnika, Duch świąt obecnych, Duch świąt przeszłych oraz Duch świąt przyszłych. Ta noc odmieni Scrooge'a na zawsze, a sercach czytelników rozpali nadzieję i wiarę w dobroć drugiego człowieka.
Przeczytanie "Opowieści wigilijnej" Dickensa to nie tylko wspaniała okazja do przeżycia magicznej atmosfery świąt, ale także szansa na zastanowienie się nad własnym życiem i wartościami, co czyni tę opowieść wartościową i ponadczasową. Książka wprowadza czytelnika w świat introspekcji, zmuszając go do zastanowienia się nad własnym życiem i postępowaniem.

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Niespodziewane prezenty. Świąteczne opowiadanie z łamigłówkami. (6+)

Martin Widmark


„Święta w Valleby. Niespodziewane prezenty” to zarówno opowieść o świętach, ale też pełna zagadek przygoda, która zachęca młodych czytelników do myślenia, analizowania i rozwijania swoich zdolności dedukcyjnych. 

Ta seria (to już 2 świąteczna opowieść z udziałem młodych detektywów) to połączenie świątecznej opowieści z elementami interaktywnymi w postaci łamigłówek i zagadek. Młodzi czytelnicy mogą aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu tajemnic Valleby. To fascynująca przygoda detektywistyczna i zabawa edukacyjna.

Lasse i Maja przypadkowo trafiają na tajemnicę z dzieciństwa Runego Anderssona, ponurego recepcjonisty miejscowego hotelu. Rune jest zamknięty w sobie, jest kolekcjonerem znaczków, które pomagają mu poradzić sobie z bolesnymi wspomnieniami. Niespodziewane odkrycie prowadzi młodych detektywów do rozwiązania tajemnicy, która może pomóc Runemu przeżyć rodzinne święta po raz pierwszy od długiego czasu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger